Jája92 Jája92 komentáře u knih

Tvář cizince Tvář cizince Anne Perry

Příběh je zasazen do ponurého Londýna roku 1856, kdy detektiv vyšetřuje vraždu mladého muže z vlivné rodiny. Zajímavé na knize je rozhodně skutečnost ztráty paměti vyšetřovatele zločinu na začátku příběhu. Ačkoliv je atmosféra knihy poutavě vykreslená, mnohdy mi děj přišel už příliš rozvláčný a popisný.

19.09.2021 3 z 5

Vysvobození Vysvobození Elizabeth George

Při čtení této knihy jsem se velmi často ztrácela v ději. Na můj vkus má kniha příliš postav a já občas přemýšlela, o jakou postavu se vůbec jedná, když jsem začínala číst další odstavec.
Přitom námět díla je vcelku zajímavý, rozuzlení příběhu jsem vůbec nečekala. Kniha má velký potenciál, jen to zpracování mě poněkud zklamalo.

14.09.2021 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

I když mě na první pohled upoutala obálka knihy, dlouho jsem se ke čtení odhodlávala, protože se mi párkrát stalo, že kniha, která byla vychvalovaná do nebes, byla pro mě trpkým zklamáním.
A proto jsem ráda, že u této knihy to rozhodně neplatí. I když má kniha přes 500 stránek, na konci jsem si přála, aby příběh nikdy neskončil. Autorka tak kouzelně a poutavě popsala Londýn za dávných časů, že jsem měla mnohdy pocit, že jsem spolu s Animant v třeskutě chladném Londýně a v nejkouzelnější knihovně.

27.08.2021 5 z 5

Dohazovač Dohazovač Jamie Ann Denton

Napínavý thriller, u kterého pachatele znáte téměř od začátku s překvapivě velkou dávkou romantiky.

16.08.2021 4 z 5

Kóma Kóma Robin Cook

Z počátku příběhu mi byla Susan krajně nesympatická, ale naštěstí se to po pár kapitolách změnilo. Příběh je velmi napínavý a emotivní.

15.08.2021 4 z 5

Synové ďábla Synové ďábla Wolf Serno

Námět knihy jako takový je poutavý, bohužel jeho zpracování mě příliš neoslovilo a často jsem se nutila do čtení, abych zjistila, jak příběh dopadne. Žádná z postav mě k srdci nepřirostla a konec knihy je trochu nadnesený.

14.08.2021 3 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Sympatická ústřední dvojice s vtipnými dialogy, ale i závažným tématem.

08.08.2021 5 z 5

Dvojí život Dvojí život Jeannette Angell

Vcelku poutavá kniha o ženě, která se snaží rozkrýt téma prostituce na základě vlastních zkušeností.

05.08.2021 4 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Asi do poloviny knihy mě kniha až tak úplně nebrala a trvalo mi, než jsem si zvykla na popisy terapeutických sezení Annie. Avšak záhy jsem byla nesmírně zvědavá, kdo stál za únosem hlavní hrdinky a závěr knihy mě dost překvapil.
Musím ubrat na hodnocení, neboť občas mi to už přišlo až moc nakombinované, přesto kniha stojí za přečtení.

02.08.2021 4 z 5

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, jedná se o jakousi zpověď nešťastné dívky, která se kvůli hloupé poznámce dostane do začarovaného kruhu a velmi složitě a bolestně prožívá cestu zpět.
Škoda, že se autorka v závěru knihy nerozepsala více o návratu do běžného života.

01.08.2021 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Ke knize jsem došla náhodou, myslela jsem si, že to bude takové jen oddechové čtení, které neurazí ani nepřekvapí, ale nakonec mě kniha mile překvapila.
Leon a Tiffy jsou sympatičtí hrdinové se svými charakteristickými chybami. Je fajn číst knihu o nedokonalých hrdinech. U prvního setkání tváří v tvář jsem se upřímně pobavila. Námět knihy je zajímavý nápad. V knize se objeví také vážná témata a byla jsem nesmírně zvědavá, jak to celé dopadne.

28.07.2021 5 z 5

Dva rody z Vargamäe Dva rody z Vargamäe Anton Hansen Tammsaare

Nečekala jsem, že mě tato kniha natolik zasáhne. Příběh obyčejného člověka, který si prochází zprvu nadšením a touhou budovat pro další generaci přes první rány osudu, malicherné spory se sousedem, nepochopením od svých nejbližších až po hořkost a zklamání. Těžko se mi četlo někdy až kruté zacházení se zvířaty. Též postavení žen v této estonské společnosti viz Kroot, Mari a dalších žen bylo velice těžké pochopit.
Snad se mi někdy dostane do rukou pokračování této ságy.

21.07.2021 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Humorná kniha nabitá erotickými scénami i s vážnějšími tématy. Přečteno za jeden den díky vtipným dialogům i napínavých momentů.

12.07.2021 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, pobavila jsem se u ní, obzvláště na začátku děje, kdy hl.hrdinka hledala práci a u prvního setkání s Parkerem. Kniha obsahuje mnoho vtipných dialogů i smutné téma. Jen se přiznám, že mi už vadí hlavní hrdinové, kteří jsou nechutně bohatí, s dokonalou postavou a ještě přivedou ženu k orgasmu při prvním sexu. Na druhou stranu kniha se čte velmi dobře a potěšila mě osobní poznámka autorky na konci knihy.

11.07.2021 4 z 5

Pojď blíž Pojď blíž Sara Gran

Kniha se čte rychle, námět je zajímavý, ale Amanda mi příliš sympatická nebyla. Navíc mi přijde, že kniha je zpočátku čtivá, ale pak sklouzne do nicneříkajícího průměru.

06.07.2021 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tato kniha je první, kterou jsem od autorky přečetla a vůbec jsem nečekala, že se od ní nedovedu odtrhnout, dokud ji celou nepřečtu.
Zpočátku kniha začíná nevinně, ale postupně, kdy se čtenář dostává hlouběji do děje, nastává to pravé napětí. Už dlouho se mi nestalo, abych cítila při čtení strach a mrazení po těle. Hlavně v částech autobiografie Verity a ke konci knihy. I po přečtení knihy mi zůstává spoustu nezodpovězených otázek. O Verity, o Jeremym, dvojčatech. Rozhodně jsem nečekala tak napínavé scény plné překvapivých zvratů. I když mi postupně při čtení vadila zbytečná vulgárnost a přemíra sexuálních scén, je to kniha, která mi na dlouho utkví v paměti.

04.07.2021 5 z 5

Palomino Palomino Danielle Steel

Ačkoliv se to na začátku příběhu nezdá, kniha je velmi emotivní, obzvlášť od nehody hlavní hrdinky. Příběh je napsaný velice citlivě a poutavě.

01.07.2021 4 z 5

Ženy, ženy, ženy! Ženy, ženy, ženy! Pavel Landa

Bylo těžké se soustředit na jednotlivé příběhy, neboť v každém z nich autor odbíhá k dalším tématům a po chvíli jsem se poněkud ztrácela v ději. Na druhou stranu se čtenář dozví množství zajímavých informací.

29.06.2021 2 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Tato kniha je první, kterou jsem od autora přečetla. Velmi brilantně napsaný příběh ze dvou pohledů, psychologa Cyruse a dívky Evie. Kniha se čte jedním dechem, napínavé scény, překvapivé zvraty, poutavé dialogy.

28.06.2021 5 z 5

Postel na nebesích Postel na nebesích Tessa de Loo

Tato kniha ve mně vyvolala rozporuplné emoce, přesto, že je kniha velmi útlá.

26.06.2021 3 z 5