JancaMia JancaMia komentáře u knih

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

V minulosti jsem četla kavárnu a venkovské sídlo , na téhle je znát ze jde o prvotinu autorky ale i tak bavila , novější díla ale bavila víc .

26.10.2021 4 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Druhá kniha autorky opět jsem hltala a opět jsem nadšena a těším se na další .

20.10.2021 5 z 5

Deník mezi životem a smrtí III. - Žiju! Deník mezi životem a smrtí III. - Žiju! Helena Růžičková

Krásný deník o smutné nemoci , paní Helenka neztrácela i v těžkých chvílích humor a měla srdce na pravém místě, pro mě navždy zůstane velkou hereckou ikonou.
Těším se na další autobigrafie .

20.10.2021 5 z 5

Zatmění srdce Zatmění srdce Stanislav Rudolf

Jako -náctiletá jsem hltala okolo roku 96-97 a teď po leteh to byla příjemná oddechovka na jedno odpoledne ...

16.10.2021 4 z 5

Lásky a nelásky Lásky a nelásky Sandra Lanczová

Devátá knížka a konečně to k něčemu začalo vypadat už by se dalo i dokonce říct "skoro jako od maminky" , nicméně se mi nechce věřit že takový lidé se objevují na pedagogické fakultě .

13.10.2021 3 z 5

Obrázková knížka o Československu Obrázková knížka o Československu Oldřich Černý

tuhle knížku mi mamka koupila společn s knížkou můj svět a oběma jsem jako vzteklá listovala pořád dokola ..

04.10.2021 5 z 5

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

První půlka knihy je hodně živočišná, druhou půlku knihy píše život sám .

04.10.2021 3 z 5

Mrtvý dostih Mrtvý dostih Dick Francis (p)

Trio D.Francis, F. Francis a G. Ramsay si poměrně pěkně pohrály, čtení to bylo hezké , nicméně starší díla mi sedí více. Navíc se v knize hodně vařilo, takže jsem neustále šátrala po něčem k ukojení chutí při čtení :))

23.09.2021 4 z 5

Deník fejsbukové matky (ne)končí Deník fejsbukové matky (ne)končí Lucie Nachtigallová

ze života vyčerpané matky .. a o tom jaká dítka dokážou být kvítka .. potřetí

23.09.2021 4 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Předposlední knížka paní Deváté, tentokrát se jedná o vzpomínání na výletování , zmiňuje chalupu v českém ráji a zároveň chalupu rodičů na Plzeňsku. Také vzpomíná na zážitky s bývalým manželem Josefem Vinklářem . Tu a tam se zmíní o jídle, lančmítu a hovězím ve vlastní šťávě. Nicméně nejveselejší je asi plejáda bývalých sousedů z českého ráje , to je vyloženě historie k pokukání .

23.09.2021 5 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Autorčina poslední knížka, jedná se o gastronomické okénko do autorčina života. Nemohu se však zbavit pocitu že paní Devátá už nevěděla o čem ještě psát , několikrát v knize omlela frázi svojí maminky "to už poznáš" ,dále na mě trošku dýchala z knížky otrávenost (poznámky o sexu ((jsem toho názoru že se to do této knihy vůbec nehodilo)) a snachách) , přišlo mi že některé pasáže mohla vynechat, nicméně si myslím že je to vzhledem k věku omluvitelná, ta otrávenost . Jsem zvědavá na další knihu která má být o staří a nemocech .

23.09.2021 5 z 5

Bělouš historie koně Bělouš historie koně Josef Hais Týnecký

Životopis koně od hříběte po koně ve stáří. Dovoluji si tvrdit že J.H.Týnecký udělal přepis černého krasavce Anny Sewellové , jen ho zasadil do tehdejších československých poměrů a provedl malé změny , jinak se jedná téměř o opis zmiňované knihy.

20.09.2021 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Táňa Keleová-Vasilková

Zase jedna ze života a s krásným koncem, už se těším na další . Ještě mi jich chybí pět.

18.09.2021 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nezvykle napsaný román od mé oblíbené autorky. Knihou jsem po přečtení listovala při sledování filmu. Líbily se mi dvě dějové linky . Těším se na další .

16.09.2021 4 z 5

Chudí v Lodži Chudí v Lodži Steve Sem-Sandberg

Ať už knihu otevřete na kterékoliv straně , všude je bída, šílené poměry a bolest . Nicméně knihu nemůžete číst od začátku do konce, lze jedině postupně mezi jiným čtením . Sama kniha je něco mezi deníkem lidí kteří v Lodžském ghettu žili a faktografií ,bohužel není rozděleno je vše namícháno . Jako doporučující čtení je hodné číst Pianistu , mnohé z obou knih do sebe "krásně" zapadne.

16.09.2021 5 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Pozoruhodný příběh židovského chlapce z Podkarpatské rusi, který prošel Osvětimí, Buchenwaldem a Bergen-Bersenem (po osobození ). Myslím si že Max/Martin měl hodně štěstí na příbuzné z ameriky , díky jejimž známostem se mohl vypracovat ...

16.09.2021 3 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Laskavé trampoty rodiny Devátých.

12.09.2021 5 z 5

Dokud jsme dva Dokud jsme dva Helena Tyburcová

Příběh ze života, manželé, rodiče, prarodiče ... zdánlivě vše funguje tak jak má, jednoho dne se stane neštěstí.
Od neštěstí toho vyplave hodně na povrch a přijmutí sama sebe .

12.09.2021 4 z 5

Pražská kuchařka Pražská kuchařka Roman Vaněk

Krásná kniha o různých pražských podnicích jen mi v ní chybí pět podniků pekárna praktika a eska, Libeřské lahůdky a restaurace Klášterní šenk na Břevnově (mohl by dozařadit jako Lukáš Hejlík v 365) . Zbytek je mi dobře znám, někam jsem sama chodila když jsem ještě žila v Praze , speciálně ke Kšánovi staršímu na maso :) Nicméně teď už mi zbývá do sbírky dopořídit zbývajících deset kuchařek.

08.09.2021 5 z 5

Risk Risk Dick Francis (p)

Parádní detektivka od parádního žokeje-spisovatele.

07.09.2021 3 z 5