JancaMia Online JancaMia komentáře u knih

Fritování: 201 předpisů Fritování: 201 předpisů Libuše Vlachová

Zajímavé recepty

09.03.2022 4 z 5

Vaříme zdravě a rychle Vaříme zdravě a rychle Sean Chen

Zajímavé recepty z asijské kuchyně , mezitím par českých smakulad .

09.03.2022 2 z 5

Kuchařka nejen na neděli: Maso pokaždé jinak Kuchařka nejen na neděli: Maso pokaždé jinak Jaroslav Vašák

Nenáročné recepty z červeného masa

09.03.2022 3 z 5

Tak tady jsou ty slíbené  recepty na  cukety, paní Ehmová Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová Jana Štěpánková

Tohle bylo cuketove pohlazeni po duši .

07.03.2022 5 z 5

Kuchařka? Já vím... Kuchařka? Já vím... Lenka Kořínková

Knihu jsem pořídila za symbolických 5,-, nicméně jsem byla zklamaná . Po přečtení dalších knih už kuchaře rozumim

07.03.2022 3 z 5

René Příběh filmu - dopisy z vězení René Příběh filmu - dopisy z vězení René Plášil

Když jsem viděla film ( v době svého vzniku) bylo mi Reného líto. Po přečtení dopisů si o něm myslím, že každému říká co zrovna potřebuje slyšet jen aby dosáhl svého . Na cestě ke mě je jeho kniha "bohové s.r.o", chtěla jsem "běžce" (kamarádka má k dispozici pouze Bohové ). Jsem zvědavá jaký bude film "René II. " ale moc iluzí si o chlapci nedělám ...

04.03.2022 4 z 5

Předpisy pro mou dceru Předpisy pro mou dceru Drahomíra Peukertová

Jelikož roky sbírám sešity domácího hospodaření, ráda z nich také vařím nejraději z čísel ročníků 1975-1999 protože recepty jsou kolikrát nadčasové . Stejně tak je to i u tohoto čísla inspirovaného francouzkou a italskou kuchyní a českou klasikou .

04.03.2022 5 z 5

Dobrovolník Dobrovolník Jack Fairweather

Knihu jsem dostala k narozeninám. Komplexně ucelené dějiny hrůz pohledem Witolda Pileckého (poslkého zapomenutého hrdiny), je smutné že byl popaven komunisty. Zatím co Vrba mapoval Birkenau , Pilecky přináší počátky otevření ze staré části . Jsem toho názoru že by se o Witoldovi mělo více vědět a zároveň nechápu tehdejší postoje že jeho zprávy se smetávali ze stolu ... přitom se mohly zachránit miliony ...

03.03.2022 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Dárek k narozeninám od maminky, krásné četlo se samo, krásné myšlenky. Tu už ze své knihovny nepustím .

01.03.2022 5 z 5

Horoskopy lásky - Vodnář Horoskopy lásky - Vodnář Julia Parker

Krásný ilustrovaný horoskop .

28.02.2022 3 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Autorčina prvotina Violka mě okouzlila, opuštěný dům jsem dostala od maminky k narozeninám (společně se šesti dalšími bestsellery ). Kniha mě velmi potěšila bylo to takové hořkosladké pohlazení , přečteno bylo během tří dnů.

28.02.2022 5 z 5

Velká kniha o psech Velká kniha o psech David Taylor

Po knize jsem toužila , jaké bylo překvapení když jsem se jí dočkala :)) coby osmiletá holčička a jak důležitě jsem se cítila . Díky této knize jsem začala vyžadovat knihy Darling Kindersly .

Velká kniha o kočkách Velká kniha o kočkách David Taylor

Jedna z encyklopedií mého dětství v této psí a koňské později dinosauří jsem ležela od rána do večera.

Velká kniha o dinosaurech Velká kniha o dinosaurech David Lambert

Kniha koupená tatínkem kvuli Jurskému parku :))

Já pes Já pes Karel Trojan

Knihu mi v roce 1992 koupil táta, moc jsem si přála velkou knihu o psech a všude byla vyprodaná, nakonec jsem se jí dočkala ale než jsem se jí dočkala , ležela jem v téhle od rána do večera. Navíc bylo fajn že v knize byly fotografie psů od nakladatelstvé Svépomoc které jsem tehdy sbírala a měla téměř všechny .

Jak Anděla viděla anděla Jak Anděla viděla anděla Marie Poledňáková

Třetí nenatočený díl, maminka mi tehdy koupila na čtení do nemocnice, knihu jsem přelouskala během dvou dnů, v pozdější době s menšími upravou dotočeno jako film Jak se krotí krokodýli. Jako malé holce se m to moc líbilo, teď po přečtení dcerám na dobrou noc mi to přišlo poměrně přitažené .

25.02.2022 3 z 5

Bohové a hrdinové antických bájí Bohové a hrdinové antických bájí Vojtech Zamarovský

Knihu mi u knižního klubu v roce 1996 koupila maminka kvuli probírané látce v dějepisu, díky knize jsem do hodin dějepisu dodala mnoho zajímavých referátů .

25.02.2022 5 z 5

Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky Čtěte pohádky, čtěte mezi řádky Kateřina Cajthamlová

Reklama na časopis Máma a já a drogerií DM + jedna kapitola o výživě.

25.02.2022 1 z 5

Charles Bukowski - Bláznivý život Charlese Bukowského Charles Bukowski - Bláznivý život Charlese Bukowského Howard Sounes

životopis jsem v roce 2009 sháněla po všech čertech nakonec jsem ho sehnala a zhltla během tří dnů , zajímavý pohled na spisovatelův život

25.02.2022 5 z 5

LIDL Kuchařka - vynikající a snadné recepty z celého světa LIDL Kuchařka - vynikající a snadné recepty z celého světa Jaroslava Pechová

Knížku jsem koupila v obchodě za 50,- dodnes podle ní s manželem rádi vaříme, je to taková spolehlivá stálice na klasické světové recepty.