jasnenka jasnenka komentáře u knih

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Nádherná kniha mě oslovila na první pohled i dotek :-) Kdybych mohla, přečtu ji jedním dechem, opravdu, každá další stránka mě lákala vstoupit dál. Kouzelný příběh o tom, že každý z nás si může splnit svůj sen, jakkoliv. Slovo NEJDE neexistuje.
"A když nás zavřeli do klece, jak říkáš, vzpomněla jsem si, že můžu dotýkat nebe, toulat se po hvězdách a vzdálit se odsud, kdykoliv se mi zlíbí, a nikdo mi v tom nemůže bránit"

25.01.2015 5 z 5

Být Japonkou Být Japonkou Joan Itoh Burk

Z knihy na mě dýchlo Japonsko, nádherná, něžná knížka. Krásně vystihuje zemi plnou protikladů. Moc hezky se četla, je to taková odpočinková četba. Navíc se dozvíte nějaké ty tradice z Japonska. Závěr mi sice připadal již hodně strmý, přesto knihu hodnotím jako vynikající zážitek a ráda se znovu zaposlouchám do padajícího javorového listí.

11.01.2015 5 z 5

Frida Frida Bárbara Mujica

Krásné setkání s nezapomenutelnou malířkou. Místy na mě kniha působila trochu agresivně,ale možná jsem nebyla v tom správném rozpoložení. K dokonalosti mi tam prostě něco chybělo.

05.01.2015 4 z 5

Nebe nemá dno Nebe nemá dno Hana Andronikova

Děkuji za nádherný zážitek! Opravdu skvělá kniha, která si zaslouží více než jedno přečtení. Trochu obtížněji se čte, ale mnohé najdete i mezi řádky... Autorka byla silná, jedinečná žena. Doporučuji přečíst, nechť příběh Amy znovu ožije.

17.12.2014 5 z 5

Maskot Maskot Mark Kurzem

Velmi zajímavý příběh židovského chlapce. Po přečtení musím přemýšlet, zda jeho přežití byla výhra nebo trest. Možná obojí současně. Každopádně se kniha moc dobře četla, chválím autora a tleskám hrdinovi Alexovi, že nakonec se pokusil to břímě odhodit a promluvil.

11.12.2014 5 z 5

Podivuhodné stromy Podivuhodné stromy Marie Hrušková

Krásné fotky, moc hezké povídání o stromech. Každý strom má svůj příběh, stačí se rozhlédnout kolem sebe :-)

03.12.2014 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Neskutečně krásná, dokonalá knížka, perla mezi knihami. Rozhodně přečtu ještě několikrát. Dostala mě!

26.11.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přenádherná kniha , má VIP lóži v mé knihovně! Četla jsem ji jedním dechem, vypravěčka Smrt je opravdu dokonalý nápad. Po dočtení mám knihu samou záložku - budu v ní listovat ještě dlouho, opět a zase...

"Nebylo poslední sbohem.
Nebyl poslední stisk pohledů.
Nic než zmizení."

"Tak jako tolikrát, když došlo na lidi, jsem je litovala, když jsem o nich četla ve slovech zlodějky knih, ale ne tolik, jak jsem soucítila s těmi, které jsem v té době sbírala v táborech. Ti Němci ve sklepě byli politováníhodní, to jistě, ale měli alespoň naději. Byl to sklep, ne koupelna. Neposlali je tam vysprchovat. Pro tyhle lidi byl život pořád dosažitelný."

18.09.2014 5 z 5

Mysl je mocný lékař Mysl je mocný lékař Lissa Rankin

Velmi zajímavá knížka. Doporučuji přečíst všem tonoucím, kteří se stébla chytají. A souhlasím, že základ všeho máme v hlavě, jen je potřeba se naučit s tím pracovat.

09.09.2014 5 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Moje krevní skupina, četla jsem jedním dechem. Každý by měl znát svoje kořeny...

31.07.2014 5 z 5

Nedočteno, odloženo. Kniha mě nenadchla, místy jsem se v ní ztrácela. Škoda, moc jsem se na ni těšila.

23.06.2014 2 z 5

Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Pravdivá životní moudra nádherně zapracované do příběhu. Miluju tohoto autora, jeho knihy jsou mou Biblí.

28.12.2013 5 z 5

Případ Ludvík Případ Ludvík Oliver Pötzsch

Překrásná knížka, vryla se mi do srdce. Napínavý příběh mě donutil knihu přelouskat během jednoho dne, nejde ji jen tak odložit. Opravdu se do děje začtete a přinutí vás přemýšlet o králi samotném, skutečnosti či fikci....prostě vás to samo vtáhne do děje. Ludvíka II. mám ráda, prot jsem po této knize bezmyšlenkovitě hned sáhla a musím přiznat, že autora jsem s radostí zařadila do knihovny oblíbenců. Doporučuji přečíst!!!

24.10.2013 5 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Přenádherná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Mistrovský styl psaní, smekám klobouk.

09.07.2013 5 z 5

Musaši Musaši Eidži Jošikawa

Tato kniha je skutečný poklad! Svým vzhledem majestátní, úžasně čtivá s mnoha hlubokými myšlenkami. Doporučuji!!!

22.05.2013 5 z 5

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Tuto autorku mám ráda, ovšem tato kniha mě zklamala. Taková kniha slepená z umělých povídek.

22.04.2013 1 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Opět moc hezké pokračování smutného příběhu. Barvitě však přitom vykresluje tehdejší dobu. Nemůžu se nepustit do posledního dílu.

11.04.2013 4 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Pokračování porodní báby svým příběhem nezklamalo. Jediné, co mě mrzí, je to, že se v knize objevuje několik pravopisných chyb, resp. překlepů, myslím si, že takováto kniha by si zasloužila trochu více pozornosti ze strany překladatele - sráží to totiž na kvalitě - proto musím ubrat jednu hvězdičku.

08.04.2013 4 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Skutečně napínavá knížka, kdy se vůbec nenudíte, čtete jedním dechem a ke všemu se dozvíte něco z historie, strhávám hvězdičku jen za pocit z toho, že se vše znovu opakuje a děj se zbytečně natahuje. Přesto doporučuji tuto knihu přečíst.

25.03.2013 4 z 5

Takhle to končí Takhle to končí Kathleen MacMahon

Kniha mě dost překvapila, vypadalo to na tuctový příběh o lásce s mělkým překvapením,ale děj se nakonec strhl jiným směrem. Donutilo mě to přemýšlet o životě a existenci daných vzorců, které nás neminou. Rozhodně doporučuji přečíst!!!

18.03.2013 5 z 5