jiri77 jiri77 komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Po Šedých tónech,které mě zklamali ,jsem se pustil do čtení další knihy Ruty Sepetys a musím říct ,že mě bavila trochu více ale přesto to pořád není to pravé. Jednoduchá a čtivá kniha ,která se čte díky krátkým kapitolám opravdu rychle. Takové rychločtení s mírným historickým ponaučením.

19.06.2017 3 z 5

Múza Múza Jessie Burton

Kniha je hlavně o citech, lásce a pochopení, nepochopení některých životních kroků ,které jsou pro jednoho snadné a pro druhého těžké. Autorka se příběhu chopila naprosto skvěle a jak píše Čef,nádherným psaním nám předkládá skvělý příběh. Moc se mi líbí i obálka knihy.

15.06.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha se celkem dobře čte ,až na ty technologické popisy ,kterým jsem někdy nerozuměl. Příběh mě bavil a moc se mi líbilo že tento,,Robinson na Marsu'' měl neustále smysl pro humor. Autor si musel dát s touhle knihou hodně práce. Sci-fi v knižní podobě moc nečtu ale tohle mě bavilo a doporučil bych ji všem ,at' si jí přečtou.

07.06.2017 4 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Pěkná povídková knížka ,ve které se potká čtenář s nějakým tím tajemnem,humorem, hospůdkou u Habásků,a hlavně všudypřítomným pánem Vonkem. Pohodové a příjemné čtení.

22.05.2017 4 z 5

Ruka / Wallanderův svět Ruka / Wallanderův svět Henning Mankell

Povinnost pro každého fanouška komisaře Wallandera.

01.05.2017 5 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Příběh mi ze začátku přišel celkem vtipný a párkrát jsem se zasmál i hlasitě ale ke konci knihy už čtenář pociťuje i jistou nemohoucnost člověka ,kterého všichni postupně opouští. Velmi kvalitní čtení plné cynismu a černého humoru. Rozhodně doporučuji !!!

30.04.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Velmi čtivá a srdce beroucí kniha,která je ještě obohacena nádhernými ilustracemi , které navnadí tu pravou atmosféru přímo pro tento příběh. Přesto že je kniha určena pro děti ,zamává s emocemi i u dospělého člověka.

29.04.2017 5 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Skvělá atmosféra nočního Tokia a výborné dialogy postav příběhu ,dělají z téhle knížky super čtení.

21.04.2017 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Skvělá kniha. Autor výborně čtenáře vtáhne do temného období na Šumpersku,během čarodějnických procesů. Dlouho se mi nestalo ,abych měl tak naštvanou náladu na zápornou postavu jakou byl Boblig. Je vidět jak se lidem zatemní mozek, tak jsou schopní všeho. Jeden z nejlepších historických románů,které jsem četl.

02.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jsem rád ,že se nesplnila obava ,která na mě přišla při přečtení komentářů, že kniha není dobrá, právě opak je pravdou, alespoň u mě. Kniha je velmi dobrá a příběh mě bavil ,hlavně vyprávění Rachel. Nesouhlasím s názorem ,že je kniha psaná spíše pro ženy.

26.03.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Nemám rád knihy ,které mi způsobí čtenářskou krizi ,co se naneštěstí této knize podařilo. Už to není Joona jak býval. Thriller plný klišé. Zbytečné a nereálné scény.Za mě teda velké zklamání a přemýšlím jestli se vůbec budu pouštět do čtení dalšího pokračovaní, pokud bude následovat.

10.03.2017 2 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Kniha ,která barvitě popisuje výchovu a manipulace médií ,která nám vtlouká co je In a jak máme žít.
,,Z vlastního dětství si nepamatujeme skoro nic ,zato si vzpomínáme na všechno co se dělo rodinám v seriálech.''

26.02.2017 5 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Tak tohle mě hodně bavilo. Pět příběhů ,které se navzájem propojí, mě nedovolili se od knížky odrhnout. Přečteno na jeden zátah.

12.02.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Postapokalyptická kniha,které nechybí opravdu nic. Naprosto dokonale popsané prostředí a atmosféra světa po katasrofě. Krásně napsané ,že láskou k někomu koho opravdu milujeme dokážeme až nemožné.

12.02.2017 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Uf!!! Sám sobě se divím ,že jsem tuhle knihu dočetl do konce. Příběh sám o sobě nebyl zase tak špatný ,ale to přeskakování v čase a hlavně ty vulgarismy mně moc k příběhu nesedly ,hodně mně to pokazilo dojem z celé knihy.

08.02.2017 2 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí pokračování aristokratky splnilo mé očekávání .Knížka mě bavila a užil jsem si s ní oddechový a humorný den.

31.01.2017 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Tahle kniha donutí čtenáře zapřemýšlet o tom ,že rozhodovat o druhých a dokonce i sobě není vůbec lehká věc. Každý člověk je jiný a má i jiný pohled na svět díky výchově ,náboženství atd. Výborný psychologický román.

30.01.2017 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Kniha se mi velmi líbila a splnila mé očekávání. Autor čtenáři pomocí deníkové formy předkládá život kastelána a jeho útrapy a starosti se svojí rodinou a zaměstnanci, které jsou někdy řešeny humorně a někdy pomocí nadpřirozena. Skvělá knížka, která se dá přečíst na jeden zátah. Doporučuji.

29.01.2017 5 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Čekal jsem krásnou knihu jako byl třeba Oliver Twist ,ale Nadějné vyhlídky mě mírně zklamaly. Kniha se mi zdála neúměrně natahována na úkor děje,který byl též poměrně jednoduchý. Co se mi na knize líbí, je barvitě popsané prostředí Londýna a ostatních míst v příběhu.

20.01.2017 3 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Naprosto skvělé popsaný jeden den v životě dvou lidí z jednoho velkoměsta,které je semele dnešním postojem k životu a přesto se nevzdávají a hledají naději na lepší život. Přesto že má kniha temnou atmosféru a bezvýchodné situace,je to výborné čtení ,které mě ani na chvíli nenudilo.

10.01.2017 5 z 5