Jája92 Jája92 komentáře u knih

Rebelky Rebelky Sarah Mlynowski

Již nepatřím do věkové kategorie, do které kniha spadá, přesto se jednalo o celkem pohodové čtení, které sice nenadchne, ale ani neurazí. V mých nácti by mě kniha jistojistě pobavila. Jen teda, kdybych si knihu měla vybrat podle obalu, tak bych ji rozhodně minula.

27.08.2022 3 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Od knihy jsem příliš neočekávala, za to mě velmi mile překvapila. Zajímavá historická fikce odehrávající se v roce 1849, hlavní hrdinkou je Leah Westfallová, kterou okolností donutí prchnout do Kalifornie v době tzv. Zlaté horečky. I když v knize je popisována především namáhavá cesta do Kalifornie, vůbec jsem se při čtení nenudila. Navíc hrdinka má jednu zvláštní schopnost, která vypravování obzvláštní.
Na konci příběhu je doslov autorky, která vysvětluje, jak příběh vznikal.
Je velká škoda, že u nás už určitě nevyjdou zbývající dva díly, tudíž se čtenář nedozví další osud Lee a Jeffersona.
Ještě musím dodat, že obálka v originále je mnohem krásnější a poutavější než česká. Pokračování se jmenují Like a river glorious a Into the bright unknown :-)

22.08.2022 4 z 5

Vydra ze Zlaté stoky Vydra ze Zlaté stoky Jiří Andreska

Krásné odpočinkové čtení o dechberoucí české přírodě a také o dlouhé cestě pochopení chování vyder.
Moc milé vyprávění autora o jeho dětství, dospívání až po splnění dlouholetého snu, mít vydru. Kikina byla moc chytré a hravé zvíře.
Kniha je doplněná černobílými i barevnými fotografiemi.

20.08.2022 4 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Viewegh zrovna nepatří k mým oblíbeným autorům a většinou jsem z jeho knih dosti zklamaná. Tuto knihu jsem vzala na milost především kvůli zhlédnutí filmu.
Kniha se čte rychlým tempem, není to dílo, ze kterého bych padla do mdlob úžasem, ale vcelku se jedná o pohodové vyprávění Laury a dopisy Olivera.
Samozřejmě po celou dobu čtení jsem měla před očima herecké protagonisty z filmové předlohy. Ke konci mi Laura začala být nesympatická a co si budeme nalhávat konec je poněkud rozpačitý.

18.08.2022 3 z 5

Jednadvacet detektivů Jednadvacet detektivů * antologie

Poměrně zajímavá sbírka detektivních povídek chronologicky seřazená. O každém spisovateli se něco dozvíte plus i o jejich literární tvorbě. Některé povídky se čtou samy, najdete tu známé a oblíbené autory. S některými autory se tu naopak setkáte nejspíš poprvé. Jak to už u těchto knížek bývá, některé povídky byly lehce zapamatovatelné a strhující, jiné na tom byly hůře.

17.08.2022 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knihu jsem měla dlouho připravenou na čtení, ale stále jsem jí odolávala, až jsem ji nakonec za pouhé dva večery zhltla jako malinu.
Krásné odpočinkové čtení, při kterém jsem zapomněla na okolní svět a spolu s hlavní hrdinkou Kate jsem se zasnila u šálku dobré kávy. Líbilo se mi, že Kate je sympatická a normální postava, která není vychvalovaná do nebes a nemá superschopnosti.
Díky autorce se podíváte do zajímavé země Dánska, konkrétně do Kodaně a seznámíte se s životním stylem hygge.
Čtením Vás bude provázet nesourodá skupina novinářů, kteří mají své výstřednosti a tajemství. Jedním z nich je Ben, který bude pro Kate tak trochu oříšek.
Jediné, co bych knize vytkla, je až příliš pohádkový konec.

13.08.2022 5 z 5

Tanec lovců lebek aneb Proč bychom se nevrátili Tanec lovců lebek aneb Proč bychom se nevrátili Zdeněk Šmíd

Při čtení jsem neměla tušení že se jedná o poslední knihu od autora, ačkoliv ke konci knihy jsem cítila mírnou nostalgii a bilanci života pana autora, ačkoliv se pan Zdeněk Šmíd utopil na Seychelách.
Opět se potkáte s partou přátel, kteří se na základě autorova vyprávění o jeho dřívějším cestovaní v Singapuru rozhodnou, že jej a další země Asie navštíví. Tanec lovců lebek se mi zamlouval o něco více, nežli Bubny Berberů, dozvěděla jsem se mnohé zajímavé informace o zemích jako je Malajsie, Thajsko a Borneo, navíc nechyběly i občasné humorné situace. Tento typ knížek příliš nemusím, ale nakonec to bylo příjemné odpočinkové čtení.

30.07.2022 4 z 5

Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Zdeněk Šmíd

Bubny Berberů je má první kniha od autora. Cestopisy příliš nečtu, ale rozhodla jsem se udělat výjimku. Přesto, že je kniha útlá, četla jsem ji poměrně dlouho. S knihou odcestujete do vzdáleného Maroka s partou přátel a plným odhodlání. Kniha obsahuje 14 kapitol plus jednu pohádku a ke konci též "závěrečný informační výbuch", kde se dozvíte další informace o krajině, kterou dobrodruzi procestovali.
V každé kapitole jsou vsuvky, vysvětlivky buď historické či popisné.
Přiznávám, že jsem od knihy čekala malinko více.

26.07.2022 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Při hodnocení jsem váhala, zdali mám dát tři nebo čtyři hvězdičky. Neboť z postav Bena a Ashley jsem měla po celou dobu knihy rozporuplné pocity. Při čtení mě někdy štvali, občas mi přišel Ben až příliš dokonalý, mezi vyprávěním mi občas překážela vsuvka, kde se vlastně odvyprávěl příběh Bena a Rachel a teprve ke konci knihy čtenář pochopí, proč tomu tak bylo.
Každopádně s napětím jsem četla boj o přežití Bena, Ashley a pejska. Obzvlášť v horkých dnech si číst o třeskuté zimě v horách bylo dosti mrazivé. Konec mi přišel poněkud přeslazený a nereálný, přiznávám, že jsem si knihu vybrala především kvůli čtenářské výzvě a čekala jsem od knihy malinko více.

17.07.2022 4 z 5

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Ačkoliv již dávno nepatřím do věkové kategorie, do které tato kniha spadá, k mému překvapení jsem se bez problému do Nádherné temnoty začetla. Jako mnoho jiných čtenářů jsem příběh Nádherné bytosti znala především pouze jako film, který mě zaujal, ale zároveň příliš nenadchnul, když se mi tedy do rukou dostalo pokračování této série, začínala jsem ji číst s jistým skeptickým náhledem, ale musím přiznat, že mě po jisté době příběh vtáhl a nepustil do posledních stránek. Ano, Ethan a Lena není zrovna dvojice, ze které bych byla u vytržení, ale svět Zaklínačů, Inkubusů měl něco do sebe. Když se k tomu přidal nejlepší kámoš Link, temná sestřenice Leny jménem Ridley a zvláštní kočka Lucille tetiček Ethana, příběh se četl téměř sám.
Proto mi to nedalo a obstarala jsem si pokračování této zvláštní série a jsem zvědavá, jak to nakonec se všemi dopadne.

14.07.2022 4 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Není to typ knihy, na kterou jsem zvyklá. Celkem bylo těžké se do ní začíst, je tam mnoho a mnoho úvah kolem cestování. Musím říct, že jsem se k ní několikrát vracela, některé úvahy byly zajímavé, jiné mírně chaotické a těžko pochopitelné.

Obchod s rozkoší Obchod s rozkoší Patrick Anderson

Až na tu děsivou obálku se jedná o poměrně zajímavou knihu.

Krev květů Krev květů Anita Amirrezvani

Jedna z těch lepších knih, která rozhodně nebyla nudným čtením.

Seznam manželů Seznam manželů Victoria Alexander

Samozřejmě jsem si musela v knihovně zapůjčit i další díl, který nás opět provází milostně romantickou linkou od začátku až do konce.

Nabídka k sňatku Nabídka k sňatku Victoria Alexander

Klasická červená knihovna na pár letních odpolední.

Leonie Leonie Elizabeth Adler

Četla jsem již před delší dobou a vzhledem k tomu, že se mi děj do detailů nevybavuje, evidentně to není čtení, které by čtenáře zasáhlo do morku kostí.

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Při čtení knihy S láskou tě nenávidím, která mě příliš nenadchla, jsem si řekla, že další knihy už od této autorky nejspíš zkoušet nebudu. Ale znáte to, máte už ve čtečce knihu s názvem Mám tě ráda, nemám tě ráda ( mimochodem dost častá věta, když stojím ráno před zrcadlem) a řekla jsem si fajn, dám tomu další šanci.
Uf, naprosto bláznivá ženská potažmo ještě herečka k tomu, která se v podstatě ocitne na mizině, se rozhodne, že zkusí novou roli a to přímo jako skutečná asistentka generálního ředitele, kde zrovinka šéfuje ten nejvíc sexy chlap na planetě, ze kterého se ostatní zaměstnanci můžou doslova pos**t strachy, ale této šílené "Doris" začne podléhat už na absurdním pohovoru.
Ryan je samozřejmě bohatý, krásný a úspěšný, ale kdo by to čekal, s citlivým srdcem a hořkým příběhem v pozadí.
Očekávejte bláznivé situace, zde není nic nemožné. Po celou dobu čtení jsem měla neustále pocit, že už jsem knihu na podobné téma četla...
Milostné scény popsané na xx stranách jsem jednoduše přeskakovala. Nebylo tam téměř nic, co by mě opravdu mohlo chytit za srdce, navíc autorka tam dala tolik různých příhod, až se to čtenářovi bude zdát absurdní.
Přesto dvojice Poppy a Ryan byla alespoň o trochu sympatičtější, než ta předchozí.
Inu je to kniha, která po přečtení rychle zmizi z paměti.

05.07.2022 3 z 5

Deník zkrachovalé lásky Deník zkrachovalé lásky Sarah Harvey

Tato kniha patří mezi tzv. víkendové oddechovky, která se zpočátku tváří jako obyčejná kniha, ale nakonec ve vás zanechá stopu.
Alice, hlavní hrdinka, která se zamiluje do nechutné bohatého a dokonalého týpka, se kterým je ve vztahu už šest let, přičemž se vídají v podstatě jen o víkendech, a který zrovinka, než se vůbec dali dohromady koupil její rodný dům, ze kterého se byla nucena vystěhovat ( více prozrazovat nebudu). Jenže, co když ten její dokonalý a vysněný princ vlastně tak úplně dokonalý není?
Za zmínku určitě stojí její nejlepší kamarádka Flo, která byla lehce excentrická, ale zároveň velmi sympatická postava, stejně jako její manžel Andrew.
Dokonce i hospodyně Bella, která pracovala v sídle Nathana a Alice měla své určité kouzlo. A těchto milých, ale zároveň zajímavých postav by se našlo povícero.
Samozřejmě, v knize je až příliš moc náhod, aby to bylo dokonale reálné, hlavně z počátku knihy se mi více zamlouvala Flo, než Alice, ale nakonec i ji jsem si svým způsobem oblíbila. Také její deník vedený abecedním pořádkem stojí za zmínku. Nakonec to bylo příjemné čtení, až mi bylo líto, že kniha končí.

03.07.2022 4 z 5

Věčná touha Věčná touha Alice Moon

Když bych knihu četla ve svých "nácti", nejspíš bych knihu přečetla jedním dechem. Navíc jsem nečetla první díl, ale dle předchozích komentářů jsem nejspíš o nic nepřišla. Přiznávám, že jsem knihou spíše jen volně listovala, až jsem nakonec došla na závěr knihy, abych se dověděla, jak to se Sarah a Dustinem alespoň dopadne. Po dalších dílech se nejspíš pídit nebudu.

02.07.2022 2 z 5

Před bouří Před bouří Robin Bridges

Nečekala jsem, že to bude celkem oddechové a romantické čtení naplněné dobovou atmosférou a tajemnými kouzly. Jen je škoda, že s největší pravděpodobností u nás nikdy nevyjdou další díly a tak se nedozvíme, jak to s Kateřinou a dalšími nakonec dopadne.

02.07.2022 4 z 5