jiri77 jiri77 komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha kterou by si měl přečíst každý. Pohled mladé narkomanky dává nahlédnout na problém drog a vším ,co je s tím spojené. Velmi silné čtení.

12.07.2019 5 z 5

Tajemné údolí Tajemné údolí Max Brand (p)

Pohodové a dobrodružné westernové čtení. Dobrá knížka na prázdninové chvíle.

07.07.2019 3 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Tak za mě naprostá spokojenost. Kniha splnila přesně ,co jsem od ní očekával,lásku k hudbě a milý romantický příběh. Ke čtení jsem si pouštěl hudbu,která byla v knize zmíněna a úžíval jsem si ji plnými doušky.
Aleluja!

04.07.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Opět skvěle zpracované a jsem rád ,že jsem se mohl potkat s hrdiny Milénia. Myslím si, že Lagercrantz to vzal za správný konec a pokračování mě baví. Další díl si rád přečtu.

01.07.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha mě celkem bavila a nápad na příběh je velmi dobrý. Co mě naopak zklamalo,byl popis postav,žádnou jsem si moc neoblíbil, možná kdo mě trochu vzal,byl smrtka Volta. Jestli si přečtu další pokračování ještě uvidím,možná to bude chtít větší čas.
Mladé čtenáře to určitě chytne více a pokud to někdo hodí na plátno ,tak by to mohl být dobrý film.

28.06.2019 3 z 5

Norské děti Norské děti Hana Roguljič

Knížku jsem si v knihovně půjčil jen tak naslepo a mile mě překvapila. Čtivý a silný příběh,který zároveň čtenáři ukáže ,jak funguje Barnevern.

21.06.2019 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Nemohu říci ,že by mě kniha nebavila ,ale asi jsem čekal něco jiného, příběh mi přišel celkem jednoduchý. Co mě na knize bavilo ,byla postava Skeeter a fandil jsem jí až do konce.

18.06.2019 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Celkem čtivá kniha, která mě začala bavit více až ke konci. Je to takový nenáročný thriller u kterého se nemusíte až tak moc zatěžovat.
Za zavřenými dveřmi se mi líbilo více,přesto knihu doporučuji k přečtení.

12.06.2019 3 z 5

Zajímavé a poučné nahlédnutí pod pokličku Černobylské katastrofy.
Autor čtenáři popisuje vše co se událo před a po katastrofě,jaké to mělo následky a důsledky. Postupně zjišťujeme ,jaký měla vliv na událost politika ,vedení státu a neustále zatajování a lhaní,jak před tak i po katastrofě.

10.06.2019 5 z 5

Nazdar, vitamíne Nazdar, vitamíne Rachel Khong

Tak tahle kniha mě vůbec nezaujala a dočetl jsem ji na sílu. Jednu hvězdu ,za pár trefných a vtipných poznámek.

06.06.2019 1 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Zajímavé nahlédnutí do duší čtyřicátníků a jak se sžívají s krizí středního věku. Chvílemi depresivní i úsměvné čtení. Kniha je vyprávěna různými postavami ,co příběh obohatí.
Celkově si myslím, že mohl být příběh více rozveden,přesto jsem byl s knihou spokojen.

04.06.2019 4 z 5

Ptáci v parcích a zahradách Ptáci v parcích a zahradách Jaap Schelvis

Nádherná kniha plná krásných fotografií. Jednoduchý a stručný popis ptáků,dělá z této knihy,pohodové a nenáročné čtení.

30.05.2019 5 z 5

Hodiny z olova Hodiny z olova Radka Denemarková

Kniha která určitě pootevře oči na dnešní společnost,co je vše ochotná přehlížet a akceptovat,jen pro prospěch a ekonomický růst. Na jednu stranu jsem s autorkou souhlasil na plné čáře ale na druhou stranu,se našli i témata,se kterými nemohu úplně souhlasit.
Každopádně kniha,která se do mě zavrtala a nutí mě hodně přemýšlet.

29.05.2019 3 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Krásný román o silné ženě a velké lásce. Příběh je rozdělen na tři části a až ten třetí vyprávěn pomocí dopisů ,nám vše odhalí.
Pomocí románu sledujeme jedno století Německa.

19.05.2019 4 z 5

Svět slovanských bohů a démonů Svět slovanských bohů a démonů Zdeněk Váňa

Jedinečná kniha ve které najdeme slovanský svět ,se vším co se zatím podařilo odhalit.
V knize najdeme slovanské bohy,démony,mýty,náboženství,posvátná místa a chrámy,symboly,amulety,pověsti a mnoho zajímavých informací o naších předcích.

18.05.2019 5 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Rudiš mě vždy hodně bavil ,a stejné je to i s touhle knihou. Skvělé nakouknutí na punkovou generaci ,pomocí dvou dějových linek. Hodně dobrá kniha ,která mě hodně bavila.

12.05.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tuctová detektivka s překombinovaným dějem a s nesympatickou vyšetřovatelkou.
Hodně slabé a další případy číst určitě nebudu.

10.05.2019 2 z 5

Hrubá marže Hrubá marže Laurent Quintreau

Celkem mě to mile překvapilo. Božská komedie převedena do dnešní doby. Skvělý popis myšlenek postav.

07.05.2019 4 z 5

Novosvětská Novosvětská Miroslav Ivanov

Krásná kniha popisující vznik jedné z nejkrásnějších symfonií. Autor se hlavně zaměřil na pobyt Dvořáka v Americe, jak vznikala Novosvětská symfonie a co vše skladatele ovlivnilo při skládání tohoto mistrovského díla. V knize se píše i o dalších dílech ,které skladatel složil během pobytu v Americe ,jako je třeba Smyčcový kvartet op 96 ,který mám hodně rád. Při čtení jsem poslouchal Dvořákovou hudbu a úžíval jsem si ji plnými doušky.

06.05.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Kniha o vztazích ,hlavně o poutech k rodině a přátelům. Co v nás zanechá dětství a jak se pak chováme díky tomu dál v životě. Autorka opět napsala dokonalou knihu z které chvílemi sálá beznaděj a temná atmosféra ,ale přesto si říkáte ,že musí vést cesta ven. Jak je psáno v úvodu knihy,, každý z nás si v ní najde strunu, kterou už slyšel znít nebo která v něm stále zvučí temnou ozvěnou'' ,tak na tom asi něco bude. Zatím nejlepší kniha co jsem letos četl.

30.04.2019 5 z 5