jiri77 jiri77 komentáře u knih

Mrzout Mrzout Tuomas Kyrö

Úsměvná knížka o jednou finském mrzoutovi. Autor skvěle popisuje chování postaršího člověka a jeho pohled na dnešní dobu.Moc se mi líbí ,že se finský člověk moc neliší od toho našeho a najdou se stejná témata na které si stěžuje. Určitě to není humor , u kterého by mi smíchem slzely oči ale slabší úsměv to u mě vyvolalo. Jako oddechovku mohu jen doporučit. Celkově je kniha i s ilustracemi pěkná.

22.05.2018 4 z 5

Čtyři po půlnoci II - Policajt z knihovny / Sluneční pes Čtyři po půlnoci II - Policajt z knihovny / Sluneční pes Stephen King

Po přečtení této knihy se mi potvrdilo,že mám radši od Kinga rozsáhlejší knihy. Novely mě nějak moc nezaujali. Kdybych se mě rozhodnout ,která se mi líbila více ,tak bych hlasoval pro Policajta z knihovny,který měl dobrou atmosféru.Jinak musí s lítostí říci, že je to slabší průměr.

21.05.2018 2 z 5

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Kniha u níž mě druhá polovina bavila více něž ta prvá. Začátek je hodně rozvláčný a popisný,hlavně psychologie a pocity postav. Druhá půle se čte,už celkem dobře ale konci jsem byl zmatený jak to tedy dopadlo. Asi si čtenář musí vybrat sám. Kniha to není špatná ale na druhou stranu zatím nejhorší počin od mé oblíbené autorky.

16.05.2018 3 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Bohužel musím souhlasit s většinou komentářů,kniha je opravdu velmi nudná,děj rozvláčný ,žádnou postavu jsem si neoblíbil a knihu jsem dočetl s velkým úsilím.

11.05.2018 1 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Kniha mě teda moc nebavila,nakonec jsem ji dočetl ale něco tak přeslazeného a naivního jsem opravdu nečetl a to mi literatura pro ženy nevadí a rád se po ní poohlédnu. Kniha je asi spíše určená pro náctileté dívky.

06.05.2018 1 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Knihu jsem si v knihovně půjčil naslepo, musím se přiznat ,že z větší části za to může obálka,která je opravdu krásná. Příběh mě bavil díky tajemnosti postav a jejich nejasné minulosti,která se pomalu odkrývá. Skvěle popsaná příroda a krajina,úplně jsem ji viděl před očima. Hodně zajímavý a překvapivý konec, který mi nevadil , jak u většiny čtenářů. Za mě milé překvapení.

01.05.2018 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha s výbornou čtivostí. Děj se pomalu odkrývá a nechává čtenáře v napětí. Čím více jsem se začítal ,tím více mě kniha k sobě připoutala a nemohl jsem skončit,dokud jsem nebyl na konci,který byl opravdu skvělý a překvapivý.

29.04.2018 5 z 5

I viděl Bůh, že je to špatné I viděl Bůh, že je to špatné Otto Weiss

Je tragické co se v Terezíně dělo ale tahle novela mě moc nezaujala. Co se mi na knize líbilo byly ilustrace jeho dcery. Přesto jsem rád ,že jsem se touhle knížkou setkal.

28.04.2018 3 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Tak jsem se pustil do další knihy od J.Batese a opět naprosto skvělé čtení. Kniha splnila vše co jsem od ní očekával ,napětí ,tajemnou atmosféru,postupné odkrývání příběhu a opět skvělý konec. V příběhu jsem si nejvíce oblíbil Willa a Katju. Tahle série mě začíná bavit a už se těším na další díl.

26.04.2018 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Naprosto skvělé čtení. Moc se mi líbí styl jakým je kniha napsaná ,díky které se lépe odkrývají psychologické rysy postav, hlavně nedorozumění manželů, díky tomu ,že spolu málo komunikují. O mazací tramvaji jsem nikdy neslyšel ,a díky nějakému psychothrilleru jsem se o ní dozvěděl. Kniha mě držela v napětí ,až do konce.
Dlouho se mi nestalo ,aby mi bylo líto záporné postavy ,co se mi u téhle knihy stalo na konci příběhu.

23.04.2018 5 z 5

Fretky záchranářky na moři Fretky záchranářky na moři Richard David Bach

Krásné a odpočinkové čtení. Doma máme dva krásné fret'áčky a čtení této knihy bylo pro mě potěšením.

21.04.2018 4 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Čtivé díky krátkým kapitolám ale to je asi tak vše. Začátek knihy vypadal slibně a kniha mě i bavila a už jsem se pomalu začínal těšit na další díl ,ale ten konec to totálně zabil.
To bylo i na mě už trochu přitažené za vlasy a to jsem zvyklý na ledacos. Celkově mě kniha zklamala a další díly určitě číst nebudu.

19.04.2018 1 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Neskutečný i když vlastně skutečný příběh člověka ,který se stal otrokem vlastního těla ,ale díky odhodlání sebe samého a s pomocí nejbližších dokázal až nemožné. Kniha zdravému člověku přiblíží jak se cítí takhle postižený člověk a co vše prožívá. Martin je pro mě hrdina. Kniha u které budete znechucení chováním některých lidí ale nakonec se ukáže ,že těch lepších je na světě více a Martin si díky tomu může prožít životní štěstí.

16.04.2018 5 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Historii mám rád ale Anglické dějiny šli tak trochu mimo mě ale díky téhle knize jsem se trochu přiblížil k jejich odhalení. Pravda je ,že těch postav je tam mnoho ale díky rodokmenu,který je vytištěn na začátku knihy ,se čtenář vždy zorientuje v dynastii Morlandů. Kniha ,chvílemi bez děje, samé svatby ,porody a úmrtí a zase dokola ,ale přesto se našli postavy ,které mi byli sympatické a čekal jsem ,jak se to s nimi vyvine. Ze zvědavosti určitě sáhnu i po dalších dílech a uvidím jak mě tahle sága dlouho udrží.

12.04.2018 4 z 5

Tichý - Kronika vraha Tichý - Kronika vraha Thomas Raab

Průměrný příběh ,který se mi díky zpracování četl o něco hůře. Kniha mě nějak moc nenadchla a další mínusem jsou i chyby v textu.

07.04.2018 2 z 5

Mladý mesiáš Mladý mesiáš Anne Rice (p)

Zajímavá kniha,které musela dát autorce opravdu hodně práce ,nastudovat tolik informací o zvycích a životě prvního století. Zajímavé nahlédnutí do jednoho roku života Ježíše.

02.04.2018 4 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Pro mne velké zklamání. Moc rozkvetlé vyprávění ,které chvílemi až nudilo.

02.04.2018 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Když jsem šel do čtení další Brownovi knihy,tak jsem očekával napětí a nějaké to poučení o architektuře a památkách,chytlavý příběh a hlavně Roberta Langdona s nějakou partnerkou ,se kterou budou chtít zachránit svět a nebo odkrýt nějaké to tajemství. A ono se to opět splnilo a za mě opět vysoká spokojenost. Musím přiznat,že se mi Inferno líbilo o něco více ,ale i tak super čtení,které nutí čtenáře číst dál a dál ,a vždy ta třešnička na dortu, nějaké to zamyšlení nad pointou příběhu. A taková kritika ,že píše pořád podle stejné šablony, není podle mě na místě. Kolik světově známých spisovatelů píše podle stejné šablony a vůbec jim to neškodí, právě naopak. Například autoři ,kteří podle mě píší podle stejné ,,šablony'' jsou Jeffery Deaver ,Lars Kepler,Laurent Gounelle a myslím si ,že je jich o hodně více.

29.03.2018 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Velmi čtivá kniha ,u které se mi více líbila první polovina a ta druhá mi už přišla v některých případech přes čáru. Přiznám se ,že mě kniha nejvíce nalákala skvělou obálkou a dějem v psychiatrické léčebně,který byl bohužel pouze v prvních částech knihy. Kniha se četla skvěle a celkem mě i bavila , a donutila mě trochu popřemýšlet o nesmrtelnosti duše ale musím říci ,že to taková pecka jakou jsem od ní očekával nebyla ,ale přesto ji všem doporučuji.

21.03.2018 3 z 5

Italské záhady Italské záhady Arnošt Vašíček

Myslím si ,že si autor mohl dát vice na knize záležet. Kniha mě bavila ,ale vadilo mi že některé záhady nebyli více rozepsané a mohlo tam být více fotografií. Jinak skvělé nahlédnutí do záhad Itálie.

17.03.2018 3 z 5