JancaMia JancaMia komentáře u knih

Staré pověsti pražské Staré pověsti pražské Adolf Wenig

Také dárek od nevlastního dědečka a opět krasne pověsti .

22.01.2022 5 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Pověsti jsem dostala od nevlastního dědečka společně s encyklopedií od agamy po žraloka . Má čestné místo v knihovnicce a rada se k ni vracím .

22.01.2022 5 z 5

Udělám ti ze života peklo Udělám ti ze života peklo Ellen Berg

Humorna oddechovka co se četla sama , zároveň poučné do života . Těším se na další knížku autorky.

21.01.2022 5 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Výpověď jedné generace ( ke které patřím i já ), na tenhle životopis jsem se hodně těšila , v manželských etudech po dvaceti letech byl hezky mladicek co fotil ( tehdy jsem nevěděla zeje to syn paní Trestikove a byla jsem do nej platonicky zamilovaná ). Tomáš ve své knížce vzpomínek uvádí i místa a věci ke kterým mám blízko i já , dokonce si troufám říct ze jsme se na některých “místech” i potkávali . I když Tomáše neznám osobně děla na mě dojem citlivého hodneho kluka kterej občas neví co se sebou a zároveň by chtěl bejt ohromnej king a dělat věci tak jak se maj” a občas to nevychází ...

13.01.2022 5 z 5

Balírna Balírna Sandra Lanczová

Nebavilo, maminka píše lip .

12.01.2022 1 z 5

První polovina nebe První polovina nebe Stanislav Rudolf

Zrovna dnes pan spisovatel umřel , tuto knihu jsem četla v 90. letech a dnes jsem ji přečetla jako jednohubku, autorovi knihy z 90. let jsou srovnatelné s tvorbou Lenky Lanczove. Kniha bavila i po letech.

11.01.2022 4 z 5

Egon: Děsná psina Egon: Děsná psina Petra Baďurová

Egonuv deníček jsem sledovala na Facebooku , jsem ve psi skupince kterou paní pisatelka vede. Na knížku jsem se moc těšila a minuly týden jsem ji konečně dostala . Pro mě milovníci NO přímo povinna knížka .

08.01.2022 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jedna z nejkrásnějších knížek vůbec s krásným poznáním .

07.01.2022 5 z 5

Všechny mé lásky Všechny mé lásky Stanislav Rudolf

Tohle se četlo samo , jen to chtělo jít víc do hloubky.

Myš dobré naděje Myš dobré naděje Stanislav Rudolf

Více než kniha se mi líbil film .

07.01.2022 2 z 5

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Podobně jsme uvažovali i my na intru ještě v letech 2000-2003, jen nové s mobilem . Jedna z mých oblíbených .

Pozor, kočky! Pozor, kočky! Stanislav Rudolf

Přijde mi ze zázračné dite je v další knížce a to knížce pro zamilované holky kterou jsem společně s kalendářem ohromné zrala. Ostatní příběhy příjemné .

Petra a Dominik Petra a Dominik Stanislav Rudolf

Časně porevoluční příběh dvojčat , příjemný návrat do minulosti a do doby kdy jsem četla v polovině 90. let

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Asi nejblaznivejsi kniha autora a opět se skrytým poselstvím o tom co si kdo nese . Rozhodne se těším na další knížky . Baví mě autorův styl psaní a tahle knížka rozhodne moji knihovnu neopustí !!!

07.01.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moje první od autorky, krásný romanticky příběh se zamyslenim o koloběhu života a ze každý má to svoje něco . Těším se na další díly .

05.01.2022 5 z 5

Stavba Jalny Stavba Jalny Mazo de la Roche

Nepřehledné odněkud někam plují , poznávají plno lidi ( v hlavě z postav začínám mít guláš ). Snad to napraví druhy díl.

05.01.2022 1 z 5

Tlapková patrola - Hravé čtení s pexesem Tlapková patrola - Hravé čtení s pexesem kolektiv autorů

Mladší dcera dostala od tchyně k pátým narozezeninam . Pexeso je z kvalitního kartonu. Knížka zábavnou formou učí slova . Ještě dodatek mladší dcera miluje Paw Patrol.

05.01.2022 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knihu dostala dcerka od mého táty pod stromečkem, já jsem si zavzpomínala na povinnou četbu a po letech musím říct ze se kniha četla sama. Úsměvné chlapecké války v okolí Rychnova nad Kněžnou ( pocházím z Hořic tak je mi prostředí velice blízké ). Když v 90. letech běžel seriál tak jsem byla platonicky zamilovaná do Pepka Zilvara z chudobince, protože mnel nad ostatními chlapci navrch . Jen je smutné jak pan Poláček skončil a i plno jiné inteligence ...

05.01.2022 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Ctivy roman ze současnosti , bohužel v mých očích tam bylo moc lulinu a prcin a dalších vulgarismu ( nejsem puritan ale u některých autorů mi to nesedí , třeba u Ch. Bukowskeho nemám problém ) . Ještě co mě mrzelo ze kniha má pevnou vazbu ( vázanou , nelepenou ) a přitom stránky jsou z novinového papíru .

01.01.2022 3 z 5

3x v sedle 3x v sedle Dick Francis (p)

Krasne souhrne vydání

22.12.2021 4 z 5