Jája92 Jája92 komentáře u knih

Prsten Prsten František Neužil

Ke knize jsem se dostala náhodou a vzhledem k tomu, že byla napsaná již v roce 1959, příliš jsem od knihy neočekávala.
Musím však přiznat, že mě mile překvapila. Kniha popisuje rok života na vesnici i ve městě v dávných dobách, vypravuje příběh obyčejných lidí, kteří si musí své živobytí tvrdě vydřít a vrchnosti, která touto "lůzou" pohrdá. Nacházíme se v roce 2022, změnilo se snad od té doby cokoliv?
V knize se odehrává milostný příběh Ondřejky a Germaina, které ovšem pojí příbuzenský vztah! Do toho si příroda nemilosrdně pohrává s osudy lidí a k rebelii zbývá jen krůček. Jak se obyvatelstvo vypořádá se zmarem přírody i se svými srdci poháněné touhou i láskou se dozvíte v samotné knize :-)

27.03.2022 4 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Opět mistrovsky napsaná kniha o traumatizujícím zážitku mladé dívky Jade. Tři mladí hoši Neal, Lamar a Hutch převrátí život naruby hlavní hrdince během jednoho večera. Avšak Jade se rozhodne, že se jim pomstí, až k tomu nastane ten správný čas.
Kniha se četla sama, bylo těžké číst o takové události a s hlavní hrdinkou jsem soucítila a přála si, aby našla štěstí a lásku. Autorka, přidala souběžně příběh Dillona, se kterým se život též nemazlil.

09.03.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Občas se stane, že pokud autorka vytvoří sérii, tak další díl má sestupnou tendenci. Ovšem u této knihy tomu bylo přesně naopak. Tristan a Claire mě jako hlavní dvojice zaujala dokonce o malinko víc než Jameson a Emily.
Nejspíše to vzniklo tím, že Claire není typická hrdinka, kterou bychom u takové milostné romance očekávali. Je to vdova se třemi syny a dokonce je starší než Tristan. Taková drzost, že ? :-)
Erotické scény nejsou přehnané, zasmějete se u nich i zasníte. A seznámení Tristana se syny Claire nemělo absolutně chybu.
Samozřejmě obsahuje mnohá klišé, ale to u takového typu čtení je běžné. Jediné, co mi vadilo, stejně jako u předchozího dílu, bylo zvýraznění textu vyprávění Tristana, takže část Claire trochu zapadla.

05.03.2022 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Přiznávám, že jsem od knihy příliš neočekávala, prostě další erotická romance, kterých je doslova tisíce. Tahle přece jen alespoň trochu vybočuje ze své řady.
Za prvé, nevšímejte si nálepky Pro čtenáře od 18 let, protože upřímně nic peprného tam není, pohoršením neomdlíte a červenat se příliš nebudete, prostě klasický sex s dokonalými těly a samozřejmě spoustu orgasmů.
Netradičně hned v první kapitole se na to naši hlavní protagonisté vrhnou a samozřejmě to skončí jejich nejlepším sexem života. Ale líbilo se mi seznámení Em a Jamesona v letadle a jejich vtipné dialogy.
Kniha je neobvykle na tento žánr obsáhlá, i když bohužel v některých částech zbytečně natahovaná. Musela jsem se pousmát nad tradičním klišé sexuálního maniaka, který neví, co s penězi a tu se objeví ta obyčejná holka z předměstí, která mu obrátí život naruby. Přesto dialogy jsou velmi povedené a navíc se tu objeví zajímavá zápletka, která ovšem bohužel ke konci vyzní poněkud do ztracena.
Musím se přidat k ostatním, kterou pobavilo kempování, nemělo to chybu. :-)
Rozhodně mohu tuto knihu zařadit mezi ty lepší, protože jsem si u ní krásně odpočinula, přečetla ji na jeden zátah a nezoufala si nad plytkým dějem. Těším se na pokračování s Tristanem.

27.02.2022 4 z 5

Smrt v Labyrintu Smrt v Labyrintu Patricia Highsmith

Příběh tří protagonistů, staršího muže a jeho mladé ženy, kteří prchají před dopadem spravedlnosti a mladšího muže, který se k ním připlete z čiré náhody. Kniha se čte rychlým tempem, i když činy všech tří hrdinů jsou občas zcela nepochopitelné a zmatené. Přesto vyvrcholení celého příběhu mě dost překvapilo.

26.02.2022 3 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Závěrečný díl byl dle mého názoru z této trilogie rozhodně nejpovedenější. Šel více do hloubky, přibylo skutečných emocí a samozřejmě i jiskřivých erotických scén a jako plus napínavé momenty plné násilí, které nejsou u erotických romancí obvyklé. Rozhodně má tato autorka velký potenciál.

06.02.2022 4 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Nedalo mi to a po přečtení prvního dílu jsem se vrhla ihned do dalšího, vzhledem k tomu, že první kniha skončila v napínavé části. Ve druhém díle se více dozvíme o Mountovi a jak vlastně vznikla jeho slavná pověst, i zde je velké množství erotických scén, alespoň trochu neotřelých na rozdíl od jiných erotických knih, které představují čtenářkám stále jedny a ty samé erotické scény. Na můj vkus však přece jen knihy obsahují příliš vulgárností, možná snahou šokovat. Kniha je opět příliš krátká. Přesto se mi i zde Keira líbí a jsem zvědavá, co bude následovat v závěrečném díle.

06.02.2022 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Překvapilo mě, že kniha není příliš obsáhlá, to jsem ještě nevěděla, že o ústřední dvojici autorka vytvořila celou sérii. I když se jedná opět o rádoby žhavou erotickou romanci o bohatém týpkovi, který má pod palcem celé město a pak se objeví TA žena...
Ale musím se přiznat, že hlavní hrdinka Kiera mi je sympatická, navíc se mi líbí její neotřelá práce, která je v podstatě i hlavním pojítkem s obávaným Mountem.
Samozřejmě, celý příběh je dost přitažený za vlasy, je tu spousta scén, nad kterými jsem nevěřícně kroutila hlavou nebo jsem se alespoň pousmála, ale na druhou stranu, už jsem četla mnohem horší erotické romance.

06.02.2022 3 z 5

Kámen a pírko Kámen a pírko Patricia Shaw

Musím se přiznat, že mé názory na tuto knihu se během čtení měnily, stejně tak pohled na hlavní hrdinku Sibell. Kniha je rozdělena na pouhých deset kapitol, mám raději, když je kniha rozčleněna na více kratších kapitol, děj tak lépe plyne.
Avšak to nemění nic na tom, že autorka napsala vskutku zajímavý příběh o odvážných lidech, dávné minulosti, kterou si mnozí z nás nedovedeme představit. Mistrně popsala drsnou australskou přírodu, boj o každodenní přežití, nenadále překážky, ale i pradávnou touhu po lásce a domově.

04.02.2022 4 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Musím se přiklonit k těm čtenářům, kterým se příběh o dokonalé Grace a ještě dokonalejším Jackovi moc nezamlouval.
Dlouho se mi nestalo, abych četla o tak nesympatické hrdince, která má sebevědomí až na půdu, je naprosto bez chybičky a ještě prožívá jeden orgasmus za druhým.
I její vyvolený " Briťák " postrádal charisma, které je stěžejní u těchto typů knížek.
Stalo se mi poprvé, že mě víc bavilo čtení o vedlejší postavě a tou je Holly, mnohem víc by mě zajímal příběh o ní.

21.01.2022 2 z 5

Tu máš pusu Tu máš pusu Anne Perry-Bouquet

Útlá knížečka o horoucím citu mezi mladičkou láskou psaná formou deníku, který si psali hlavní hrdinové mezi sebou.

17.01.2022 4 z 5

On On Radim Martynek

Když jsem knihu začínala číst, vůbec jsem netušila, kolik emocí ve mně kniha vyvolá. V první třetině knihy jsem si říkala, že možná knihu ani nedočtu, přišla mi dost zmatená, ale ve chvíli, kdy na scénu přišla Gabriela, můj názor se rapidně změnil. Kniha obsahuje mnoho zajímavých informací, myšlenek a inspirace a určitě po čase knihu znovu budu pročítat. I když mi hlavní hrdina Pavel lezl na nervy svou rádoby dokonalostí a vytříbeným vkusem, přesto se kniha nakonec pro mě stála zajímavým zpestřením. Navíc kniha obsahuje ke každé kapitole obrázky, které nejednoho čtenáře potěší.

16.01.2022 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Není to typická erotická romance plná vzdychání a břitkého humoru. Hlavní hrdinka Bianca je sympatická postava, která se nedá zastrašit ani obávaným "Netvorem" neboli Jacksonem.
Příběh je zasazen do restaurace, kterou vlastní právě Bianca a do života jí vstoupí muž, který je navyklý, že se všechno odehrává podle něj. Avšak v případě veselé a neústupné hrdinky se velmi rychle přesvědčí, jak moc se plete.
Jiskření mezi hlavními protagonisty, vtipné dialogy, ale i závažné téma, to vše tato kniha ukrývá.
Navíc autorka přidala recepty, což je příjemný bonus už tak k velmi podařené knížce. I když kniha obsahuje mnoho zarytých klišé, nic ji na tom neubírá na atraktivnosti a čtivosti.
Snad i pokračování bude stejně vydařené jako tato kniha

07.01.2022 4 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Nemohla jsem si nechat ujít další díl z této úžasné série, už předešlý díl mě navnadil na slovní přestřelky mezi fešáckým policistou a Arilyn posedlou zdravým životním stylem.
Bylo tam přesně to, co jsem očekávala, vtipné dialogy, romantické momenty, setkání s předešlými hrdiny z celé série. Jako bonus ztrápená čivava Pinky, která dostala druhou šanci a dobře známý Robert.

02.01.2022 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Autor opět dokázal sepsat romantický a zároveň dramatický příběh. Tento pojednává o ženě, která v sobě nalezne vnitřní odvahu utéct před domácím násilí a schovat se před bolestnou minulostí do malého městečka, kde potká ovdovělého muže se dvěmi ratolestmi. Zároveň čtenář sleduje vnitřní rozkol manžela hlavní hrdinky, který bojuje sám se sebou a postupně se poddává šílenství, které ho zcela ovládne.
Nechybí romantické scény, důležitá životní rozhodnutí. Kniha se čte jedním dechem. Sparks knihu okořenil nádechem nadpřirozena, jenž může někomu připadat už přespříliš.

01.01.2022 5 z 5

Rytířský úsvit Rytířský úsvit Piers Anthony

Úspěšné zakončení trilogie, kde se střetly dva odlišné světy.

30.12.2021 4 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Zatím nejlepší díl, který jsem četla. Očekávala jsem, že serie bude mít sestupnou tendenci, ale zatím se tak nestalo. Dějová linka mezi Gen a Wolfem nebyla prostoduchá jako to bývá u jiných erotických románů. Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Vztahové peripetie a stíny minulosti obou hrdinů mi nedovolily knihu odložit.
Samozřejmě erotické scény byly někdy přehnané viz počítání orgasmů, ale na to už jsem u těchto knížek zvyklá. Navíc mě občas rušily vulgární výrazy při běžné konverzaci.
Autorce se navíc provedlo naladit na další pokračování s hlavní hrdinkou Arilyn.

30.12.2021 4 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

Ráda jsem se odpoutala čtením této knihy od světa, který číhá za okny. Stejně jako v předchozím díle tu nechyběla romantika i vtipné dialogy a přiměřeně erotiky.

29.12.2021 4 z 5

Modrý adept Modrý adept Piers Anthony

Druhý díl mě zaujal více nežli předešlý. Pozoruhodné bylo spojení magického a technického světa. Obzvlášť jsem se zaujetím četla jednotlivé popisy kol Hry Stilea a jeho soupeřů.

27.12.2021 4 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Ze začátku kniha spíše vyznívala jako klasická harlequinka, obzvláště se svými typickými klišé jak to už bývá u erotických románů. Líbil se mi nápad seznamovací agentury, příběh Roberta a výstřední máma hlavní hrdinky. Je to kniha na jedno přečtení a přesně to, jsem od knihy očekávala, tedy odpočinkové čtení.

27.12.2021 4 z 5