Jája92 Jája92 komentáře u knih

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

U této knihy strávíte příjemné čtení... Líbilo se, jak se děj rozvíjí, Anna je sympatická hrdinka, která stráví následující měsíce v cizí zemi a tím je Francie.
Mám ráda knihy ze školního prostředí, mají pro mě zvláštní kouzlo. Étienne St.Clair se stane důležitým kamarádem pro Annu, se kterým zažije nejedno dobrodružství, ale i trápení. Bylo fajn, že na rozdíl od jiných románků tu hl.hrdina není vykreslen jako polobůh, ale jako obyčejný kluk se svými zlozvyky.
Potěšili mě zmínky o knihách a filmech, které mohou ostatní inspirovat, aby se o nich dozvěděli více. Čtenář se při čtení knihy může na chvíli zasnít při Anniných toulkách po okouzlující Paříži.

14.02.2021 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Dle filmu, který se mi celkem zamlouval, jsem očekávala, že i kniha bude pro mě příjemným zpestřením. Bohužel se tak nestalo. Ze začátku se mi Linda i její kamarádka Vanda zdály sympatické, ale postupně se Linda proměnila v ufňukanou chudinku, která podlehla nabubřelému idiotovi. Též mi ve čtení překáželo to, jak Linda dopředu prozrazovala dopředu, jak to vlastně dopadne. Je to škoda, protože kniha měla velký potenciál...

13.02.2021 3 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Další kniha od mé oblíbené autorky opět nezklamala...
Vraha jsem vůbec neuhádla, ačkoliv jsem si ke konci knihy byla téměř jistá, kdo jím je. Líbilo se mi propojení detektivní zápletky s romantickými prvky. Hl.hrdinka Claire byla dlouhou dobu pro mě záhadnou postavou, neboť jsem nevěděla zdali si ji oblíbit či ne.

13.02.2021 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Musím přiznat, že chápu rozdílné hodnocení u této knihy. V jednu chvíli bych této knize dala nízké hodnocení, ale po dalších kapitolách se můj názor postupně měnil k lepšímu a pak jsem se zase musela nutit do čtení. Autorka do jednoho jediného dne vložila život obyčejné rodiny, rozpadlého vztahu rodičů a jejich tři dcer, které mi všechny byly nesympatické už od začátku knihy. Každá z dcer je přesvědčená o své pravdě. Svým způsobem autorka poukázala na dnešní realitu ve vztazích, o dětech. Rozhodně mi chybělo značení přímé řeči, po celou dobu čtení mě to rušilo. Též bych uvítala pohled otce rodiny a Libora.

06.02.2021 3 z 5

První dojem První dojem Jude Gilliam White

Příjemná oddechovka na dlouhé odpoledne, líbil se mi vztahový trojúhelník mezi Eden, Jaredem a Bradem. Konec byl trochu odfláknutý, ale jinak se mi kniha velmi líbila. Navíc je do knihy vmísen vztah mezi matkou a dcerou a zetěm. Nechybí kriminální zápletka, notná dávka romantiky i napětí.

31.01.2021 4 z 5

Ďábel a Já Ďábel a Já Šárka Schmidtová

(SPOILER) Ačkoliv má kniha nízké hodnocení, pustila jsem se do čtení a doufala, že kniha mile překvapí. Bohužel se tak nestalo. Na knize je zajímavá obálka a název, toť vše. Svým způsobem to nemusela být špatná kniha, ale děj je tak plytký, že jsem se dost často musela nutit do čtení. Úsměvné je, že se za celou dobu nedozvíme jméno muže, ze kterého byla hlavní hrdinka tak moc odvařená, pouze je nazýván buď jako On nebo Ďábel...

31.01.2021 1 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Od knihy jsem příliš nic neočekávala, ale nakonec mile překvapila. Líbila se mi část, kdy byl Michael coby dítě a Paige jeho ošetřovatelka, pak se to na chvíli zadrhlo a já myslela, že mě kniha nebude už moc bavit, ale nakonec zvrat v ději mě přesvědčil o opaku. Děj plyne svižným tempem.

24.01.2021 4 z 5

Petr Vok z Rožmberka Petr Vok z Rožmberka Anežka Svobodová (p)

Poutavě napsaná kniha s množstvím informací o životě Petra Voka, jeho bratrovi Vilémovi a tehdejším životě.

23.01.2021 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Má první kniha od Hartla, ze které mám především smíšené pocity. Nejvíce mě při čtení překáželo velké množství postav, vždy u každé kapitoly jsem chvíli přemýšlela, o jakou postavu se jedná a ke komu vlastně patří. Občas mi závěrečné osudy postav připadaly nedotažené.

22.01.2021 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Filmové zpracování jsem neviděla, tudíž mohu hodnotit pouze knižní zpracování. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla, že celičká kniha je tvořená pouze pomocí různých dopisů, emailů, chatů, vzkazů a dalších. Čtenář poznává hlavní hrdiny v jejích pěti letech a postupně sleduje jejich dětství, dospívání a dospělost. Kniha je koncipována tak, že si musíte spoustu situací domýšlet, ale kupodivu mi to ani nevadilo. Občas se ale stalo, že mi přišlo, že je děj zbytečně natahován. Přesto se jedná o příjemné čtení a se zájmem jsem sledovala různé životní peripetie Rosie, Alexe a jejich nejbližších.

13.01.2021 4 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Ke knize jsem se dostala náhodou a nečetla jsem ostatní knihy autorky, tudíž nemám srovnání zdali jsou její ostatní díla lepší či horší. Tuto knihu bych nejspíš nebrala jako zaručeného rádce, jak být šťastná, ale líbilo se mi nepřikrášlené vyprávění příhod autorky z každodenního života.
V mnoha případech jsem se našla a souhlasně kývala hlavou. Knihu bych spíše doporučila čtenářkám, které mají děti, protože většina kapitol se točí kolem nich. V některých případech se autorka opakovala, jak si může pozorný čtenář všimnout. Občas mi překážely nejrůznější studie, které vždy navazovaly na texty Šťastné.

09.01.2021 4 z 5

Nakažlivá smrt Nakažlivá smrt Patricia Cornwell

Má první kniha od této autorky, přiznávám, že jsem čekala víc. Kay mi byla postupem knihy vyloženě nesympatická, obzvlášť na konci se mi z nějakého důvodu zprotivila. Odhalení vraha mě naprosto překvapilo, vůbec nejsou v knize indície, které by k této postavě nasvědčovaly. Nehledě na to, že se tak stalo čirou náhodou. Námět je sice zajímavý, ale kniha jako taková mě příliš nezaujala...

06.01.2021 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Očekávala jsem od toho obvyklou červenou knihovnu, kde budou mnohá klišé, ale musím uznat, že mě to bavilo. Allie jsem si ihned oblíbila a dialogy mezi ní a Kadenem byly vtipné. Po trochu krkolomném začátku jsem se začetla a hltala jsem stránku za stránkou. Už se těším na další díl.

02.01.2021 5 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Četla jsem hned po prvním díle, takže jsem měla zažité špičkování mezi Lexem a Gabi. Obsahuje mnoho vtipných dialogů, u kterých jsem se upřímně pobavila, ale mnoho zažitých klišé. Jak kniha dopadne je jasné už od prvních řádků, ale zajímalo mě provedení.
Samozřejmě, když se nad tím čtenář zamyslí, uvědomí si, že kniha je trochu nesmyslná. Taková ta klasika, kdy kluk, samozřejmě nechutně bohatý, krásný a inteligentní, se spustí s každou holkou, kterou potká, ale ve skutečnosti mu srdce plane jen pro tu jedinou. Holka, která ví, že její vyvolený je neuvěřitelný děvkař, ale ve chvíli, kdy se jí dotkne, okamžitě na to zapomene. S tím už ale už čtenář musí počítat dopředu. Jako oddechovka to ovšem nebylo špatné.

31.12.2020 4 z 5

Margaret Mitchellová & John Marsh: jejich love story na pozadí románu Jih proti Severu Margaret Mitchellová & John Marsh: jejich love story na pozadí románu Jih proti Severu Marianne Walker

Velmi obsáhlá publikace o jedné z nejznámějších spisovatelek a jejím obětavém manželovi, jenž popisuje podrobně život obou před napsáním Jihu proti Severu i po něm.

30.12.2020 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Přesto, že nepatřím do věkové kategorie, pro které je kniha určená, čtení mě bavilo. Liv jsem si oblíbila ihned od začátku a téma snového světa mi přišlo zajímavé. Normálně bych si už na tuto knihu připadala stará, ale hodila se mi do ČV :-) a kniha mě mile překvapila.

28.12.2020 4 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Když bych knihu četla jako náctiletá, byla bych z knihy přímo unešená. Kniha vyprávěna z pohledu kluka, co se tváří jako drsný frajer, holky mu padají k nohám a pak přijde TA dívka, samozřejmě naprosto obyčejná v děsných hadrech, ze které se vyklube výstavní kost. Jak to dopadne je jasné hned ze začátku, ale tak už to bývá u těchto titulů. Líbilo se mi špičkování Lexe a Gabs, překvapuje mě, že druhý díl, který se zabývá touto dvojicí, je hodnocen lépe, než první díl.

27.12.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knihu jsem si vybrala na základě ČV. Líbilo se mi střídání vyprávění z pohledu otce a dcery. Jedná se o silný příběh z rodinného prostředí, ozvláštněný němou Bohdankou, která překvapivě bez větších problémů vystuduje, najde si zaměstnání i partnera. Čtenář postupně odkrývá tajemství otce Bohdanky. Je to má první kniha od této autorky a dokázala mě zaujmout.

25.12.2020 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Zajímalo mě pokračování osudu Gii a Rushe. Kniha se hlavně změřila na emoce a prožívání Rushe, občas tam chyběli vtipné dialogy z prvního dílu.

23.12.2020 3 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Bavily mě vtipné dialogy, hašteření mezi Giou a Rushem, jejich vzájemné poznávání. Vzhledem k otevřenému konci jsem zvědavá na pokračování, jak to nakonec Gia vyřeší.

13.12.2020 4 z 5