jiri77 jiri77 komentáře u knih

Tak tahle kniha mi naprosto sedla. Nádherný vztah k vlkům a celkově k přírodě. Zajímavý a poučný pohled na život vlků a přirovnání k člověku.
Hodně se mi v knize líbilo ruské přísloví,kde loví vlk ,roste les.

16.09.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Kniha to nebyla špatná ale nějak jsem se nemohl pořád začíst,až ten konec to trochu navedl do napínavějšího thrilleru a příběh mě začal trochu více bavit. Kniha za přečtení určitě stojí.

14.09.2019 3 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Další naprosto skvělá kniha ve které mě Murakami vodil po svém fantastickém světě,kde chvílemi nevím ,jak to doopravdy myslel,ale přesto musím pořád číst dál a dál,a odkrývat záhadný příběh,který mě naprosto pohltil. Murakami mě prostě baví.
Už se těším na třetí knihu.

10.09.2019 5 z 5

Superpozice Superpozice Kat Kaufmann

Hodně náročné čtení,hlavně o pocitech ,vztazích k přátelům, rodině,hudbě a hledání identity.

01.09.2019 3 z 5

Stručný příběh umění Stručný příběh umění Susie Hodge

Jednoduše a srozumitelně napsaná kniha o umění,která je rozdělena do čtyř oddílu -směry-díla-témata-techniky.

31.08.2019 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Rudiše mám rád a jeho knihy mě vždy velmi bavili. Tentokrát jsem zvolil formu audioknihy a opět velká spokojenost a to ještě knihu čte sám autor ,plus hudební punkové obohacení.

29.08.2019 5 z 5

Dítě zvané „To" Dítě zvané „To" Dave Pelzer

Mrazivé vyprávění Davida mě přímo šokovalo ,a čtení této knihy mě ani na chvíli nenechalo klidným. Je velmi obdivuhodné co vše David vydržel ,a že ještě dokáže žít spokojený život.

28.08.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Dlouho jsem nečetl tak dobrou duchařskou knihu. Prostě hororový příběh jak má být. Prostředí a atmosféra knihy je naprosto úžasná a čtení jsem si opravdu užil.
Určitě si přečtu ,další knihy autorky.

27.08.2019 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Na jednu stranu čtivá kniha a na tu druhou ,málo uvěřitelné scény a situace. Kniha mě celkem bavila a za přečtení určitě stála. Za mě lepší průměr.

25.08.2019 3 z 5

Ptáci bouře Ptáci bouře Einar Kárason

Velmi zdařile popsaný souboj námořníků se severskou přírodou. Z knihy jsem přímo cítil zimu a námrazu. Islandská literatura mě začíná hodně bavit.

22.08.2019 4 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Kniha plná lásky k přírodě a horám. Čtení této knihy je pohlazení po duši. Ideální kniha pro klidnou a pohodovou náladu.

21.08.2019 4 z 5

Uťatá hlava Uťatá hlava Iris Murdoch

Hezky zamotané s napětím a překvapivými zvraty. Kniha mě hodně bavila a byla chvílemi úsměvná ale i zahrála na vážnější psychologickou strunu.

19.08.2019 5 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Kniha bez zápletky a přesto mě to nutilo číst dál. Kniha o citech,emocích a vykročení do života. Hodně zajímavé porovnaní života s uměním.

14.08.2019 5 z 5

Po přečtení '' My děti ze stanice ZOO'' ,jsem byl zvědavý ,jak pokračoval život Christiane F.
Je smutné jak dokáži drogy pokazit život narkomana a jeho bližních.
Kniha se čte dobře a splnila svůj účel.

07.08.2019 4 z 5

Mezi orlem a orlicí: Bruntálsko 1914-1938 Mezi orlem a orlicí: Bruntálsko 1914-1938 Igor Hornišer

Kniha se věnuje životu na Bruntálsku a začíná to Velkou válkou ,přes vznik Československa a pomalu se dostáváme v četbě k roku 1938 a k Mnichovské dohodě.
Kniha nám přiblíží odvody a oběti Velké války,vznik Československého státu a oslavy jak se konaly po dobu První repliky,obecní volby a vznik a chod různých spolků a plno dalších zajímavých informací.

03.08.2019 4 z 5

Mých 25 let v Provenci Mých 25 let v Provenci Peter Mayle

Milá literární pohlednice z jihofrancouzské Provence. Krásné odpočinkové čtení.

02.08.2019 4 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Kniha o hledání identity, začlenění do většinové společnosti a vzdorech proti ní.
Kniha je velmi dobře napsaná a čtení mě hodně bavilo.
Prostě Japonská literatura mě hodně baví.

31.07.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Milé překvapení,kniha určená spíše pro ženy ale najde se v ní hodně veršů popisující životní postřehy k zamyšlení.

30.07.2019 4 z 5

Tyranie – 20 lekcí z 20. století Tyranie – 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Kniha ve které se autor tváří ,jak je mírumilovný a přitom v knize nenápadně rozděluje společnost. Takže ,když má někdo jiný názor ,je podle autora tyran nebo podporuje totalitu, nebezpečné nálepkování !
Jasně podle autora je Trump zrůda a vše dělá špatně ,hold někdo pořád nedokáže skousnou porážku ve volbách.
Srovnávání s nesrovnatelným.
Jediné s čím jsem v knize souhlasil, že by se mělo více číst a nespoléhat na zprávy z televize a internetu.
(Jen tak pod čarou ,nejsem sympatizant Trumpa ani Putina)

20.07.2019 odpad!

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

O dějinách Jižní Koreje toho teda moc nevím ,ale že se tam děli takové krutosti ,mě hodně překvapilo. Žádné odpočinkové čtení ale rozhodně kniha,která stojí za přečtení.

19.07.2019 4 z 5