Jája92 Jája92 komentáře u knih

Lov Lov Elle Kennedy

Tato kniha je první, kterou jsem od této autorky přečetla. Ze začátku se mi Summer zdála nesympatická. Zaujalo mě prohození typických rolí hrdinů ( Summer sebevědomá, Fitz zdrženlivý). Nad spousty dialogů jsem se pobavila. Na druhou stranu většina aktérů této knihy je zobrazena jako tlupa krásných a dokonalých lidí, až mi to chvílemi lezlo na nervy.

12.12.2020 3 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Knihu jsem si četla s vědomím, že jde o předvídatelný erotický román. Svůj účel to splnilo. Oddechové čtení, při kterém jsem se pobavila, nalezla množství vzrušujících scén, ale objevilo se i vážnější téma.

12.12.2020 5 z 5

Nejšťastnější na světě Nejšťastnější na světě Menna van Praag

Pokračování o impulsivní May, Benovi a kocourovi Koblížkovi. Příběh plyne rychle a svižně. Odehrává se v mém oblíbeném prostředí - knihkupectví. Také bych chtěla takovou Rose, která by mě navštívila ve spánku a sdělila by mi životní moudra :-)

08.12.2020 4 z 5

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

Na knize mě zaujala lákavá obálka a anotace. Samotný příběh se četl celkem dobře, i když tam bylo až podezřele mnoho náhod, které hrdinku dovedly ke zdárnému štěstí. Na druhou stranu kniha obsahuje pár zdánlivě jednoduchých mouder, které aplikuje na hlavní hrdince. Přiznávám však, že mi Maya byla blízká svým přáním stát se spisovatelkou, neboť to byl i můj sen, než ustoupil všední realitě. Mile mě potěšily recepty na konci knihy :-)

05.12.2020 3 z 5

Zpráva o státu Halda Zpráva o státu Halda Věnceslav Juřina

Knihu jsem si přečetla v rámci výzvy, nejspíš bych si ji jinak nevybrala. Ačkoliv téma o brenparťácích se zdálo zajímavé, jeho zpracování mě trochu zklamalo. Na můj vkus v knize vystupovalo příliš postav.

05.12.2020 3 z 5

Benátský proces: Návrat porodní báby Benátský proces: Návrat porodní báby Roberta Rich

Ke knize jsem se dostala náhodou, aniž bych tušila, že se jedná o třetí díl, tudíž mi ze začátku unikaly některé souvislosti, ale to mi nebránilo v porozumění děje. Jednotlivé kapitoly se četly dobře, i když občas jsem si nebyla jistá, zdali mám Hannu obdivovat za její vytrvalost a přesvědčení nebo odsuzovat za její tvrdohlavost. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí ze života Židů a tehdejšího těžkého života v ghettech a nepochopitelné nenávisti křesťanů vůči Židům. Stejně tak podrobnosti o porodech dětí, které v době, ve které se kniha odehrává, bylo nesmírně riskantní.

04.12.2020 4 z 5

Věčná láska Věčná láska Bertrice Small

Díky této knížce jsem zavzpomínala na mých náct, kdy jsem s uzarděním četla milostné scény. Od této knihy jsem očekávala děj naplněný erotikou, romantickými výlevy a dobrodružstvím s kapkou nebezpečí. To vše splnila. Ano, spoustu milostných scén bylo přitažené za vlasy. Nehledě na postavení žen v 16.stoleti, přesto jsem knihu brala jako nenáročnou četbu.

25.11.2020 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Nejprve jsem viděla film, který mě ihned zaujal, o to víc jsem zatoužila si přečíst o kocourovi Bobovi knížku. Samozřejmě kniha obsahuje mnohé události, které se ve filmu neobjevily. O to víc jsem si vychutnala krásný příběh o přátelství mezi kocourem a mužem, jenž bojoval se závislostí a sám se sebou. Vše je sice napsané jednoduchým stylem, ale o to víc vynikne celý příběh.

13.11.2020 5 z 5

Prostitutky Prostitutky Josef Moník

Některé povídky se jakoby skládaly jen s výběrem nejrůznějších slov ze slovníku cizích slovíček. Pár povídek jsem přeskočila, neboť bylo utrpení se do nich začíst. Kniha bohužel velmi zklamala.

08.11.2020 2 z 5

Královna průšvihů Královna průšvihů Maria Marian

Velmi milé vyprávění, které obsahuje vtipné příhody ze života.

07.11.2020 5 z 5

Princezna Daisy Princezna Daisy Judith Krantz

Ze začátku mi činilo problém se do knihy začíst, ale po pár kapitolách se to změnilo a já jsem napjatě sledovala osud Daisy a jejich nejbližších.

30.10.2020 4 z 5

Hříčky o královnách Hříčky o královnách Oldřich Daněk

Historie velmi důležitých královen a nejen jich je podána poutavou i zábavnou formou, i když drobné nedostatky by se tu a tam jistě našly, ale ani to nebrání v pohroužení se do dávné minulosti.

26.10.2020 4 z 5

Dítě apokalypsy Dítě apokalypsy Virginie Despentes

Kniha je vcelku čtivá až na pár pasáží. Postava Hyeny se mi líbila více, než Lucie. Také to, že se ke slovu postupně dostala každá důležitá postava z knihy a čtenář postupně odhaluje celý příběh. Konec knihy pro mě byl trochu překvapivý.

24.10.2020 4 z 5

Ženy vidí za roh Ženy vidí za roh * antologie

Průměrné příběhy o ženách od ženských autorek.

18.10.2020 3 z 5

Hurikán / Ďáblova slza / Nezapomenutelná cesta / Stinger Hurikán / Ďáblova slza / Nezapomenutelná cesta / Stinger Dick Francis (p)

Musím se přiznat, že kombinace těchto příběhů mě příliš neoslovila, ačkoliv Nezapomenutelná cesta byla velmi emotivní a Ďáblova slza se mi vcelku líbila, i když i zde by se dalo leccos vytknout. Ostatní dvě mě nezaujaly.

17.10.2020 3 z 5

Jatka / Cully / Osudová láska / Poslední vůle Jatka / Cully / Osudová láska / Poslední vůle John Grisham

Poslední vůle je čtivě zpracovaná, jen mě trochu překvapil hořkosladký konec. Na Cullym se mi líbil popis děje z pohledu raroha i zajímavá dějová linka. Jatka byla zpočátku nesmírně poutavá, ale pak to mělo trochu rozvláčný děj, ale nakonec vše dospělo ke zdárnému konci. A poslední Osudová láska je směsicí romantiky, dobrodružství i marné naděje.

28.09.2020 4 z 5

Šťastné a veselé… 2 Šťastné a veselé… 2 * antologie

Kniha obsahuje povětšinou milé vánoční povídky, některé se mi líbili více, některé méně, ale ze všech sála vánoční atmosféra.

25.09.2020 4 z 5

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky John Grisham

Z mého pohledu byl výběr knih vcelku povedený, ovšem hned první příběh Ikona mě příliš nebavil, na mě tam bylo příliš postav, politiky a chaos. Hned další příběh Bílá puma mě naopak příjemně naladil do čtení, i když mi bylo u toho smutno. Advokát chudých je zajímavě zpracovaný příběh, který se mi četl velmi dobře, i díky tomu, že od autora jsem již měla možnost číst jiné dílo. A poslední romanticky laděný příběh je vyprávění o velké lásce, který je i zfilmovaný

24.09.2020 4 z 5

Rebelka Rebelka Martina Kempff

I když to tak ze začátku vůbec nevypadalo, kniha mě postupně dokázala vtáhnout do děje a já s napětím sledovala neohroženou a poněkud lehkomyslnou Manto a její osudové muže a kus historie Řecka.

21.09.2020 4 z 5

Starý kraj Starý kraj Dörte Hansen

Na první pohled mě upoutala milá obálka se zajímavým námětem. I když se mi kniha četla dobře a je napsaná takovým tím příjemným jazykem, občas jsem měla potíže se orientovat v postavách. Navíc závěr knihy mi přišel trochu náhlý a nedokončený, a proto ubírám na hodnocení.

19.09.2020 4 z 5