Jája92 Jája92 komentáře u knih

Baarová, Goebbels, Hitler Baarová, Goebbels, Hitler Vera Vogeler

Kniha dostala tzv.anticenu za velmi nepovedený překlad, bohužel s tím musím souhlasit. Ačkoliv kniha obsahuje zajímavé informace o životě Baarové, z větší části jsem se prokousávala přes nezáživné části a dost často jsem uvažovala nad tím, že knihu ani nedočtu.

30.05.2021 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tři povídky, ze kterých vánoční atmosféra přímo sálá, navíc okořeněná pořádnou sněhovou vánicí...
Vzhledem k tomu, že jsem předtím přečetla pár děl, jenž obsahovaly vážná témata, prahla jsem už po dávce romantiky a to se mi u této knihy splnilo bezpochyby.
Nejvíce mě oslovila první povídka, tzn. Zasněžený expres, na které dále navazují další dvě povídky. Od zvláštního jména hl. hrdinky přes zajímavou zápletku okolo jejich rodičů až po seznámení se Stuartem a autorčin velice sugestivní popis jejich cesty ke Stuartově mámě. Hodnotím *****
Další příběh od známého spisovatele Greena Vánoční zázrak mě poněkud zklamal. Povídka mi přišla průměrná, místy přehnaná viz Twister. Hodnotím ***
Poslední povídka Archanděl prasátek, můj dojem na knihu opět upravil k lepšímu, i když by se jí dalo též leccos vytknout. Hodnotím ****

28.05.2021 4 z 5

Zázračné náhody Zázračné náhody Frank P. Jones

Knihu jsem brala s nadhledem a nepřisuzovala jí příliš velkou váhu. Na ukrácení dlouhé chvíle to postačí, ale z 29 příběhů jich většina byla průměrná.

25.05.2021 3 z 5

Smrť je mojím remeslom Smrť je mojím remeslom Robert Merle

Kniha se ke mně dostala ve slovenském překladu, ale to mi nezabránilo přečíst si toto hrůzostrašné dílo, které se bohužel zakládá na pravdě.
Bylo zajímavé si přečíst knihu na dané téma z pohledu Langa/Hösse. Od jeho dětství, kde je zřejmé, že již v tuto dobu postrádal soucit a základní lidské emoce přes jeho působení na válečné frontě až po zavedení krutých praktik na miliónech nevinných obětech v Osvětimi.
Jak málo stačilo, aby Lang nedostal příležitost k tomuto nepochopitelnému vraždění.

23.05.2021 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Už dlouho jsem nečetla knihu, která obsahuje tolik hlubokých a pravdivých myšlenek a zároveň tak trýznivé. Snad každý čtenář si najde tu svou, která ho hluboce zasáhne.
Příběh o mladíkovi, který žije v poválečném Německu a jeho okolí, kde doslova každý bojuje o každodenní přežití. Čtenář zde nalezne nejrůznější prostředí...Ludvíkovo netradiční zaměstnání, a to prodej náhrobků.Dalšími jsou hostince, nevěstince až po blázinec. Ve všech se čtenář setká s nejrůznějšími osudy.

17.05.2021 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou a byla jsem na ní nesmírně zvědavá vzhledem k tomu, jak je opěvovaná.
Z počátku knihy jsem měla potíže se začíst a už jsem si myslela, že veškerá chvála na toto dílo je přehnaná, ale čím více jsem se nořila do děje, tím více u mě získávala na pozornosti.
Příběh je vyprávěn na základě malé holčičky "Čipery" o době, kterou prožívala spolu se svým bratrem Jemem. Je to především doba rasové nesnášenlivosti spolu s předsudky místních, ale i letních dobrodružství. Se zájmem jsem sledovala případ Toma Robinsona. Vyústění celého příběhu bylo vskutku dramatické.
Jediné, co se mi na knize nezdálo, bylo občasné chování "Čipery", v jednu chvíli se chovala jako malá holčička a o pár stránek dál oplývala chováním dospělého.

16.05.2021 4 z 5

17 tváří ženy 17 tváří ženy Alice Kirš

(SPOILER) Knihu jsem přečetla ze zvědavosti a příliš mě nenadchla. Dozvídáme se hlavně, jak byla a je Alice krásná a chytrá, jak úspěšně podniká a pak se jen tak mimochodem zmíní, že byla ve 14ti na potratu... Z této knihy mi přijde naprosto nesympatická. Co mě při čtení rušilo hlavně byly různé zdrobněliny (lásečko, Alička...) a anglické výrazy.

08.05.2021 2 z 5

Armáda, společnost, politika v USA Armáda, společnost, politika v USA Jerzy Józef Wiatr

Knihu jsem si vybrala na základě ČV a přiznám se, že jsem očekávala, že mě kniha nebude bavit, ale nakonec nebyla tak špatná. Obsahuje zajímavé informace o politickém a ekonomickém dění USA před mnoha lety. Kniha je navíc doplněná přehlednými tabulkami.

08.05.2021 3 z 5

Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Božena Němcová

Bylo fajn se vrátit do doby Boženy Němcové a na chvíli se u jejího vyprávění o tehdejším životě zasnít. Myslela jsem si, že mi bude dělat problém porozumět textu, když není psán moderním jazykem, ale bylo tomu naopak, o to zajímavější bylo celé čtení, obzvlášť u povídky Karla, která je psaná v domažlickém nářečí.

06.05.2021 5 z 5

Ženy, které příliš milují Ženy, které příliš milují Robin Norwood

Zajímavé ukázky ze života žen, které vstoupily do vztahu s veškerými nadějemi a odchází z něj zklamané, aniž by tušily z jakých důvodů. Díky psychoterapuetce Robin těmto ženám znovu vzroste sebevědomí a dokáží si uvědomit, kde nastala chyba.

01.05.2021 3 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Líbilo se mi pojetí celé knihy. Claru jsem si oblíbila ihned od začátku. Zasmála jsem se u slovních přestřelek mezi Clarou a Tuckerem a zajímalo mě, jak Clara vyřeší své poslání. Překvapil mě závěrečný zvrat u Christiana.

29.04.2021 5 z 5

Neohrožená - Zrůda Neohrožená - Zrůda Francine Pascal

Velmi svižně vyprávěný příběh o tzv. neohrožené dívce. Gaia mi byla sympatická, i když jsem nečetla předchozí díly, ihned jsem si ji oblíbila. Chvilkami jsem tápala v příběhu, ale to bylo způsobené neznalostí předchozích dějových linek. A odhalení Džentlmena mě docela dost překvapilo .

27.04.2021 4 z 5

Vlčí máky Vlčí máky Reggie Nadelson

Zajímavá detektivní zápletka.

25.04.2021 3 z 5

Třicetiletá Třicetiletá Honoré de Balzac

Velice rozevlátý životní příběh o dívence, která se zamiluje do plukovníka. Čtenář sleduje hlavní hrdinku, ze kterého sálá zoufalství mladé ženy. Kniha je doprovázena obrázky.

24.04.2021 3 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Kniha psaná formou deníku bez příkras od sedmnáctileté studentky Johany popisující svůj pestrý život. Kniha jako taková se mi líbila, ale přišlo mi, že to občas bylo až moc nakombinované.

24.04.2021 3 z 5

Ostříží panství Ostříží panství Peter O'Donnell

Ze začátku bylo těžší se začíst do knihy, ale to trvalo jen chviličku a čtenář pronikne do poutavého příběhu plné odvahy, lásky a nebezpečí.

18.04.2021 4 z 5

Panna Panna Radhika Sanghani

Knihu jsem přečetla ze zvědavosti a chápu ty, kteří nad ní nevěřícně kroutí hlavou, i ty které upřímně pobavila. V této knize totiž najdete obojí.
Obdivuji autorku, že se nebála popsat sebevětší trapnou chvíli, kterou si může dívka prožít. Ano, i mě v jistých pasážích nudilo stále se opakující témata, ale vcelku to bylo zábavné čtení.

11.04.2021 3 z 5

Stvůry a blíženci Stvůry a blíženci Francis Paul Wilson

Neočekávala jsem nic strhujícího, ale kniha byla nakonec milým překvapením. Určitě se v knize stalo několik zvratů, které jsem neočekávala, i když ke konci se mi kniha zdála už trošku přes míru. Přesto se mi zamlouvalo stupňující napětí a kousek po kousku odhalení celé záhady kolem smrti Kelly.

11.04.2021 4 z 5

Odvážná a sexy Odvážná a sexy Jill Shalvis

Většinou tomu bývá naopak, ale druhý díl se mi líbil mnohem více. Způsobila to především sympatická dvojice Dani a Shaynea. I když je děj i zde dost přehnaný, líbila se mi bláznivá hrdinka i napětí při vypjatých scénách. Dost mě překvapilo, kdo za tím celou dobu stál. A samozřejmě mě mile potěšilo opět shledání s další dvojici a tím je Madie a Brodi, jen je škoda, že u nás nejspíš poslední díl nevyjde.

21.03.2021 4 z 5

Chytrá a sexy Chytrá a sexy Jill Shalvis

Jako oddechovka to nebylo úplně špatné, až na to, že kniha obsahuje takové množství nesmyslů, že postupně už jen znuděně obracíte stránky. Netuším, co mělo být na Bailey chytrého. Ještě se mi nestalo, aby mi byly sympatičtější vedlejší postavy, mluvím o Madie a Brodiem.

20.03.2021 3 z 5