jiri77 jiri77 komentáře u knih

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Tak tohle mě bavilo. Mužský pohled na svět ,a naprosto skvělá konverzace mezi chlapi.

23.02.2019 5 z 5

Restaurant The Hills Restaurant The Hills Matias Faldbakken

Neznámý číšník popisuje chod restaurace a pozoruje hosty a vyobrazuje jejich chování.Zajímavé myšlenky a postřehy dnešní společnosti.

19.02.2019 4 z 5

Pan Pip Pan Pip Lloyd Jones

Zajímavě podaná kniha,která nás provádí vyprávěním mladé dívky,která zažívá nelehkou životní etapu. Velkou roli zde dostává román Charlese Dickense ,,Nadějné vyhlídky''.Dobře napsaný příběh.

17.02.2019 4 z 5

Doktore, teď to chce klid! Doktore, teď to chce klid! Patrick Taylor

Druhý díl a opět pohodové a veselé čtení. Tuhle vesničku jsem si zamiloval a určitě si přečtu další pokračování.

15.02.2019 5 z 5

Drahoušek Mozart Drahoušek Mozart Siegfried Obermeier

Kniha se hlavně zaměřuje na (nelehký) rodinný tak profesní život tohoto hudebního génia. Čtivá a zajímavá kniha u které jsem si pouštěl hudbu Mozarta pro přivodění té pravé atmosféry.

11.02.2019 4 z 5

Z Kanady na Aljašku Z Kanady na Aljašku Leoš Šimánek

Příjemné a dobrodružné čtení plné fotografií krásné a drsné přírody Kanady a Aljašky.

09.02.2019 4 z 5

Holky Holky Nic Kelman

Jednu hvězdu za pár myšlenek,jinak naprostá slátanina a zatím nejhorší odeonka,kterou jsem četl.

07.02.2019 1 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Opravdu naivní detektivka. Nečetlo se to špatně ale styl jakým je příběh podaný,mi přišel chvílemi jak pro děti.

05.02.2019 2 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Výborný a velmi drsný,chvílemi zvrácený ,až morbidní psychologický thriller, který skvěle popisuje chování psychicky nemocné osobnosti.Naprosto čtivá kniha a ten závěr!

04.02.2019 5 z 5

Vyhnání Čechů z pohraničí v roce 1938 Vyhnání Čechů z pohraničí v roce 1938 Jindřich Marek

Tohle se musí neustále připomínat ,aby se nezapomnělo ,jak byli Češi vyhnání ze svých příbytků ,jen z ranečkem toho nejnutnějšího a do dnešních dnů se jim nikdo neomluvil a neodškodnil.
Všechny vzpomínky se vesměs shodují stejným scénářem. Po prvních projevech Henleina se začala situace vyhrocovat a Němci začali být na Čechy a Německé sociální demokraty sprostí, docházelo k rozbíjení oken ,bití dětí při cestě do školy,k fyzickému násilí, přepadávání českých objektů a celních stanic ,první oběti a ještě mnoho dalšího násilí.
Povinná četba hlavně pro lidi ,co si myslí ,jak jsme my Němcům v roce 1945 ublížili.

03.02.2019 5 z 5

Hořela lípa, hořela... Hořela lípa, hořela... Oldřich Šuleř

Příběh člověka.který celý svůj život zasvětil poctivé práci a z horníka se vypracuje až na úspěšného ředitele uhelných dolů a na sklonku svého života odhaluje,že byl zneužit politickou mocí. Někdy je to těžké čtení ve kterém se pořád pracuje v dole a vymýšlí se zlepšování pracovních postupů jak splnit plán.Jinak zajímavý pohled,na těžkou hornickou práci.

31.01.2019 3 z 5

Bratr z ledu Bratr z ledu Alicia Kopf

Kniha mě hodně bavila a líbilo se mi, jak autorka vše točí kolem ledu v různých podobách a převádí zamrzání i na mezilidské vztahy. Hlavně ,asi každý ,si vykoná tu pravou polární výpravu, sám v sobě samém. Moc mě zaujali i postřehy o dobývání pólů a různé poznatky o sněhových vločkách, ledovcích a polárním kruhu.

30.01.2019 5 z 5

Leonora a Klementina Leonora a Klementina Donatien Alphonse François de Sade

V téhle knize Sade více filozofuje o morálce a přírodních zákonech a jak se každý jedinec díky ní chová.Poukazuje na bezpráví a útlak od tehdejší aristokratické společnosti,která kázala pod rouškou falešné morálky a ve jménu boha a mravních hodnot a sami si užívaly neřesti a týrali a zneužívali chudší lid. Určitě se nedá se vším souhlasit ale některé pohledy mi přišli celkem rozumné a pomocí příběhu,to jde lépe přiblížit.

28.01.2019 4 z 5

Vesaliovo tajemství Vesaliovo tajemství Jordi Llobregat

Celkem čtivá kniha se skvělým popisem Barcelony koncem devatenáctého století,ta atmosféra přímo na mne dýchla. Co mě naopak hodně zklamalo a nesedlo,byl hlavně překombinovaný a těžko uvěřitelný konec,který mě hodně snížil pohled na celou knihu.

27.01.2019 3 z 5

Čtivý cestopis, který je podaný s humorným nadhledem,i když sem tam nechybí nějaký ten zápor a z něj si opětovně Zibura udělá srandu.Moc mě pobavili básničky a párkrát jsem se u nich nasmál.Obdivuji jeho odvahu samostatně cestovat, jen tak neznámými kraji.

23.01.2019 5 z 5

Podivuhodný svět Zdeňka Buriana Podivuhodný svět Zdeňka Buriana Ondřej Neff

Nádherná kniha vzdávající post nejlepšímu českému ilustrátorovi. V téhle knize se autoři zaměřily na tvorbu k dílům Julese Verna. Pustit si nádhernou klidnou hudbu a užívat si listování této publikace a máte dokonalý odpočinek. Knihu nejde hodnotit jinak než pěti hvězdami.

20.01.2019 5 z 5

Zamřížované zrcadlo Zamřížované zrcadlo Ivan Olbracht (p)

Kniha rozebírá život ve vězení té doby a autor čtenáři popisuje jak své zážitky,tak zážitky svých spoluvězňů a co je do vězení dostalo. Kniha nebyla špatná ale některé pasáže mě moc nechytli a těžko jsem se jimi prokousával. Naopak ta čeština byla opravdu krásná,jak už psal níže uživatel panjan.

20.01.2019 3 z 5

Dívka jménem Sus Dívka jménem Sus Jonas T. Bengtsson

Syrový psychologický příběh o drogách,pomstě,chudobě,osamění a hlavně o drsném životě ve vyloučených lokalitách. Kniha mě bavila a na konci mě až zamrazilo.

17.01.2019 5 z 5

Doktor Pilka si kope hrob Doktor Pilka si kope hrob Petr Motýl

Knihu jsem přečetl celou i když jsem si chvílemi říkal ,že už to vzdám. Čtení to nebylo úplně špatné ale celkově jsem úplně nepochopil ,co tím chtěl autor říci. Celkově bych řekl ,že je to absurdní příběh s náznaky cestopisu a humoru. Nejvíce mě z knihy bavila část Yukonskou stezkou.Co se mi na knize líbilo a proto jsem si jí v knihovně vybral, byl přebal knihy ,který mě hned napoprvé zaujal.

16.01.2019 3 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Romantika v době,kdy k lásce nebyl zrovna vhodný okamžik a přesto se dva našli.Němec a Francouzka a aby to nebylo málo ,tak voják wehrmachtu a odbojářka.Kniha mě vtáhla do děje a bavila mě. Jen co bych vytkl je spousta nepřeložených vět ve francouzštině,ne každý vládne tímto jazykem.

15.01.2019 4 z 5