jiri77 jiri77 komentáře u knih

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Kniha se mi hodně líbila. Napínavé a má to spád,velmi čtivé. Určitě se někdy pokouknu i po jiných knihách autorky.

19.12.2017 5 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Kniha mi opravdu sedla, hodně mě to bavilo.Hodně mě baví jak autor promíchává skutečnost s fikcí. Trochu záhad, duchařiny,nějaká spirituální seance a skvělé zasazení příběhu ,trochu lásky a nějaký ten spor, a nakonec i odpuštění.Po přečtení Hlídačů ,se stává Neil Spring mým oblíbeným autorem.

17.12.2017 5 z 5

Dům spánku Dům spánku Jonathan Coe

Knihou jsem se těžce prokousával ,mohlo za to prolínání časových rovin,které mi vůbec nesedli. Příběh nebyl ani tak špatný a bavil mě ale čtení této knihy bylo pro mě vyčerpávající a ke knize se určitě ,už nevrátím.

03.12.2017 3 z 5

Dokážeme si vládnout sami - Nové rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem Dokážeme si vládnout sami - Nové rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

Co se mi vždy líbilo na našem panu prezidentovi ,že se nebojí říci své názory naplno a bez zbytečných vytáček. S většinou názorů souhlasím ,i když se najdou i témata s kterýma nesouhlasím ale nebudu proto prezidenta hanit.Zase se tu najdou jedinci ,co si knihu ani nepřečtou a budou ji přesto hodnotit jako odpad. Líbí se mi projevy ke státnímu svátku 28 .října a jména oceněných.

29.11.2017 5 z 5

Žluva Žluva Vincent Šikula

Jednoduché a odpočinkové čtení,které nenutí čtenáře nad ničím přemýšlet.

16.11.2017 3 z 5

Hlídači Hlídači Neil Spring

Knihu jsem si v knihovně půjčil jen tak naslepo,tak to pro mě bylo překvapení ,jaký se z toho vyklubal skvělý a napínavý příběh, Záhady a pozorování UFO mě baví a líbila se mi autorova fikce a úprava příběhu. Skvělé a napínavé čtení.

14.11.2017 5 z 5

Pěkně zpracovaná kniha ale ty vulgarismy si mohli autoři odpustit,hodně mi to kazilo dojem z celé knihy.

11.11.2017 3 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Jules Verne ,byl jeden z mých nejoblíbenějších autorů dětských let a tuhle knihu jsem si chtěl vždy přečíst. Jsem rád, že mě příběh dostal na chvíli do klukovských let a knížku jsem si patřičně užil. Skvělá kniha.

09.11.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tak tohle mě vůbec nebavilo. Do čtení jsem se musel nutit a knihu jsem dočetl s velkým úsilím.Za mě nejslabší Backman a doufám ,že příští knihy budou lepší.

07.11.2017 2 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak tato kniha byla velmi silná káva. Násilné,morbidní a přesto hodně čtivé. To, že je to napsané podle skutečnosti ,dodává knize ještě větší rozměr.Dlouho mi tato kniha zůstane v hlavě.

04.11.2017 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Podle hodnocení jsem čekal ,že bude tahle kniha asi hodně slabá ,ale naštěstí jsem se setkal s celkem dobrou oddechovou detektivkou. Mě se kniha celkem líbila a určitě se pokouknu i po další knize autorky.

31.10.2017 4 z 5

Spáči Spáči Lorenzo Carcaterra

Hodně silná kniha ,popisující velké kamarádství čtyř hochů,které potká v životě
naprosté peklo v nápravném zařízení. Kniha je napsaná hodně reálně,až z toho mrazí. Vůbec si nedovedu představit ,že bych něco takového vydržel. Jedna z nejlepších knih ,které jsem četl a doporučuji všem aby si ji přečetli.

30.10.2017 5 z 5

Temný měsíc Temný měsíc John Sandford (p)

Knihy tohoto spisovatele mám rád a pár knih ze série ,,Oběti'' mě celkem chytly ale tahle kniha byla pro mě celkem zklamání. Virgil Flowers mě moc nechytil a uvidím zda mu dám ještě šanci.

01.10.2017 3 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Velmi čtivě napsaný příběh o chlapci ,který se nechá zkazit nacionálním socialismem . Kniha je určena spíše mladším čtenářům a ač je příběh nereálný,přiblíží jim,jak to mohlo na Berghofu chodit. Mě, jako dospělého čtenáře ,kniha bavila a doporučuji ji všem ,co rádi čtou knihy z téhle kapitoly dějin.

01.10.2017 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Parádní čtení,které mě ponořilo do světa fantazie. Nádherná oddechová knížka. Moc se mi líbili i ilustrace na začátku každé povídky. Když chce člověk na chvíli vypnout ,tak tahle kniha je to pravé ,na klid a pohodu.

14.09.2017 5 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Tak po Iluzi je to pro mě ,zatím jedna z nejslabších knih téhle série. Kniha má zbytečně hodně stran .Ne ,že by mi tlusté knihy vadili,právě naopak ,ale v tomhle rozkvetlém příběhu,mi připadlo ,že to mohl autor trochu ,,ořezat''. Vedlejší dějové linky mě spíše nudili a snižovali atraktivitu příběhu.Určitě je kniha dobře čtivá, jako všechny v téhle sérii ale něco mi tu chybělo. Už se těším na další případ Lincolna Rhyma a snad bude už o něco lepší.

28.08.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak po dlouhé době jsem konečně natrefil na thriller ,který má to ,co od tohoto žánru očekávám. Napětí, spád a skvělou čtivost.

22.08.2017 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Kniha plná humoru ,proboha kde ? Nuda a další brak ,na který jsem se nechal nachytat.

19.08.2017 odpad!

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Kniha mě velmi bavila a pomocí ní jsem nakoukl pod pokličku základům filozofie. Ideální čtení pro všechny ,co se s filozofii ještě moc nesetkali.

12.08.2017 4 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Nádherné čtení, kterému nechybí opravdu nic. Příběh Raye a Jednooka mě nenechal ani chvilku klidným a užíval jsem si krásnou lyrickou literaturu plnými doušky. Kdo má rád kvalitní čtení, tak tahle kniha by mu neměla chybět v kolonce -Přečtené.

15.07.2017 5 z 5