Jana283 Jana283 komentáře u knih

Pád Pád Simon Mawer

Mawer opět nezklamal

21.02.2017 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Jako dítě jsem kolem vily chodila na procházky a už tehdy mne přitahovala svou magičností. Stejně jako kniha S. Mawera

21.02.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Mrazivé. Bojím se, že už se hodně přibližujeme

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Kolik bolesti musel Mike prožít. A nebylo s kým ji sdílet. Obdivuhodný silný příběh. A velmi záslužný počin, věřím, že mnoha lidem dokázal dodat odvahy v jejich nelehké životní pouti.Docela by mne zajímalo jakým směrem se teď ubírá Mikeův život.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Do knihy jsem se zprvu nemohla začíst, ale potom si mne její kouzlo a poetika zcela podmanily. Nemohu se rozhodnout, která ze dvou protagonistek si zaslouží více obdivu. Jak mnoho podob má láska....

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Velmi poutavé čtení. Hltám knihy se židovskou tématikou, ale tohle byly pro mne objev dosud neprobádané krajiny. Velmi silný příběh. Kolik dokázal osud naložit na bedra jedné dívky, ženy. Jak bych se zachovala já?

21.02.2017 4 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Pokud autor "vykrádal" svůj život jako účastník zájezdu či domácí učitel, tak to bylo čtivé a vtipné, když jako autor deníků, tak trapné, jako biomanžel politováníhodné a teď už jen smutné

21.02.2017 1 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Kdo neprožil, asi nemůže úplně pochopit... Pády z výšek bolí, ale ať jsou kvality díla jakékoli, tak stojí za přečtení. Není to ukňourané, naopak obdivuji boj člověka s bolavou duší s každodeními problémy, což je samo o sobě velmi těžce sdělitelné.

21.02.2017 3 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Můj nejmilejší Viewegh...

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Jedna z mála knih, která má i výborné filmové zpracování