Jančislava Jančislava komentáře u knih

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Třetí díl z této serie jsem si už jen půjčila v knihovně a to po zklamání z druhého dílu. Tento díl byl o kousek lepší než Sova, ale nijak zvlášť mě to už nezaujalo. Autor má vždy zápletku pěkně připravenou, ale závěr a motiv mi příjdou o ničem, bohužel.

26.11.2019 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem dostala jako dárek, sama bych asi nekoupila. Četla se lehce a příjemně. Já bohužel patřím do skupiny, která se u jejího čtení nesmala. Je pravda, že se málokdy smeju u humorných knih ( a proto je nekupuju). Jinak kniha nebyla špatná.

06.11.2019 3 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Ta teda byla výborná. Část je psaná z pohledu jiné osoby a je to opravdu pěkně provedené. Některé příběhy se konečně uzavřou nebo aspoň skoro uzavřou. Moc pěkny díl a velmi doporučuji.

05.10.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Moje druhá kniha od autora. Pěkná detektivka, možná trochu zdlouhavá. Celkově se mi líbila.

25.09.2019 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Opět další kniha od Tess doctena. Zajímavý příběh se zajímavou zápletkou. Nejdřív jsem na sebe byla hrdá, jak jsem vraha uhodla a nakonec prd. Celkový děj se mi trochu vlekl, ale konec nabral správný směr. Bohužel, si knihy půjčuji v knihovně a tak je nečtu popořadě, tudíž si už nepamatuji detaily o klubu Mefisto a o Lily, což v tomto díle je dobré vědět. Celkově se mi kniha líbila.

12.09.2019 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

O knize jsem nic nevěděla, doporučila mi ji knihovnice. Psaná je pěkně, je čtivá a celkem rychle se čte. Děj byl vcelku predvidatelny, ale nepřišel mi aspoň zbytečně protahovany. Celkově knihu hodnotím, jako pěknou, zajímavou, ale spíše průměrnou. Doporučit k přečtení mohu.

04.09.2019 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Po delší pauze jsem se opět dostala v knihovně ke své oblíbené spisovatelce a musím říct, že to byl nářez. Výborný díl, ani chvilku jsem se nenudila, krásně popsaný děj v buši i v Bostonu. Jen konec byl takový smutný a musela jsem na to ještě myslet celý den. Sice jsem celkem rychle odhadla vraha, ale jeho pohnutky ne. Kniha se mi moc líbila a mohu ji rozhodně doporučit dál. A na mě čekají ještě dva neprectene díly.

27.08.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Sova mě bavila o dost méně než V lese visí anděl. Přišlo mi to v podstatě podobné jako první díl, jen více nudné. Postavy jsou stále stejné, jen případ je trochu jiný, ale taky nic moc. Znovu určitě číst nebudu a pošlu knihy do světa. Clonu si už jen půjčím, ale nebudu na to nijak spěchat. Byla jsem trochu zklamaná Sovou takže si dám oddych.

19.08.2019 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tato kniha je moje první od tohoto spisovatele. Narazila jsem na ni náhodou v knihovně a nic moc od ní neočekávala. Proto jsem byla míle překvapená. Kniha má zajímavou zápletku, je pěkně psaná, konec taky není prekombinovany. Určitě si přečtu další díly.

28.07.2019 4 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Kniha je hezky a vtipně napsaná. Má zajímavé téma. Nicméně moc nového jsem se tam nedozvěděla. Doporučit ji rozhodně mohu, sama jsem ji koupila kamarádce.

18.07.2019 4 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Na knihu jsem se dlouho těšila a je pravda, že jsem očekávala něco trochu jiného. Čekala jsem příběh a tajemství. Ovšem kniha je psaná jako průřez životem dvou bratrů a pár lidí okolo. Nejdříve mě bavilo číst krátké úryvky, ale časem jsem postradala více děje. Příběh jako takový byl zajímavý a chápu, že nešlo vše psát do podrobna. Celkově se mi kniha líbila, byl to zajímavý výlet do tehdejších dob a místy dost smutny, ale znovu asi číst nebudu. Doporučit ovšem mohu.

10.07.2019 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Příjemná vsuvka při čekání na další díl. Mě se líbilo.

10.07.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Na knihu jsem se dlouho těšila a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Když jsem začala číst byla jsem nadšená. Jak kniha pokračovala trochu mé nadšení opadlo - na jednu stranu velký odborníci a na druhou dělají chyby jak začátečníci. Nevím jak pachatel objevil skrytý byt teda. A doufám, že už se všichni vyspali. Jinak většina postav mi byla sympatická a čtení mělo spád. Jen konec už jsem četla zrychlene. Křesťanskou linku jsem myslela, že více vysvětlí či rozvede, ale nic. Celkově jsem spokojená, ale když jsem začala číst chtěla jsem dát 5 hvězd a ke konci už jen 3. Nakonec dávám 4 a půjdu na další díl.

19.06.2019 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Knihu jsem četla na doporučení, které ne mě v mnohých skupinách vykukovalo. Není to sice můj oblíbený žánr, ale nedalo mi to a koupila jsem si ji. Četla se hezky a příběh je zajímavý, ale očekávaný. Až tak mě to nechytlo, ale ráda jsem si ji přečetla. Při poslední větě i mě ukapla slza. Znovu asi číst nebudu, ale mohu doporučit dál.

10.06.2019 3 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Na knihu jsem se těšila, ale povídky mě trochu zklamaly. Nejsou to povídky u kterých se vám zataji dech, není tam ani aha moment, nejsou strašidelné a ani trochu napínavé. Jsou o "obyčejných" prihodach života. O touhach a pratelstvich, o odhodlání a náhodě. Zvykla jsem si očekávat u knihy nebo povídek, že tam na mě vykoukne nějaké překvapení a proto jsem to podvědomě čekala i zde. Je škoda, že si už nedokážu přečíst příběh aniž by tam musela být tajemná zápletka. Nějaké povídky se mi líbily víc některé min, ale tak to bývá u většiny povidkovych knih.

27.05.2019 3 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Kniha má krásný obal, ale vnitřek mě nezaujal. Styl psaní celkem dobrý, ale děj dost prekombinovany a zamotany až mě to přestalo bavit. Udělala jsem to, co doposud ne a to, že jsem to vpulce vzdala a přečetla si poslední tři kapitoly. Poté jsem byla ráda, že jsem to udělala, protože se to zamotavalo ještě víc. Vraha bych netrefila, ale to bylo asi jediné zajímavé. Za mě ne.

25.05.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ach jo už ji mám prectenou. Člověk se takovou dobu těší a pak je to hned fuč. S knihou jsem opět spokojená, ale tento příběh mě tolik nechytil jako ty tři předešlé. Přišel mi i kratší, ale neměl takový náboj. Paní Mornštajnová je výborná vypravěčka a jsem moc ráda, že její knihy znám. Opět zajímavý pohled na jedno období našich dějin líbí se. Mi, že nezklouzla k osuzovani jednoho nebo druhého. Je to výborná spisovatelka a já se moc těším na další knihu.

11.05.2019 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Opět pěkná, napínavá, zajímavá, jen lehce více zamotana (ostatně jako vždy), dobře napsaná kniha. Tentokrát mě dej úplně neuchvatil, ale těžko říct co bylo příčinou. Knihu mohu rozhodně doporučit.

04.05.2019 4 z 5

Děvče na zabití Děvče na zabití Milada Golobová

První díl jsem četla před lety a zajímalo mě jak to dopadlo. Druhý díl už není tak děsivý, jako ten první, ale i tak je beznadejny. Místy se to trochu vleklo a nějaké pasáže se stále opakovaly. Nicméně bylo to i tak zajímavé. Chování hlavní postavy chápu, je to těžké být sám, každý touží po blízkosti někoho dalšího. Mrzí mě, že tam není doslov, jak to dopadlo s Bertem, tátou a hlavně Pepinou! Ano něco je naznačeno v prvním díle, ale jinak nic a to mě mrzí. Knihy mohu rozhodně doporučit. A ten doslov o tyranych dětech jse ani dočíst nemohla, jak se mi obracel žaludek.

09.04.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Už mám také přečteno, ale nějak nevím, co napsat. Čekala jsem trochu něco jiného, ale to by nevadilo. Celkově knize nevěřím, protože rozporů bylo víc - plešatý a vlasaty David, rozbitý telefon, smazaný blog... Igor který Miu miluje a pak o ní mluví jako o k. nde.. Postava Andreje a Davida byla jak z knihy - chytrý, ale hubený, měl brýle, byl rozklepany a druhý vysoký, hrubý, udělaný v kanadach... Zahade jako takové bych klidně i věřila, kdo ví co se kde nachází a zjišťovat to určitě nebudu. Celkově nejsem z knihy zklamaná, ale ani nadšená. Četla jsem tedy záměrně přes den, když jsem slyšela, že je strašidelná a jsem za to ráda.

28.03.2019 4 z 5