jiri77 jiri77 komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Velmi čtivá kniha ,která jen tak nepustí. Námět zajímavý ,i když se mi chvílemi zdál až nereálný. Rozhoně mě kniha bavila a splnila mé očekávání. Pokud vyjde další díl ,rád si ho přečtu.

06.08.2018 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Velmi zdařilá kniha o třech ženách ,které se musí poprat se svou životní situací a najít cestu ven, ze zaběhlého života. Konec knihy a propletení příběhu do copu dává knize velký rozměr. Život žen a chudiny v Indii mě šokoval a dostával mě vytáček. Jedna z nejlepších Odeonek, které jsem četl.

04.08.2018 5 z 5

Byli jednou dva písaři: Bouvard a Pécuchet Byli jednou dva písaři: Bouvard a Pécuchet Gustave Flaubert

Ke knize mě dostala čtenářská výzva a hlavně seriál ,který jsem měl v dospívání hodně rád a byl jsem překvapen jak má málo společného s knihou. Kniha není špatná ,ale žádná veselá oddechovka to rozhodně není. Kniha je plná jmen vědců,spisovatelů,lékařů a vysvětlivek ,které zrovna na čtivosti nepřidají. Nakonec jsem rád ,že jsem si knihu přečetl a nakoukl pod pokličku myšlení lidí té doby a jejich vizí.

02.08.2018 3 z 5

Samotář Samotář Teddy Wayne

Je zajímavé, jak se příběh Davida vydává jiným směrem ,než se dalo od příběhu čekat, i díky názvu ,který mi moc ke knize nesedí. Je to kniha hlavně o posedlosti,někomu se zalíbit a stalkingu. Chvílemi jsem Davida snášel ale hlavně ke konci mě už štval. Rozhodně takový konec jsem nečekal a byl jsem hodně překvapen. Kniha mi celkově něco dala a jinak nahlížím na studentský život na vysokých školách v Americe.

23.07.2018 4 z 5

Jeho krvavé dílo Jeho krvavé dílo Graeme Burnet Macrae

Zajímavý detektivní thriller ,který se snaží rozkrýt pachatelův motiv k vraždě. Postupně se odkrývá psychologie a povaha vraha a činy ,které ho k vraždě vedly. Musím říci ,že se to autorovy velmi povedlo a tenhle ,,dokumentární thriller'' jsem si pěkně užil. To prostředí Skotska ještě dodává na atmosféře knihy.

20.07.2018 4 z 5

Severská rapsodie Severská rapsodie Jiří Hanibal

Musím se přiznat ,že jsem o autorovy do dnešních dnů nevěděl a knihu jsem si v knihovně půjčil jen tak naslepo. Hlavně mě zaujala ,že je o Bedřichu Smetanovi ,a tak jsem se pustil do čtení, které mě velmi překvapilo. S knihou jsem velmi spokojen a mohu ji doporučit všem ,co mají rádi tohohle velikána a nebo si jen tak přečtou romantický příběh. K navození atmosféry jsem si pouštěl hudbu Smetany a Liszta a čtení jsem si užil a něco i dozvěděl. K autorovy se někdy vrátím a něco si od něj přečtu.

17.07.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Dobře napsaný thriller ,který se mi četl skvěle a neviděl jsem tam žádná hluchá místa. Prolínání časových rovin někdy knize uškodí ,co se naštěstí netýká této knihy. Asi v půlce knihy jsem začal tušit ,že vše nebude tak jak to vypadá a konec mě o tom přesvědčil. Rozhodně kniha,která stojí za přečtení.

14.07.2018 4 z 5

Panoptikon Panoptikon Jenni Fagan

Uff,tak teda přečteno ,ale že mi kniha dala zabrat. Děj málem žádný,chybí propracování postav a příběh se čte těžkopádně. Kniha mi nic nedala a myslím si,že na ni rychle zapomenu.

11.07.2018 2 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Oddychová detektivka,která mě více bavila ze začátku, jak Puskailer vypráví svůj příběh a pobyt ve vězení. Ta druhá půle mi přišla méně záživná a už jsem ji dočetl s větším úsilím.

08.07.2018 3 z 5

A co to má co dělat se mnou? A co to má co dělat se mnou? Sacha Batthyany

Kniha mi moc nesedla. Hodně mi vadilo ,že díky přeskakování osob a doby byla kniha hodně chaotická. Knihu jsem ale dočetl celou,obsah mi přišel zajímavý a mírně a velmi okrajově jsem nakoukl do Maďarské historie.

01.07.2018 3 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Dobrá kniha, trochu těžší na pochopení ale jinak výborná čtivost. Je to prostě Murakami jak ho známe ,skvělý popis prostředí a postav. Doporučuji všem ,co mají tohoto autora rádi.

27.06.2018 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Austrálie, malé městečko, sucho, staré rány, tajemství a smrt jedné rodiny se rozvíjí ve skvělý detektivní román. Postupné odkrývání minulosti ,dává porozumět,co se opravdu stalo a čtení jsem si užíval až do konce.

23.06.2018 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Kniha která mohla bíti klidně povídkou a nic by se nestalo. Jednoduchá zápletka,zbytečně roztahaná do třistašedesáti stran.Musí říci ,že tak zbytečně roztahanou knihu jsem dlouho nečetl.Přišlo mi to celé takové nezáživné a některé kroky postav mi přišli vůbec divné ,co je vedlo k činům co se v knize odehráli. Nezáživné ,bez děje a napětí.

19.06.2018 1 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Zajímavý příběh z pohledu ještě nenarozeného dítěte. Kniha se mi nečetla nijak lehce ale přesto mě bavila. Jak jsem u autora zvyklý ,opět skvěle vykreslena psychologie postav.

13.06.2018 4 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Knihy od Mitchella mám rád ale tahle kniha mě vůbec nebavila a zklamala mě na plné čáře. První polovina knihy ještě celkem čtivá ale zbytek naprosto nezáživný a někdy nesrozumitelný.

07.06.2018 1 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Čtivá a naprosto úchvatná kniha. Skvěle vykreslená psychologie postav a soužití rodiny a společnosti. Je to hlavně román o mateřství a lásce k vlastním dětem. Druhá kniha od autorky a opět jsem naprosto spokojen.

06.06.2018 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Krásné i když většinou smutné pohádky,nutí čtenáře k zamyšlení o lásce,obětování se pro druhého ale i špatných vlastnostech. Nejvíce se mi líbili pohádky Slavík a růže,Dítě hvězdy,Štastný princ a Oddaný přítel.(ten mlynář mě totálně vytáčel).

02.06.2018 4 z 5

Boxer, brouk Boxer, brouk Ned Beauman

Dějová linie byla opravdu hodně zamotaná a chaotická ,sám sebe jsem se ptal,kam příběh vůbec povede ale konec mě velmi překvapil a celkově zvýšil pohled na celou knihu. Nakonec milé překvapení.

01.06.2018 4 z 5

Tvář strachu Tvář strachu Dean Koontz

Musím se přiznat ,že mě kniha za začátku hodně bavila ale jak tam začalo to nahánění po mrakodrapu ,tak mi to snížilo celkový dojem z knihy. Je to průměrný thriller s předvídatelným koncem. Za přečtení to ale stálo a už jsem četl i horší autorovy knihy.

29.05.2018 2 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Autor skvěle popsal myšlení a uvažování autistické dívky.Velmi zajímavé jak autisté některé věci berou úplně jinak než my a některé zvládají s přehledem. Příběh velmi čtivý a konec pro mě naprosto skvělý ,posledních padesát stran jsem přečetl jedním dechem.

27.05.2018 4 z 5