jiri77 jiri77 komentáře u knih

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Hodně příjemné a odpočinkové čtení s lehkým humorem. Kniha se mi hodně líbila a určitě se pustím i do dalších dílů.

14.01.2019 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Zajímavý pohled na vnitřní svět autistů. Jednoduše podané pro obyčejného člověka.

11.01.2019 4 z 5

Kniha u které nemusím nad ničím přemýšlet a jen si přečíst příběh,který pobaví a navodí pohodovou atmosféru. Na první díl to nemá ale postavy této série mě vždy pobaví.

10.01.2019 4 z 5

Čarodějnice: Salem, 1692 Čarodějnice: Salem, 1692 Stacy Schiff

Pustil jsem se do čtení této knihy s nadějí,že to bude dobře napsaný román a ono ne. Je to naučná literatura se vším všudy. Nepřeberný počet informací,které mě přímo zahltily,až mě ze čtení bolela hlava. Kniha není podle mě dobře napsaná,autorka přeskakuje od postavy k postavě, takže za chvíli nevíte o kom píše,a že těch postav tam je! To samé platí o přeskakování z různých míst a časových období. Velmi těžká kniha ,se kterou si musela autorka dát hodně práce a proto jí ocením hvězdou navíc.

08.01.2019 3 z 5

Temná Budapešť Temná Budapešť Vilmos Kondor

Z knihy na mě dýchla atmosféra Budapešti třicátých let minulého století. Skvěle popsané prostředí ,vesměs zatažené a mlhavé počasí, nastíní čtenáři příběh s novinářem Gordonem ,který odkrývá příčiny smrti jedné dívky. Kniha splnila mé očekávání.

04.01.2019 4 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Národní pohádka ,která v sobě snoubí jak vlastenectví tak i ponaučení ,že peníze nejsou v životě všechno a člověk by si měl vážit lásky ,jak ke svým blízkým ,tak ke své zemi.

02.01.2019 4 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Jednoduchá oddechovka ,která nenadchne a ani nezklame. Je pravda ,že je někdy takové čtení občas potřeba.

31.12.2018 3 z 5

Velká kniha vánočních detektivek a záhad Velká kniha vánočních detektivek a záhad Otto Penzler

Pěkně upravená kniha ,kde před každou povídkou je lehké seznámení s autorem,co povídku napsal a s pěknou ilustrací na začátku povídky. Dvacetpět povídek je rozděleno do pěti žánrů -Klasické Vánoce-Veselé Vánoce-Vánoce S Láskou-Moderní Vánoce-Tajemné Vánoce. Mě se nejvíce líbili povídky ze souboru Tajemné Vánoce a Klasické Vánoce. Nejhorší povídka pro mě asi byla Vánoční večírek s kterou jsem se opravdu popral.Kniha určitě zpříjemní vánoční čas a utvoří tu pravou pohodovou atmosféru.

29.12.2018 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Dojemný romantický a smutný příběh o pocitech nemocných lidí. Velmi dobrá a čtivá kniha.

22.12.2018 4 z 5

Můj soukromý nepřítel Můj soukromý nepřítel Amélie Nothomb

Tak tahle knížečka na jedno odpoledne mě naprosto pohltila a ten závěr byl naprosto parádní. Má druhá přečtená knížka od autorky a opět vysoká spokojenost.

18.12.2018 5 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Rozhodně to není kniha úplně k zahození, jak jsem čekal díky ne moc kladným komentářům a hodnocení. Je pravda ,že jsem příběh také moc nepochopil ,ale na druhou stranu dobře vykreslená psychologie postav, popis prostředí, depresivní a chvílemi až hororová atmosféra udělala z příběhu napínavější čtení. Taková divná kniha ,ze které jsem celkem zmaten ,ale na druhou stranu jsem rád ,že jsem si přečetl.

18.12.2018 4 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Na tenhle velký americký román jsem se chystal už delší dobu a jsem rád,že už si ho mohu přesunout do kolonky přečteno. Je to dílo ve kterém je příběh obalen silnou slupkou jak velryba tukem ,různými úvahami o přírodě ,souboje člověka s přírodou,zaslepeností pomstou,a spoustou myšlenek a úvah,které se hlavně týkají velrybaření a popisu těchto nádherných tvorů. Prostě chvíli čtete dobrodružný příběh a mezi tím encyklopedii,úvahy a filozofii. Některé kapitoly z dnešního pohledu vypadají zajímavě a myslím si ,že třeba u kapitoly ,,Zmenšuje se velikost velryby?Vyhyne?,, by se asi autor hodně divil. Jinak zajímavé čtení,které za to stálo.

13.12.2018 4 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Moc krásná kniha,která navodí tu pravou sváteční atmosféru.Tradice,básničky a krásný nenáročný příběh.

07.12.2018 5 z 5

Freudova sestra Freudova sestra Goce Smilevski

Zajímavé a lehké nahlédnutí na Freudovou rodinu a jeho práci (psychoanalytika) pomocí očima jeho sestry Adolfíny. Příběh není žádné veselé čtení,kniha je plná bolesti lidské duše,nenaplněné touhy a hledání lásky a místa v životě. Poslední část knihy mě dostala.Druhá kniha od autora a naprostá spokojenost.

05.12.2018 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Příběh o stárnutí,odpouštění a hledání odpovědi na svůj předchozí život,které určitě čeká každého stárnoucího člověka. Osamělost na ostrově a většinou drsné počasí dělají z příběhu trochu ponurejší četbu,i když se najdou i světlejší momenty v životě hlavního postavy příběhu. Kniha splnila mé očekávání.

03.12.2018 5 z 5

Blázinec Blázinec Régis Jauffret

Název naprosto ke knize sedí. Nečetlo se to špatně ale byl to blázinec.Chvílemi až úsměvné jednání a myšlení postav.

29.11.2018 3 z 5

Byli jsme si blízcí Byli jsme si blízcí Hanif Kureishi

Nahlédnutí do mysli muže, který miluje své dvě děti a přesto se chystá opustit svou partnerku a hledá sám v sobě ospravedlnění svého rozhodnutí. Skvěle popsané myšlenkové pochody a pocity hlavní postavy knihy.

28.11.2018 4 z 5

Když byl bůh králík Když byl bůh králík Sarah Winman

Oddechové čtení ve kterém jsem se občas špatně orientoval. Chvílemi jsem vůbec nevěděl o kterou postavu vůbec jde ,a to i díky špatnému popisu charakteru postav. Kniha mě nenadchla ale i nezklamala a hodnotím jí průměrně, za přečtení to stálo. Co je na knize opravdu krásné ,je její přebal.

26.11.2018 3 z 5

Třenice Třenice Philippe Djian

Djian dobře popisuje život muže závislého na své matce a díky tomu jeho problémy jak ve společenském ,tak i v rodinném životě. Kniha je krátká ale četla se mi velmi obtížně a musel jsem některé části číst i vícekrát ,abych vůbec pochopil děj. Přesto jsem rád ,že jsem si knihu přečetl a celkově jsem byl nakonec spokojen. Někdy si ještě něco od autora rád přečtu.

22.11.2018 3 z 5

Nemajetní Nemajetní Szilárd Borbély

Příběh dětství s trochou autobiografie.
Příběh ze sedmdesátých let z jedné maďarské vesnice je plný beznaděje, frustrace, nadávek, vulgarismů ,psychického i fyzického ubližování ,trápení a zabíjení zvířat. Prostě jako celek kniha působí velmi depresivně a na dobré náladě moc nepřidá ,i díky tomu ,že nedlouho po napsání této knihy autor spáchal sebevraždu. Na knize je vidět ,že ji napsal básník, protože je napsaná jako jeden celek ,jen je rozdělena na odstavce jako u poezie.

20.11.2018 4 z 5