jiri77 jiri77 komentáře u knih

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Musím říci že je to opravdu velmi čtivá kniha. Příběh mě chytil a přesto nemohu tuhle knihu kladně ohodnotit. Vražda manželského páru je odsunuta mimo dějovou linii, od poloviny knihy se začínají objevovat těžko uvěřitelné scény jako popálení od kopřiv v prosinci, nebo poraněný pachatel se chová jako by se mu nic nestalo. Takových situací je tam víc, co mi ubralo na kvalitě knihy. Napínavé a přesto jednoduché čtení.

24.05.2016 3 z 5

Živá moudrost starověkého Egypta Živá moudrost starověkého Egypta Christian Jacq

Kdo má rád starověký Egypt tak bude tahle kniha plná moudra pro něho to pravé.

22.05.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Detektivka ve které se mi střídali napínavé,čtivé a pak nudné a zbytečně popisné úseky. Detektiv Cormoran se svou sekretářkou (pomocnicí) Robin ve mě vzbudili sympatie a další pokračování si určitě přečtu. Co mně v knize vadilo bylo nepřeberné množství ulic,co u čtení mělo až rušivý účinek.

10.05.2016 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Příběh ,který se nám otvírá pomocí emailové konverzace je dost zvláštní a kde kdo si řekne ,že to bude těžce nečitelné ale pravý opak je pravdou. Velmi příjemný děj s narůstající zamilovaností žene čtenáře ve čtení dál a dál s napětím jak to dopadne. Podle mě velmi zdařilá a pohodová kniha a už se těším na další pokračování.

05.05.2016 5 z 5

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let Mimořádný život Franka Derricka, 81 let J. B. Morrison

Poklidné a příjemné čtení s jemným humorem a nostalgií.

01.05.2016 5 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Drsný,napínavý a velmi čtivý detektivní thriller s hororovým nádechem.

27.04.2016 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Nádherný a srdce beroucí příběh ve kterém bych nechtěl dělat soudce. Výborná psychologie postav a děj knihy který nenudí ani chvíli.

22.04.2016 5 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Další propracovaný detektivní thriller s nejlepším detektivem se kterým jsem se v knihách potkal. Kniha mě velmi bavila a nemůžu ohodnotit jinak než pěti hvězdami.

18.04.2016 5 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Slibný začátek a pak jen nuda a nuda a pořád dokola klišé. Béčkový Sci-fi thriller. Naprostý souhlas s Neo1tex.

06.04.2016 1 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Velmi dobrá kniha ,která splnila mé očekávání. Na knize se mi líbilo a až mrazilo jak by mohl být příběh reálný, co ještě umocnili ukázky z blogu a sociálních sítí a výpovědi policisty u psychologa,podle kterých nahlédneme do nitra člověka který si dává do pátrání po ztraceném dítěti plnou zodpovědnost. Už ted' se těším na další autorčiny knihy.

02.04.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Asi jeden z nejhorších thrillerů které jsem četl. Slibný začátek a pak už jen řada nereálných scén a činů hlavních postav knihy. Pro mne velké zklamání.

28.03.2016 1 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Náročnější a těžší kniha u které se musí čtenář na sto procent soustředit ale stojí to opravdu za to.

20.03.2016 5 z 5

Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie Bohové, chrámy, obřady a lidé - Náboženství staré Mezopotámie Ivan Hrůša

Velmi zdařilá kniha ,která mě provedla myšlením a náboženstvím staré Mezopotámie.
Autor nejprve představí pojem boha a bohů ve staré Mezopotámii ,a pak nás poučně seznámí s bohy a jejich jmény, modlitbami, chrámy, kalendářem, rituály a různými typy věštění. Kdo má rád starověk a jeho náboženství a vše co s tím souvisí ,nemůže tahle kniha chybět v jeho knihotéce.

04.03.2016 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Drsný thriller ,který se celkem dobře čte, ale přesto mi pořád něco chybělo, abych knihu kladně ohodnotil.

03.03.2016 2 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Napínavě a čtivě napsaný psychologický thriller,kterému nechybí opravdu nic.

29.02.2016 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Každý z nás někdy v životě tápal jako Holden ,a hledal ,co je smyslem života a jak se zařadit do společnosti. Kniha mě velmi bavila. ,,Holden byl jednou v každém z nás''. Mistrovské dílo.

28.02.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné a pohodové čtení,kniha se mi velmi líbila a chvílemi jsem se zasmál i nahlas.

23.02.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Bernard Minier mě se svým Martinem Servazem opět dostal a na tři dny jsem si krásně početl podle mně kvalitní thriller. Vždy je to těžké navázat na kvalitní prví díl ,jak to bývá zvykem ,dvojka vesměs bývá horší ne-li propadák ,ale v tomto případě to naštěstí neplatí a dosahuje podle mně kvality prvního dílu (Mráz).

21.02.2016 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Tak jsem se dostal zdárně do konce podle mě dobře propracované série. U třetího dílu mi chvíli trvalo než jsem se zorientoval v postavách a připomenul si děj ale pak se to už četlo dobře až ke konci který jsem nečekal. Kniha a celá série splnily mé očekávání a jsem celkově spokojen. Ti co sérii ještě nečetli,doporučuji ji číst co s nejmenšími časovými odstupy aby ve čtení nemuseli chvílemi tápat jak já.

17.02.2016 4 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Kniha poukazuje na nesmyslnost klášterů a kritiku tehdejší církve a společnosti. Příběh Zuzany skvěle znázorňuje ,že člověk může býti silně věřící a přesto se nemusí upisovat nějakému řádu. Jak autor naznačuje ,člověk nejvíce touží po svobodě. Román se dobře čte a příběh vás nenechá chladným. Na tehdejší dobu napsat takovou knihu ,velká odvaha.

24.01.2016 4 z 5