jiri77 jiri77 komentáře u knih

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Jedna z perel české literatury v komiksovém kabátě se povedla na jedničku. Naprosto nádherná kniha ,kde po komiksu vždy následuje balada v textové formě. Autoři komiksu se nebáli děj některých balad umístit do dnešní doby,co ještě umocní zážitek z tak skvělých balad jako jsou Vodník,Svatební košile,Zlatý kolovrat atd .Jedna z nejkrásnějších knih mé knihovničky.

07.01.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Opravdu skvělý detektivní thriller se sympatickou vyšetřovatelku Erikou Fosterovou . Kniha je velmi čtivá a napínavá. Moc se mi líbilo jak autor popsal živě počasí ,že jsem chvílemi mrzl nebo se cítil totálně promočený deštěm. Rozhodně doporučuji !!!

01.01.2017 5 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Klasika hororových povídek ,obohacena krásnými ilustracemi Luise Scafatiho ,které nabudí tu správnou atmosféru. Nejvíce se mí líbila povídka Černý kocour.

31.12.2016 5 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Nudné,nezáživné. Hlavní hrdinka ve mě nevzbudila velké sympatie. Kniha mě trochu začala bavit scénou v hotelovém pokoji a čekal jsem,že se kniha ponese v tomto duchu dál ,naneštěstí se to zvrtlo v béčkový thriller, který se autorka snaží okořenit erotickými scénami. Ztráta času.

29.12.2016 1 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Naprosto skvěle napsaný příběh jedné rodiny. Ačkoliv děj knihy různě přeskakuje, nepůsobí to při čtení potíže a naopak příběh je díky tomu výborně čtivý. Opravdu skvěle popsané charaktery postav ,včetně pocitů a myšlenek.

21.12.2016 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Podle recenzí jsem čekal nějakou knihu ,které mě nepustí ale opak byl pravdou. Je to nudně napsaný thriller ,do kterého jsem se nemohl pořádně začíst. Nedovedl mě udržet v napětí. Děj často zdlouhavý, i když námět příběhu byl skvělý.

18.12.2016 2 z 5

Oddychová a humorná knížka u které jsem se i zasmál a párkrát i hlasitěji. Přidám se k menšině ,když řeknu že mě bavila více jak stařík ale přesto nemůžu knihu hodnotit plným počtem hvězdiček ,pořád mi tam něco chybí. Uvidím jak mě překvapí Zabiják Anders.

11.12.2016 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Tak jsem přečetl další pokračování s Billem Hodgesem a jsem naprosto spokojen. Naprosto senzační detektivní thriller.Tahle série mě hodně baví a už se těším na další pokračování.

10.12.2016 5 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Další skvělé pokračování s nejlepším komisařem ,kterého z knih znám. Moc se mi líbí jak Mankell pomalu nechává příběh plynout a odkrývá další zvraty v knize. Přesto že se děj odehrává v 90.letech minulého století ,tak výborně už v té době poukázal na možnost počítačových útoků. Výborně zvládnutý charakter hlavní postavy komisaře Wallandera.

06.12.2016 5 z 5

Pavouk Pavouk Hanns Heinz Ewers

Krátké ale velmi napínavé hororové povídky při nich čtenář pocítí mrazení po těle a více se schová pod peřinu.

28.11.2016 4 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Tak tahle knížečka mě velmi překvapila. Příběh je psaný pro děti jednoduchou formou a přesto mě dospělého čténáře silně chytila a musím říci že jsem si krásně i smutně početl. Knižka výborně poukazuje na lásku mezi bližnými ale i zlo v lidech a předsudky. Moc se mi líbilo ,že část příběhu byl vložen na farmu a tím pádem i k lásce k přírodě a krásně je i popsaná zimní atmosféra príběhu.

27.11.2016 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Celkem čtivá kniha s velmi dobrým koncem .Těch posledních 100 stran byla jízda ,která u mě zvýšila celkové hodnocení. Přesto že má kniha přes 400 stran čte se velmi svižně . Zajímavý pohled na stalking a na chorobnou závislost na jedné osobě.

20.11.2016 4 z 5

Prchavé okamžiky Prchavé okamžiky Anne Michaels

Tak, tahle kniha ,ve které se snoubí poetický román s fiktivní autobiografií,není určitě lehké čtení. Přesto, že je knížka útlá ,četl jsem ji poměrně dlouho. Čtenář se musí hodně soustředit na text a pomalu se prokousávat příběhem. Ta dějová linka s Benem mi přišla celkem zbytečná a troch mi zkazila celkový dojem z knihy. Přesto jsem rád ,že jsem si knihu přečetl a trochu obohatila můj pohled na poetický román.

17.11.2016 3 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Tak jsem se pustil do čtení třetího pokračování s Kathryn Danceovou a připadá mi ,že celá série jde s dalším dílem nějak dolů. Příběh se mi zdál neúměrné natahovaný a tím pádem i nudný a nezachránil to ani Lincoln Rhyme ,který se v příběhu na chvíli objevil. Odvětví country hudby také není zrovna můj oblíbený druh muziky,tak to celkově na dojmu knihy něco ubralo .Za mě velké zklamání a doufám že mě čtvrtý případ vyvede z omylu a konečně si přečtu skvělý detektivní thriller.

13.11.2016 2 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Když jsem se pouštěl do četby této knihy ,čekal jsem průměrný příběh o nějakých osamělých srdcích. Naštěstí jsem našel jednu z nejlepších knih ,která krasně popisuje lidské chyby a jejich následky. Moc se mi líbilo ,jak autor skvěle popisuje lidskou nerozhodnost ,trápení ,negativní pohledy na život. Po přečtení knihy jsem si začal připadat jako prvočíslo ,pokud jim nejsem od dětství. Moc silný literární zážitek.

10.11.2016 5 z 5

Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Gary Stewart

Kniha ve které autor přesvědčivě předkládá důkazy ,že jeho otec byl obávaný sériový vrah Zodiak. Kniha se dobře čte a s přibývajícími důkazy mě autor čím dál víc přesvědčoval ,že má pravdu. Úsudek si každý musí udělat sám. Jsem zvědavý jestli se někdy dozvíme, kdo to opravdu byl a co ho k tomu vedlo.

06.11.2016 5 z 5

Akvarely Akvarely Adolf Hitler

Kniha která je spíše obrázkovou publikací obsahující část Hitlerových akvarelů. Na obrazech jde vidět ,že měl asi opravdu více talent na architekturu ,ale jsou tam i díla, které se mi líbily i po umělecké stránce z mého pohledu amatéra na výtvarné umění. Asi nejvíce se mi líbilo -Jezero s vesnicí 1908.

31.10.2016 5 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Útlá knížka ,která je plná lásky ,melancholie ,nostalgie ,citů ,lásky k přírodě a pohledu člověka na změnu v životě,která zrovna nemusí potěšit ale snaží se s ní nějak vyrovnat. Nádherné a poklidné čtení.

24.10.2016 5 z 5

Proč islám nesmí do Česka Proč islám nesmí do Česka Klára A. Samková

Naprosto souhlasím s autorkou,že islám a jeho právo šaría je naprosto neslučitelný s našimi evropskými hodnotami založených na křest'anských základech.

23.10.2016 5 z 5

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

Zajímavé čtení ,které ve mě vzbudilo spoustu otázek jak to opravdu bylo. Autor skvěle skládá různé střípky z různých odvětví ,jak přírodních věd,tak i z historie a vychází mu s toho zajímavý pohled na naše stvoření a naše počátky. Kniha určitě potěší každého záhadologa.

20.10.2016 4 z 5