jasnenka jasnenka komentáře u knih

Vůdce, který nepotřeboval žádný titul Vůdce, který nepotřeboval žádný titul Robin S. Sharma

Autora zbožňuju, ale .... mám pocit, že se už začíná hodně opakovat. Kniha je sice plná krásných myšlenek (čtu s fixou v ruce).... ale to je vše. Chybí mi tam ten příběh, škoda. Mám pocit, že autor chtěl za každou cenu něco napsat a vyšla z toho tato "umělotina".

21.03.2017 2 z 5

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Úžasná! Tolik krásy, něhy, ... prostě dokonalé pohlazení :-) A ty nádherné ilustrace k tomu - takových knih moc není. Budu se k ní ráda vracet.

08.12.2016 5 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Kniha s poselstvím... ne každý ho najde... Za mě je to dokonalost. Vše je jinak... "V životě lidském přichází chvíle, kdy si dotyčný nebo dotyčná, ať už se stalo cokoli, ať už prožili jakékoli utrpení, musejí to všechno nacpat do batohu, zvednout ho, nést ho a jít si s ním vlastní cestou."

22.11.2016 5 z 5

Haló, je tam Bůh? Haló, je tam Bůh? Eduard Martin (p)

Děkuji překrásnému obalu, že mě náhodou oslovil a já se k této knize dostala.....vlastně náhoda neexistuje, "někdo" mi knihu vložil do cesty, neuvěřitelně krásnou knihu, plnou dost dobrých myšlenek, takže z knihy mám omalovánky :-) a uvnitř sebe spoustu démantů. Právě teď jsem toto opravdu potřebovala!!!
"Děkuji za to, že se mi nesplnilo, co jsem chtěl"....

11.11.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Toto byla moje první kniha od této autorky....a už žádnou další.... Dočetla jsem ji z donucení, že přece musím zjistit na co ta Alice zapomněla. Moc překombinované a tak nějak kniha o ničem. Bohužel jsem očekávala víc.

10.11.2016 3 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout. Tato autorka mi sedí, moc krásný příběh. Střídání minulosti a přítomnosti dodává krásné napětí, jen ta současnost trochu pokulhávala, autorka si s ní mohla víc pohrát... chtěla jsem ubrat za to hvězdičku, ale nejde to - kniha mě prostě dostala!

23.10.2016 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha plná krásných, pravdivých myšlenek. Nepřekvapila mě, protože podobných knih je už dost a většinu takových jsem už četla. Na těchto knihách ujíždím :-), takže ANO , byla skvělá!

18.10.2016 5 z 5

S duší Japonky S duší Japonky Denisa Ogino

Krásná kniha! Japonsko je moje srdeční záležitost, jakmile objevím cokoliv blízkého této nádherné zemi, kupuju, čtu a ukládám do knihovny. Tento druhý díl mě nezklamal, oddychovka, poutavý příběh protkaný zajímavostmi z Japonska. Jsem ráda, že ji mám ve své sbírce! Díky!!!

16.10.2016 5 z 5

Deset dětí paní Ming Deset dětí paní Ming Éric-Emmanuel Schmitt

Docela málo stránek, ale je to síla. Budu číst znovu a znovu. Kniha, která vede k zamyšlení a psaní poznámek = přesně pro mě :-)

05.10.2016 5 z 5

Dravec Mattoni Dravec Mattoni Bohuslav Machek

Škoda, na můj vkus tenká knížka.... Četla bych klidně dál. Moc se mi tato doba líbí, kniha mě pohltila, připadalo mi jakoby "Heini" stál vedle mě. Krása, užívala jsem si to! Zajímal by mě víc jeho osobní život, ale to už se asi nikdo z nás nedozví...

16.09.2016 4 z 5

Sára. Kniha druhá Sára. Kniha druhá Esther Hicks

Skromná knížka ukrývající mnoho! Je mi krásně, dokonalý zážitek. Díky!

23.08.2016 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Jednoduchá kniha s hlubokým příběhem. Nádherná :-)

17.08.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Příběh Minky byl opravdovým zážitkem, krásně napsáno, pokud jsem mohla, četla jsem, pokud jsem nečetla, myslela jsem na Minku. To se mi už dlouho u žádné knihy nestalo.... jenže autorka tento příběh "pokazila" úvodem a závěrem. Sage, Adam, Leo, atd.... zbytečné postavy pro tuto knihu. Někdy méně znamená více. Trochu bych knize vytrhala pár stránek a byla by dokonalá...

06.03.2015 4 z 5

Mitsuko Mitsuko Vlasta Čiháková-Noshiro

Dokonalý zážitek ! Neobyčejná krása, těžko hledám slova k hodnocení.
Mitsuko "Půvabný kvítek sakury s duší samuraje"
Jsem ráda, že jsem se tímto způsobem mohla seznámit se ženou plnou protikladů - je to přece jen Japonka :-) Přesto jsem si ji zamilovala.

24.02.2015 5 z 5

V zemi, kde vychází slunce V zemi, kde vychází slunce Jaroslava Staňková

Japonsko je moje vášeň, hned mi srdce zaplesalo jakmile jsem objevila tuto knihu. Škoda jen, že nebyla delší. Zajímavý příběh, doplněný fotografiemi a postřehy z této krásné země.

20.02.2015 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Jako zákeřná nemoc, perete se, bojujete ze všech sil a když už se zdá, že zvítězíte - v ten okamžik radosti - vás sejme. Stejně tak Anna se svými blízkými. Moc hezky sepsané dny v "podzemí", Anna neztrácela nadhled a naději, to se mi líbilo. Měla neskutečný talent, který díky deníku žije dál.

16.02.2015 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Kniha se dobře čte, přesto jsem se nemohla přenést přes tu absolutně depresivní atmosféru. Nedočetla jsem, tudíž ani nebudu hodnotit. Zaujala mě svým tématem, mrzí mě, že ji musím odložit, ale na chmury nemám náladu. Každá smutná kniha může mít trochu pozitivního v sobě, tato to ovšem (pravděpodobně cíleně) postrádá. Možná někdy příště. Jak se říká, nikdy neříkej nikdy...

09.02.2015

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Díky Morsie a její recenzi http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/krizem-krazem-po-krizovatkach-775 jsem knihu dočetla do konce a jsem za to vděčná. Do 6. kapitoly jsem byla zoufalá a říkala si co všichni s tím světovým bestsellerem mají..... pak autor nechal do děje vstoupit Cabbyho, neskutečně čistého človíčka a já se zamilovala....a už se od knihy nemohla odtrhnout.
Krásná kniha, která není jen o příběhu. Přiznávám, dostala mě :-)))

05.02.2015 5 z 5

Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Sidonie Nádherná a konec střední Evropy Alena Wagnerová

Děkuji autorce za seznámení s úchvatnou, jedinečnou, velmi vzdělanou ženou, která zde není popisována pouze jako přívěšek známých mužů, nýbrž jako výjimečná osobnost. Je spojována se zámkem ve Vrchotových Janovicích a přilehlým parkem, jejím domovem, její poslední láskou, která ji držela nad vodou. Bohužel i o ni přišla ....a to ji srazilo na kolena a naplnilo smutkem...
Těší mě, že je jí dopřán věčný klid ve svém milovaném parku....nechť azalky v parku na její počest nezlomně rozvíjejí svou barevnou krásu
"Podívala jsem se z okna a spatřila jak právě jdou ze zámku přes most, jeden nesl přes rameno zvonky z kaple a za ním šel muž s provazem a kněz a já jsem měla pocit, že vidím zblízka katy. Vzali i zvony z kostela, kdo bude nyní svolávat zbožné lidi ke mši, když se ze zvonů staly vražedné nástroje? Zvuk z téhož materiálu, který jinak léčil duše , má nyní trhat srdce?
A Bůh přihlíží a mlčí.A nikdo na celé zemi není s to udělat tomu konec. "

03.02.2015 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Obálka knihy je na víc než 5 hvězdiček, zaujala mě a tak se mi vlastně kniha dostala do ruky. Po přečtení prvních stránek jsem měla pocit, že ta kniha je ujetá a že ji snad ani nedočtu, naštěstí jsem vytrvala, krásně dokáže překvapit. Jen závěr trochu pokulhával - neškodilo by přidat několik stránek a nechat vše zvolna doběhnout. Našla jsem v ní skoro vše - napětí, humor, slzy i spoustu lásky. Zaujal mě styl psaní - v ER formě, tři pohledy rozdílných generací. Lisu, tu jsem si zamilovala nejvíc.

29.01.2015 4 z 5