Jája92 Jája92 komentáře u knih

Dvojí nekonečno Dvojí nekonečno Piers Anthony

Nejsem fanouškem žánru, který autor předložil v této knize, ale chtěla jsem zkusit něco jiného. Zhruba do poloviny knihy mě čtení bavilo a ne jednou jsem se pousmála, co vše byl schopen autor vymyslet na tehdejší dobu. Musím však souhlasit s ostatními komentáři, že kniha po určité době vklouzne do nudnějšího módu a chvílemi jsem přelistovavala jednotlivými kapitolami. Přesto jsem zvědavá na další díly.

25.12.2021 4 z 5

Nejlepší americké detektivní povídky 4 Nejlepší americké detektivní povídky 4 Lee Child

Kniha obsahuje větší množství příběhů, z některých jsem byla na rozpacích a u jiných se mi tajil dech.

06.12.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

S trochou lítosti jsem se touto knihou rozloučila s velmi povedenou sérii o obyčejných strastech a radostech mladých lidí ve Woodshillu.
I když tato kniha nebyla tak zářivá jako předchozí díly, přesto jsem knihu přečetla na jeden zátah, zasmála se, občas tajila dech při vypjatých scénách a opět se tajuplně usmívala. Každá z knih představovala pohlazení po duši a příjemný odpočinek u čtení.

05.12.2021 5 z 5

Tajný deník královny Kunhuty Tajný deník královny Kunhuty Anna Březinová (p)

Kniha by sama o sobě nebyla špatná, ale vcelku zbytečný prolog "autorky" knihy ( vzhledem k tomu, že ve skutečnosti knihu napsal muž) mě už od začátku tak trochu odrazovala od čtení. Též prolínání času mezi vypravováním královny Kunhuty a autorky bylo poněkud nešťastné.

24.11.2021 3 z 5

Kapitáni a králové Kapitáni a králové Jennifer Johnston

Jedná se o kratší knihu, v podstatě delší povídku o přátelství mezi starým mužem na sklonku života a mladým chlapcem, co vše z toho může vyústit, se dozvíte v příběhu. Jediné, co mi vadilo, že kniha není rozčleněná na jednotlivé kapitoly.

21.11.2021 4 z 5

Sex je fajn, Láska s otazníkem Sex je fajn, Láska s otazníkem Willy Breinholst

Kniha obsahuje mnoho krátkých příběhů na téma sex a láska, některé končí vtipně, některé mají trpké zakončení. Většina z nich čtenáři v paměti nejspíš dlouho nezůstane. Kniha je doplněná o vtipné obrázky.

17.11.2021 3 z 5

Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Kristina Hlaváčková

Trochu zavádějící anotace, neboť slzet smíchy nebudete nejspíš ani u jednoho příběhu. Na druhou stranu určitě párkrát nevěřícně zakroutite hlavou, kolik smůly měla autorka této knihy, líčené s nadhledem a humorem sobě vlastním.

16.11.2021 3 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Pod názvem Jak být ženou jsem si představovala poněkud něco jiného. Rozhodně jsem nečekala tolik vulgarit v prvních kapitolách, které zřejmě měly ohromit, mě však spíše zklamaly. Kdybych měla příběh hodnotit na základě vypravování dospívání autorky, o kterém se dozvídáme mezi řádky, mé hodnocení by bylo vyšší. Některé kapitoly byly zajímavé, naopak jiné mě vůbec nezaujaly.

15.11.2021 3 z 5

Noc, kdy zmizela Bea Nesbitová Noc, kdy zmizela Bea Nesbitová Joanna Schaffhausen

Poutavá detektivní zápletka se sympatickou hlavní hrdinkou.

14.11.2021 4 z 5

Holka, nebo kluk? Holka, nebo kluk? Tyne O'Connell

Nejsem si jistá, co chtěla autorka touto knihou vyjádřit. Jsem z této knihy na rozpacích. Zhruba po polovině knihy jsem už jen zvolna přelistovavala knihou, abych alespoň zjistila konec.

09.11.2021 2 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

Není to kniha, kterou bych přečetla na jeden zátah. Dost mi vadilo neustálé prolínání času, takže někdy trvalo, než jsem se zorientovala v ději. Ke konci jsem už tušila, oč v knize kráčí. Rozhodně nemůžu říct, že by to byla kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout.

07.11.2021 3 z 5

Tentokrát naposledy Tentokrát naposledy Mary Higgins Clark

Kniha se čte velmi svižným tempem za pomocí krátkých kapitol a napínavého děje. Od poloviny knihy jsem si myslela, že vraha znám, ale nakonec mě autorka rozuzlením příběhu překvapila.

29.10.2021 4 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Knihu jsem přečetla za jeden večer, nemohla jsem přestat číst. Je fajn, že se čtenář setká s předchozími hrdiny, navíc se souběžně odehrává příběh Isaaca a Sawyer. Téma studentka versus profesor bylo zpracované vkusně. Byly kapitoly, u kterých jsem se zasmála, u jiných se mi tajil dech. Rozhodně se těším, až si přečtu příběh Blakea.

24.10.2021 5 z 5

Slamáci Slamáci Michael Marshall (p)

Kniha je sice zajímavě napsaná, některé kapitoly se četly téměř samy, ale nebavilo mě to neustále přebíhání z jednoho příběhu do dalšího a čekat, až se ty dva příběhy spojí, aby čtenář pochopil, o co vlastně v knize jde. Navíc víceméně otevřený konec mě též nepotěšil.

23.10.2021 3 z 5

Smrt prokletých Smrt prokletých Katarína Holetzová

Musím se přiklonit k těm čtenářům, kterým se kniha spíše zamlouvala. Téma knihy mě zaujalo a líbil se mi netypický hrdina zakřiknutý policista René se svými strachy. Někdy mi ho až bylo líto, ačkoliv některé jeho vlastnosti byly až protivné. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo stojí za vraždami v horské vesničce.

09.10.2021 4 z 5

Horké peníze Horké peníze Dick Francis (p)

Ačkoliv tohoto autora příliš nevyhledávám, kniha mě ihned vtáhla do děje a se značným zaujetím jsem sledovala rodinné peripetie. Ian je sympatická postava, která se ujala nelehkého úkolu, zjistit kdo stojí za vraždou páté manželky jeho otce a kdo se dokonce pokouší i o jejich životy.
Vraha jsem ke konci již trochu tušila, přesto přes větší množství postav, nebyla kniha nijak chaotická.

08.10.2021 4 z 5

Dvojitá vražda Dvojitá vražda Barbara Taylor McCafferty

Líbilo se mi na knížce, že příběh střídavě vypráví každá z dvojčat. Jedná se o oddychové čtení na jedno odpoledne.

03.10.2021 3 z 5

Mrazivé sny Mrazivé sny Kay Hooper

Měla jsem pocit jako bych vpadla doprostřed příběhu, takže mi pár kapitol trvalo, než jsem se zorientovala v ději.
Kapitoly se sériovým vrahem byly napsány opravdu poutavě, bohužel ostatní kapitoly notně pokulhávaly se čtivostí. Přiznávám, že za polovinou knihy jsem už někdy některé kapitoly přelistovávala, protože ten balast kolem parapsychologických dovedností mě až tolik nebavil.

02.10.2021 3 z 5

Poslouchej, zabíjej nebo zemři Poslouchej, zabíjej nebo zemři Sönke C. Weiss

Dost smutná kniha, která pojednává o krutostech páchaných na nevinných dětech. Kniha obsahuje mnoho detailů, kterým se člověk až zdráhá uvěřit. Možná že jen mohla být kniha trochu obsáhlejší.

27.09.2021 4 z 5

Dračí ukolébavka Dračí ukolébavka Jill Jones

Ze začátku příběhu je kniha napínavá, téma neotřelé, ale od příjezdu detektiva Knighta na tajuplný ostrov, to sklouzne do romantického průměru.

27.09.2021 3 z 5