JancaMia JancaMia komentáře u knih

100 ročníků Velké pardubické steeplechase 100 ročníků Velké pardubické steeplechase Miloš Svoboda

Tatínek mi koupil na pardubickém závodišti v roce 1992 společně s útlou knížečkou o Železníkovi .

Jezdecká turistika Jezdecká turistika Karol Hollý

Báječná knížka pro koňaře co holdují agroturistice .

Čtyři tankisté a pes  1 Čtyři tankisté a pes 1 Janusz Przymanowski

Další z pokladů od nevlastního dědečka, krásně se to četlo a ŠARIK způsobil moji lásku k německým ovčákům (pokud nepčítám tetu Milenu z tatínkovi strany kde byl vždycky také).

Gulliver v Liliputu Gulliver v Liliputu Jonathan Swift

Knížku jsem dostala od nevlastního dědečka jako šestiletá holka a prohlížela si jí od rána do večera, škoda že už ji nikdo znova nevydá.

Černobyl Černobyl Jurij Ščerbak

Knihu jsem dostala jako dárek v pdf. od manžela. Výpovědi lidí podléhají tehdejší době, takže všichni ze strachu trochu mlží . Nicméně je to odraz doby o hrůzné katastrofě která už se snad nebude opakovat .

25.02.2022 4 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Knihu jsem četla jako povinnou četbu na ZŠ (3. nebo 4. třída) a moc se mi líbila, tehdy jsem autor přiovnávala k panu Poláčkovi .

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Tatér z Osvětimi bylo zklamání, zato tři sestry pohltily a už nepustily, tolik utrpení a hrůz , jejich nezdolná síla žít. Kvalita psaných románů jde vzestupně nahoru ale ocenila bych ještě více autencity a méně přikrášlování . Oproti tatéru, rozhodně doporučuji .

20.02.2022 4 z 5

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Knihu jsem dostala k narozeninám, přečetla jsem ji během dvou dnů. Téma koncentračních táborů je mi blízké ( někdo z mojí rodiny tam zůstal), komando Puff bylo zajímavé téma, nicméně na knize je fajn že popisuje i skutečný život v táboře . Myslím si že konec knihy mohl být více rozepsaný .

18.02.2022 5 z 5

My jsme Lollipopz My jsme Lollipopz Karel Andreas Stiebling

Knížku si přála moje devitileta dcera, nadšeně v ni listuje a předčítá nahlas cele rodině vybrané pasáže které se ji líbí , za dceru určitě pět hvězdiček . Za mě dvě , nejsem cílová skupina ale chápu nadšeni malých slečen.

17.02.2022 2 z 5

Simona Monyová - Život a smrt Simona Monyová - Život a smrt Richard Sacher

Třetí vzpomínková kniha na autorku, za mě asi nejlepší . Je vidět že jí psal kamarád a ne někdo nezúčastněný. Autorčiny knihy jsem měla moc ráda a dychtivě čekala na další novou . Jen mě mrzí že nejbližší okolí nezasáhlo, kniha srdceboly bylo v podstatě volání o pomoc a nikdo nic neudělal ...

10.02.2022 4 z 5

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Knihu jsem získala za symbolických 20,- , celé roky (asi dvanáct let jsem si říkala že to číst nebudu) . Nicméně trojkniha je tu . Nemůžu se zbavit pocitu že Corinna kvuli erotickému poblouznění zahodila celý svůj život . Souhlasím s tím že to byla zajímavá zkušenost , nicméně se nemohu zbavit pocitu že autorka měla několikrát pominutí smyslů a kvuli chtíči šla do negramotného bojovníka a strašně za něj bojovala a přitom nebylo pořádně proč ... a to nemluvím o hygiene, jinému pohledu na svět. Nejvíce bavil první díl , další dva vaření a omílání toho samého dokola .

10.02.2022 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Už jsem toho na tohle téma přečetla dost , nicméně tato kniha mi příjde poněkud "pohádková" , nesedí mi že si jen tak lážo plážo mohl chodit mezi bloky, pronášet proviant od poláků , že se se svojí láskou mohl objímat a líbat (před zraky všech jí cpal čokoládou ) .
Když knihu vezmu jako román tak je řemeslně dobře zpracovaná , má spád, vše co se má stát mezi dvěma lidmi se stane .
Jak už jsem psala prve z historického hlediska je to slátanina ve které je plno nesmyslů ( netvrdím že to tak Lale vyprávěl ) , jsem toho názoru že paní spisovatelka si mnoho přibarvila a mnoho pozměnila .
Nicméně jako uvedení do holocaustové literatury dobré, pro někoho kdo toto téma začíná objevovat , pro zkušené asi zbytečná kniha .

10.02.2022 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Slet událostí pohledem obyčejných lidí, všude volající bída, smutek a neuvěřitelné hory práce v důlních šachtách a na malých hospodářstvích , vztahy lidí na hranicích . Nejvíce mě zaujalo vlákno o lázních (neměla jsem o nich tušení , ani se v dnešní době nijak masově nepropagují ). Rozhodně si přečtu další díly i novou knihu . Autorčin styl psaní bych přirovnala k Janě Poncarové (jen zmíněná jde více do hloubky co se sociologie a psychologie postav týče) .

28.01.2022 4 z 5

Šmírbuch jazyka českého Šmírbuch jazyka českého Patrik Ouředník

V roce 2007-8 jsem knihu zasílala v knihkupectví Luxor všem co si ji objednali, to bylo poprvé co jsem měla tušení že kniha existuje, zapsala si ji do sešitu tzv. "chtěných knih", v roce 2012 mi jí půjčil manželův bratranec , po vrácení jsem jí od něj dostala novou k svátku a od té doby se k ní ráda vracím , vždy v ní objevím něco nového . Snad se brzy dočkám i slovníku nespisovné češtiny (pro srovnání) .

28.01.2022 5 z 5

Němčina pro číšníky a kuchaře Němčina pro číšníky a kuchaře Věra Höppnerová

Super učebnice co jsem se s ní natrápila před dvaceti roky :)

25.01.2022

Sběrná kniha Sběrná kniha Pavel Kosatík

Po knize jsem toužila 5 let, konečně se ke mě dostala za symbolických 20,- , jako jsem s chutí četla životopis syna, tak i životopis paní režisérky formou rozhovoru a krásně se to četlo ... jen mě mrzelo že místy pan Kosatík až příliš tlačil na sílu to knize ubíralo na intenzitě zpovědi. Celá knížka je krásně řemeslně zpracovaná , přehledné kapitoly o určitém tématu, krásný papír, krásné fotky .. až by se dalo říct malý knižní poklad který jde tak do hloubky že upozorňuje na další zajímavé knihy ... ať už jde o klasiku, moderní autory, literární počiny "svěřenců" apod.

25.01.2022 5 z 5

Šibal Krakonoš Šibal Krakonoš Jaroslava Reitmannová

Krasne pohádky o Krakonošovo a Krkonoších , další dárek od nevlastního dědečka .

23.01.2022 4 z 5

Diamantová sekera: Baltské pohádky Diamantová sekera: Baltské pohádky Jaroslav Tichý

Dárek od nevlastního dědečka , ležela jsem v ni od rána do večera .

23.01.2022 5 z 5

Zlaté dukáty Zlaté dukáty Miroslav Slach

Dárek od nevlastního dědečka , kniha krásných pohádek .

23.01.2022 5 z 5

Konečná stanice láska Konečná stanice láska Bára Tomanová

Nález na půdě v bedně se zapomenutyma knihama, v roce 99 jsem hltala a dnes jsem se nudila .

22.01.2022 2 z 5