jiri77 jiri77 komentáře u knih

Playground Playground Lars Kepler

Ze začátku mě kniha hodně bavila a byl jsem spokojený i tématem knihy ale okolo poloviny příběhu se to zlomilo v hodně špatně slátaný akční děj ,který se podle mě do příběhu vůbec nehodil. Celkově mě kniha hodně zklamala a budu se těšit snad na další příběh ,ve které snad už bude Joona Linna.

13.10.2016 2 z 5

Kdysi dávno v budoucnu (35 povídek) Kdysi dávno v budoucnu (35 povídek) Jaroslav Konvička

Krásná pohodová knížečka plná krátkých povídek ve kterých je ukryto i nějaké to moudro. Je to taková knižní jednohubka ke kávičce. Kdysi dávno v budoucnu ...

02.10.2016 5 z 5

Nejhodnější chlapec Nejhodnější chlapec Eli Gottlieb

Pohodové čtení vyprávěné z pohledu autisty.Je zajímavé nahlédnout do myšlení člověka s tímto postižením. Kniha se mi četla velmi svižně a pohodově.

28.09.2016 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Po trilogii - Slabost Victorie Bergmanové, která mě hodně bavila jsem se pustil do čtení další knihy se slibným názvem Skleněná těla. A se zklamáním musím říci ,že obálka a název knihy je asi to nejlepší na tomhle počinu.Kniha mě hodně zklamala,děj zmatený,hodně postav ve kterých jsem se ztrácel a ty názvy míst ve švédštině na plynutosti taky moc nepřispěli. Moc pochybuji že v sérii - Černá melancholie budu pokračovat.

14.09.2016 2 z 5

Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti Janis Heaphy Durham

Autorka nám zajímavě předkládá důkazy a indicie o životě po smrti. Některé důkazy byly opravdu velmi zajímavé ale u některých to hraničilo až s naivitou vidět důkaz málem v každé věci. Po přečtení téhle knihy se určitě člověk zamyslí jestli nás čeká něco na druhé straně. Kniha se čte celkem svižně až některé nudnější pasáže.

09.09.2016 3 z 5

Štěnice Štěnice Ben H. Winters

Tak tohle mě hodně bavilo,výborné čtení se stupňujícím napětím. Autor nechává čtenáře pořád napnutého jak strunu. Psycho horor jak má být.

06.09.2016 5 z 5

Smrt včel Smrt včel Lisa O'Donnell

K této knize mě přivedlo přirovnání k Betonové zahradě od Iana McEwana,kterou řadím k nejlepším knihám ,které jsem četl. Opravdu výborné čtení o vztahu dvou mladistvých sester, které vyrůstají v chudinské části Glasgowa a řeší nastávající životní situace na vlastní zodpovědnost. Moc se mi líbilo že je příběh vyprávěn z pohledu několika postav ,které dodají lepší pohled na děj knihy. Kniha byla pro mě velké překvapení a čtení tohoto příběhu jsem si vážně ,,užil''. Rozhodně doporučuji.

02.09.2016 5 z 5

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Jednoduchý ,chvílemi bez smyslu a hlavně nudný konspirační thriller. Často jsem se nutil knihu vůbec dočíst. Velké zklamání.

30.08.2016 2 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Nezáživné a nudné, opravdu s velkým úsilím jsem knihu dočetl a musím říci ,že mě u čtení toho románu držela jen dějová linka okolo rodiny Weedonové ,která trochu dodala napětí této knize.

27.08.2016 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Pohodové čtení o velkém bručounovi s velkým srdcem,kterého si musíte zamilovat. Kniha zároveň čtenáře rozveselí i rozesmutní,moc krásný příběh.

20.08.2016 4 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tak tohle opravdu nebyl můj šálek čaje. Při čtení této knihy jsem si připadal ,že jsem užil psychotropní látky. Zmatený děj přeskakovaní v dějových rovinách ,několikrát změněna jména postav příběhu ,že jsem za chvíli nevěděl o koho vůbec jde. Tohle dílo mě vůbec neoslovilo.

17.08.2016 1 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Napínavé a svižné čtení. Autor skvěle nakousl téma nedobrovolného dárcovství orgánů. Příběh je podaný opravdu reálně ,až z toho mrazí,doufám že zůstane jen Sci-fi románem. Rozhoně kniha ,která stojí za přečtení i když se mi zdálo že pro náctileté bude přijatelnější než pro starší ,co se naštěstí u mne nekonalo.

14.08.2016 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Musím říct že jsem měl obavy vůbec začít tuhle knihu číst. Detektivka ,která se odehrává od konce a přesto mě chytla a nemohl jsem přestat číst dokud jsem nebyl na začátku :-) J.Deaver opět ukázal že je mistr překvapení a nečekaných konců i když u téhle knihy vlastně začátku.

07.08.2016 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Kniha na kterou nejde jen tak zapomenout. Úžasný příběh s nečekaným koncem se čtenáři usadí na dlouho v hlavě. Moc mě bavili i poučně a přesto čtivě popsané popisy zvířat a chod zoologické zahrady.Všem co mají rádi dobrodružství,mírné napětí,zvířata tuhle knihu doporučuji. Autorův odkaz na víru ,že po přečtení této knihy uvěříme v Boha jé též zajímavou stránkou knihy.

06.08.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Příběh ,kde kulatý nesmysl a mezilidské vztahy ,naplní každou stránku tohoto příjemného čtení. Kniha se mi líbila a určitě si přečtu i jiné od tohoto autora.

04.08.2016 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Opravdu skvělé počteníčko. Kniha, která dá čtenáři snad všechno ,co si může od dobré knihy přát. Příběh vyprávěný dítětem to ještě umocnil. Kdo by si nezamiloval Atikuse a jeho poučné rady do života ,a vážení si člověka. Kniha mě bavila jak dějově ,tak i mírně poučně, proto musím dát pět hvězd.

01.08.2016 5 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Detektivka určitě ne a když už tak mírně a okrajově. Je to příběh tří babiček které žijí společně v domově důchodců Podzimní háj a zažívají různé příhody a peripetie a snaží se je vyřešit někdy až humorně. Kniha se dobře čte a je to takové pohodové čtení ,které nabudí poklidnou atmosféru. Autorka podle mě krásně popsala život starších lidí a jejich hodnoty a nahlížení na svět jejíma očima.Určitě dobré čtení když si potřebuje čtenář přečíst něco na pohodu.

29.07.2016 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Předem musím říct že mám radši od S.Kinga když si můžu přečíst nějaký obsáhlejší hororový román. Povídky mě v poslední době moc neberou ale co je nezkusit. Musím říci že se mi kniha celkem líbila a našel jsem tam opravdu výborné povídky jako - Duna,Letní bouře,Nekrology,Ur. Zato povídky Morálka,Pod psa,Pan Mňamka u mě propadly. Po sečtení celého hodnocení mi vyšlo 3,1 tak dávám tři hvězdičky. Ta obálka je opravdu super,moc se mi líbí.
Taky nechápu že někteří uživatelé dají každé povídce pět hvězd jenom proto že to napsal pan King. Plně souhlasím s uživatelem Terva.

27.07.2016 3 z 5

Rouhání Rouhání Douglas Preston

Kniha na kterou mám ,jak kladný ,tak záporný názor. Kladná část se týká dobrého nápadu na téma knihy ,úvah o člověku a jeho žití ve vesmíru a hledání na různé otázky ,a na existenci boha. Zato ta záporná se týká děje, který je až chvílemi na úrovní béčkového thrilleru. Některé konverzace a činy postav mi přišly někdy až nereálné a směšné. Často jsem se musel nutit ,abych knihu vůbec dočetl. Za mě velké zklamání ,a ke knize se už nevrátím.

25.07.2016 2 z 5

Sudetští Němci v krizovém roce 1938 Sudetští Němci v krizovém roce 1938 Detlef Brandes

Kniha podle které se krásně nahlíží do života a myšlení sudetských Němců v roce 1938. Co všechno mohlo někdy za obrat v politických i životních názorech díky anšlusu Rakouska a hospodářské krizi,která vesměs nejvíce postihla pohraničí a pravě Sudety. Jak se chovala česká vláda a jaké dělala ústupky SdP a nacistickému Německu i díky nátlaku Británie a spojenců. V knize autor popisuje chování SdP která i díky výhrůžkám a nátlaku na obyčejné Němce nabírala více členů do strany. Jde to vidět u obecních voleb které jsou v knize též popsány. Kniha kterou by si měl přečíst každý koho zajímá téma 2.světové války a hlavně dějiny našeho státu.

20.07.2016 5 z 5