JancaMia Online JancaMia komentáře u knih

Vitamíny z domova i zdaleka Vitamíny z domova i zdaleka Dagmar Lánská

Krásná kniha o ovoci zelenině a bylinkách. Navrch docela funkční recepty.

28.04.2022 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Jednoduchá jednohubka, nenadchne neurazí . Romantické útěky jsou uplně jiný level.

28.04.2022 3 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Knihu by si mněl přečíst každý kdo pracuje s lidmi. Velice zajímavé myšlenky a postoje. Kniha právem patří do zlatého fondu. Četla jsem potřetí a stále objevuji něco nového.

24.04.2022 5 z 5

Nové pražské pověsti Nové pražské pověsti Václav Cibula

Krása střídala nádheru. Těším se že brzo snad knihu budu mít v pevné vazbě a ne jako e-knihu .

24.04.2022 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Asi jediná kniha autorky, která mě skutečně nebavila, kdy jsem se musela nutit do čtení .

24.04.2022 3 z 5

Otrok vášní Otrok vášní Deirdre Wilson

Revolta v době hipies na americké univerzitě . Neurazí , nenadchne .

24.04.2022 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl nadchnul více než první. Navnadil na Životice a budoucí třetí díl. Nejvíce zaujal osud malé Žeňky.

24.04.2022 4 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Na to jak je kniha v čechách známá tak za mě nic moc , Memento od Radka Johna je uplně jiná úroveň . Přišlo mi že je vše psáno povrchově, odskakování k jiným tématům.

24.04.2022 2 z 5

Bohové s.r.o. Bohové s.r.o. René Plášil

Pohled do českého podsvětí. Luxus devadesátých let . Poměrně dost erotiky. Dokonale propracované ústřední postavy. Troufám si říct že, takhle nějak to chtěl mít René postavené v reálném světě (až na ten konec) a tak si to vysnil aspoň na papír...

13.04.2022 5 z 5

Běžec na trati K.... Běžec na trati K.... René Plášil

Malá nenápadná knížečka a přitom tak živelná. Aneb co všechno lítá v hlavě nepolepšitelnému klukovi kterému se život vymkl z rukou . Myšlenkové pochody poukazují na určitý stupeň inteligence která bohužel nebyla využitá "správným směrem" ... a z Reného se postupem času stává "vychcánek" a nezdráhá se o tom mluvit ... (když si připomenu zážitky z filmu + z knihy dopisů ) .

09.04.2022 4 z 5

Pohádky babičky Kuličky Pohádky babičky Kuličky Alena Peisertová

Knihu dostala mladší dcerka k Vánocům ve školce, ráda v ní listuje.

09.04.2022 4 z 5

Smrtící zkouška Smrtící zkouška Dick Francis (p)

Jedna ze slabších ale i tak prima čtení .

03.04.2022 3 z 5

Moje kniha biblických příběhů Moje kniha biblických příběhů kolektiv autorů

Knihu jsem dostala jako malá, seznámila mě se starým i novým zákonem . Nejradši jsem si jako malá holčička prohlížela obrázky. Po letech jsem jí vylovila v knihovničce a nemohu se zbavit pocitu že některé pasáže jsou překroucené a na děti je vyvíjen psychologický nátlak .

03.04.2022 2 z 5

To první & to druhé dítě To první & to druhé dítě Martina Drijverová

V mnohém jsem se poznala, jsem maminka dvou holčiček ve věku 5 a 9 let . Příjemné čtení které dokáže naučit .

14.03.2022 5 z 5

Zázraky se dějí Zázraky se dějí Mary Kay Ash

Krásný životopis úspěšné ženy která zrodila úžasnou značku kosmetiky a aby těch plusů nebylo málo má kniha velký motivační potenciál . Jestli to chcete někdy někam dotáhnout, určitě si přečtěte tuto knihu .

13.03.2022 5 z 5

Vaříme s Bleskem (1) Vaříme s Bleskem (1) kolektiv autorů

Roky jsem tuto knihu odsuzovala, teď po 18 letech z ni nadšeně vařím .

12.03.2022 4 z 5

Rozcestí Rozcestí Markéta Harasimová

Jedna z autorcinych ranejsich knih, příběh je velice ctivy, jen mám dojem ze by se dalo jít více do hloubky , klouze příliš po povrchu. Nicméně zajímavé zachycení žárlivosti a jak to muže dopadnout.

12.03.2022 4 z 5

Bez narkózy Bez narkózy Stanislav Rudolf

Jsem zklamaná , podle anotace jsem se těšila . Bohužel je příběh zasazen do období okolo roku 1975 ( měla jsem očekávání 90. let a s tím spojenou atmosféru ). Hrdina je nesympaticky ,zmatecny ,nevyzraly a tím podkopává všechny okolo sebe. Jak mám autora rada , tak přišlo velké zklamání .

12.03.2022 2 z 5

Rozprávky strýčka Rémuse Rozprávky strýčka Rémuse Joel Chandler Harris

Knihu nám četli ve školce před spaním . Konečně je po 32 letech moje .

09.03.2022 5 z 5

Ovoce v teplé i studené kuchyni Ovoce v teplé i studené kuchyni Alice Pinková

Par receptu určitě využiju .

09.03.2022 4 z 5