Jája92 Jája92 komentáře u knih

Žertujeme kolem vody Žertujeme kolem vody Milan Pohunek

Vtipně napsaný rybářský slovník, u kterého jsem se fajn pobavila.

25.06.2021 5 z 5

Povídky o rodině Povídky o rodině Ephraim Kishon

Opět vtipně napsané příběhy ze života autora, u kterých se čtenář příjemně pobaví.

22.06.2021 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Jestliže jsem byla u předchozího dílu mírně zklamaná, tak příběh o Sawyer a Isaacovi to určitě vylepšil. Kniha se četla jedním dechem a bavilo mě číst o drsné, ale zároveň citlivé hrdince a nesmělém klukovi. Jejich postupné sbližování, vtipné scény i napjaté momenty.

20.06.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

První díl jsem četla již před nějakou dobou a tak mi chvíli trvalo, než jsem se v příběhu zorientovala. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Musím přiznat, že příběh Allie a Kadena se mi líbil o něco více, než Dawn a Spencera. Občas mi přišlo, že je příběh trochu rozvláčný. Přesto přišlo pár momentů, které mě dokázaly překvapit, potěšit, rozesmát. Líbilo se mi setkání s postavami, které jsem znala z předchozího dílu. Je škoda, že nebyl více rozvinut příběh Spence. Naopak školní prostředí a záliba Dawn, to bylo super.

20.06.2021 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Další silný příběh o nelidském utrpení. Je až neuvěřitelné, co vše dokáže člověk člověku provést v přesvědčení, že je něco víc než jiná lidská bytost. Ani zvířata nejsou tak krutá a nemilosrdná. Nezáleží kolik příběhů na téma holocaust přečtěte, pokaždé u čtení další knihy, se zhrozim, jak něco tak děsivého mohlo vůbec existovat.
Wilhelm Brasse měl štěstí, že měl talent na fotografování a že mu v žilách kolovala německá krev, jinak by dopadl jako tisíce dalších nevinných lidí.

19.06.2021 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Ačkoliv kniha nepatří do žánru, který obvykle čtu, přesto jsem se pustila do čtení. První kapitoly mě příliš neoslovily a už jsem nabývala přesvědčení, že nakonec knihu odložím, ale nějakým způsobem jsem se prokousala přes nezáživné a zmatené části. Nebudu knihu srovnávat se sérií Divergence.
I přesto po přečtení díla, mě kniha nedokázala nadchnout natolik, abych prahla po přečtení dalšího dílu.

16.06.2021 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Je neuvěřitelné, jak se autorovi povedlo na tak útlém příběhu popsat tak neuvěřitelně hlubokou lásku. Je to kniha, která vás pohladí po duši.

13.06.2021 5 z 5

Labyrint Labyrint Henry Denker

Kniha je mistrně napsaná, zajímavý děj mě nutil číst kapitolu za kapitolou,abych zjistila, jak celý příběh skončí. Kniha má jeden velký zvrat, který mě dost překvapil,ale nebudu jej prozrazovat.

09.06.2021 4 z 5

Snění Snění Jill Barnett

Kniha nedosahuje takové kvality jako první díl bohužel,ale i tak se jedná o čtení na jedno odpoledne.

06.06.2021 3 z 5

Okouzlující čarodějka Okouzlující čarodějka Jill Barnett

Romantický příběh z dávné doby o nešikovné za to ale houževnaté čarodějce a zatvrzelém vévodovi.
Kniha mě bavila,spisovatelka umí čtenáře rozesmát, obzvláště nad nepovedenými kouzly Joy a bručounstvím Aleca. Do toho umí vykreslit erotické scény velmi decentně.

06.06.2021 4 z 5

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

Myslím, že nezáleží na tom, jestli popsané zážitky skutečně prožil autor nebo zda-li je posbíral od dalších vojáků. Faktem zůstává nesmyslnost a marnost druhé světové války. Tolik zbytečně zmařených životů... Kniha obsahuje spoustu autorových filozofických myšlenek.

01.06.2021 4 z 5

Baarová, Goebbels, Hitler Baarová, Goebbels, Hitler Vera Vogeler

Kniha dostala tzv.anticenu za velmi nepovedený překlad, bohužel s tím musím souhlasit. Ačkoliv kniha obsahuje zajímavé informace o životě Baarové, z větší části jsem se prokousávala přes nezáživné části a dost často jsem uvažovala nad tím, že knihu ani nedočtu.

30.05.2021 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tři povídky, ze kterých vánoční atmosféra přímo sálá, navíc okořeněná pořádnou sněhovou vánicí...
Vzhledem k tomu, že jsem předtím přečetla pár děl, jenž obsahovaly vážná témata, prahla jsem už po dávce romantiky a to se mi u této knihy splnilo bezpochyby.
Nejvíce mě oslovila první povídka, tzn. Zasněžený expres, na které dále navazují další dvě povídky. Od zvláštního jména hl. hrdinky přes zajímavou zápletku okolo jejich rodičů až po seznámení se Stuartem a autorčin velice sugestivní popis jejich cesty ke Stuartově mámě. Hodnotím *****
Další příběh od známého spisovatele Greena Vánoční zázrak mě poněkud zklamal. Povídka mi přišla průměrná, místy přehnaná viz Twister. Hodnotím ***
Poslední povídka Archanděl prasátek, můj dojem na knihu opět upravil k lepšímu, i když by se jí dalo též leccos vytknout. Hodnotím ****

28.05.2021 4 z 5

Zázračné náhody Zázračné náhody Frank P. Jones

Knihu jsem brala s nadhledem a nepřisuzovala jí příliš velkou váhu. Na ukrácení dlouhé chvíle to postačí, ale z 29 příběhů jich většina byla průměrná.

25.05.2021 3 z 5

Smrť je mojím remeslom Smrť je mojím remeslom Robert Merle

Kniha se ke mně dostala ve slovenském překladu, ale to mi nezabránilo přečíst si toto hrůzostrašné dílo, které se bohužel zakládá na pravdě.
Bylo zajímavé si přečíst knihu na dané téma z pohledu Langa/Hösse. Od jeho dětství, kde je zřejmé, že již v tuto dobu postrádal soucit a základní lidské emoce přes jeho působení na válečné frontě až po zavedení krutých praktik na miliónech nevinných obětech v Osvětimi.
Jak málo stačilo, aby Lang nedostal příležitost k tomuto nepochopitelnému vraždění.

23.05.2021 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Už dlouho jsem nečetla knihu, která obsahuje tolik hlubokých a pravdivých myšlenek a zároveň tak trýznivé. Snad každý čtenář si najde tu svou, která ho hluboce zasáhne.
Příběh o mladíkovi, který žije v poválečném Německu a jeho okolí, kde doslova každý bojuje o každodenní přežití. Čtenář zde nalezne nejrůznější prostředí...Ludvíkovo netradiční zaměstnání, a to prodej náhrobků.Dalšími jsou hostince, nevěstince až po blázinec. Ve všech se čtenář setká s nejrůznějšími osudy.

17.05.2021 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou a byla jsem na ní nesmírně zvědavá vzhledem k tomu, jak je opěvovaná.
Z počátku knihy jsem měla potíže se začíst a už jsem si myslela, že veškerá chvála na toto dílo je přehnaná, ale čím více jsem se nořila do děje, tím více u mě získávala na pozornosti.
Příběh je vyprávěn na základě malé holčičky "Čipery" o době, kterou prožívala spolu se svým bratrem Jemem. Je to především doba rasové nesnášenlivosti spolu s předsudky místních, ale i letních dobrodružství. Se zájmem jsem sledovala případ Toma Robinsona. Vyústění celého příběhu bylo vskutku dramatické.
Jediné, co se mi na knize nezdálo, bylo občasné chování "Čipery", v jednu chvíli se chovala jako malá holčička a o pár stránek dál oplývala chováním dospělého.

16.05.2021 4 z 5

17 tváří ženy 17 tváří ženy Alice Kirš

(SPOILER) Knihu jsem přečetla ze zvědavosti a příliš mě nenadchla. Dozvídáme se hlavně, jak byla a je Alice krásná a chytrá, jak úspěšně podniká a pak se jen tak mimochodem zmíní, že byla ve 14ti na potratu... Z této knihy mi přijde naprosto nesympatická. Co mě při čtení rušilo hlavně byly různé zdrobněliny (lásečko, Alička...) a anglické výrazy.

08.05.2021 2 z 5

Armáda, společnost, politika v USA Armáda, společnost, politika v USA Jerzy Józef Wiatr

Knihu jsem si vybrala na základě ČV a přiznám se, že jsem očekávala, že mě kniha nebude bavit, ale nakonec nebyla tak špatná. Obsahuje zajímavé informace o politickém a ekonomickém dění USA před mnoha lety. Kniha je navíc doplněná přehlednými tabulkami.

08.05.2021 3 z 5

Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Božena Němcová

Bylo fajn se vrátit do doby Boženy Němcové a na chvíli se u jejího vyprávění o tehdejším životě zasnít. Myslela jsem si, že mi bude dělat problém porozumět textu, když není psán moderním jazykem, ale bylo tomu naopak, o to zajímavější bylo celé čtení, obzvlášť u povídky Karla, která je psaná v domažlickém nářečí.

06.05.2021 5 z 5