jiri77 jiri77 komentáře u knih

Exit West Exit West Mohsin Hamid

Kniha mě mile překvapila a čtení mě bavilo. Uprchlický příběh ve kterém najdeme, jak lásku,tak příběh o snaze začlenit se do nového domova, a i na pohled z druhé strany,na starousedlíky a jejich obavy o další žití. Hodně se mi líbil nápad s dveřmi.

31.01.2020 4 z 5

Máme to rádi zdravě Máme to rádi zdravě Tomáš Kosačík

Rychlé a zároveň výborné recepty ,které ani moc nestojí a ještě něco uděláme pro své zdraví. Klasickou bábovku moc nemohu,tak jsem si upekl bábovku z této knihy a naprosto skvělá ,jako i jiné recepty z této knihy.

29.01.2020 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Naprosto úžasná a krásně naučná kniha o životě stromů. Kniha je napsaná s velkou láskou k přírodě a kdo miluje přírodu ,bude určitě z této knihy nadšený. Stromy mám velmi rád a vždy mě to bolí u srdce ,když se kácí strom a po přečtení této knihy, to bude asi ještě citovější.

29.01.2020 5 z 5

Vánoční oratorium Vánoční oratorium Göran Tunström

Kniha která se mi četla hodně špatně, je to hodně náročné čtení u kterého se musí čtenář hodně soustředit ,ale na druhou stranu ,za přečtení to určitě stojí. Rozhodně to není žádné veselé čtení a na náladě to člověku to nepřidá ,ale obohatí ho to nějak kvalitnější literaturou.

27.01.2020 3 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Velmi nepřehledné a nezáživné. Kniha mě vůbec nebavila. Chvíli po přečtení,jsem už ani nevěděl o čem byla. Kniha vůbec nesplnila ,co jsem od ní očekával a určitě už nebudu v dalších pokračovat. Jednu hvězdu jen za to,že jsem to dočetl do konce.

21.01.2020 1 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Detektivní thriller od kterého jsem asi očekával něco více. Chyběla mi tam větší psychologie postav ,a celkově se mi kniha četla špatně. Nevím jak to přesně napsat, ale zdálo se mi to takové kostrbaté. Některé scény ,hlavně ke konci ,se mi zdáli ,až moc nadsazené. Nevím čím to je, ale je to už několikátá dánská detektivka, která mě nechytla. Na druhou stranu ,za přečtení to stojí a četl jsem už horší detektivky.

16.01.2020 2 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Krásně odlehčená filozofie s prvky humoru a životních mouder. Lehké odpočinkové čtení ,u kterého si čtenář opravdu odpočine.

11.01.2020 4 z 5

V lesích V lesích Tana French

Hodně dobrá detektivka s temnější atmosférou a se skvělou psychologií postav. Děj plyne zvolna a pomalu se vytahují vzpomínky a nějací ty kostlivci ze skříně. Přesně takový styl detektivek mám rád ,kdy si čtenář pěkně odkrývá indicie a sem tam nakoukne do minulosti a dozví se něco ze života postav. Za mě velká spokojenost. Někdy se rád začtu do dalších knih z Dublinského oddělení vražd.

08.01.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Další kniha autorky zabývající se mezilidskými vztahy, tentokrát na téma vděku a hlavně stárnutí a poklidném odcházení. Kniha dává nahlédnout i na život starých lidí v domovech pro seniory. Delphine de Vigan se stala mou nejoblíbenější spisovatelkou, moc se mi líbí ,jak dokáže popsat, psychologii svých postav.

03.01.2020 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Kniha mě začala bavit až někde kolem poloviny ,kdy příběh dostane na čtivosti ,a začne se něco vice dít. Co se mi na knize líbilo ,bylo skvěle popsané prostředí příběhu. Za mě lepší průměr.

01.01.2020 3 z 5

Vánoce - historie, zvyky, tradice Vánoce - historie, zvyky, tradice Zdenka Krejčová

Kniha ve které se stručně a jednoduše dozvíte vše podstatné o Vánocích. Dozvíte se něco o původu Vánoc a adventu ,historii svátků ,tradic ,pranostik ,vánočních zvyků ,koled ,hudbě a jak se svátky slaví ve světě.

24.12.2019 4 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nádherná vánoční klasika ,která u mě nechybí poslední roky ,jak v knižním vydání ,tak na televizní obrazovce. Vydání s ilustracemi od Innocentiho ,je naprosto skvělé.

23.12.2019 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Pěkný poetický příběh se skvělou zimní náladou. Zima je v této knize naprosto skvěle vykreslena ,že jsem přímo cítil sněhové vločky ,jak mi přistávají na těle. Příběh až pohádkový a musím říci ,že na adventní čas ,jsem si asi vybral to pravé.

19.12.2019 4 z 5

Mnich Mnich Matthew Gregory Lewis

Kniha která je napsaná v osmnáctém století ale styl psaní jako by odpovídal dnešní době , příběh se čte celkově velmi dobře. Gotický román se vším všudy a se skvělou tajemnou atmosférou.

15.12.2019 4 z 5

První den mého života První den mého života Paolo Genovese

Oddechové čtení se skvělou psychologií postav a zajímavým příběhem. Kniha mě bavila a až bude natočený film ,určitě se kouknu.

09.12.2019 4 z 5

Spiknutí proti Hitlerovi Spiknutí proti Hitlerovi Danny Orbach

Téma druhé světové války mě hodně zajímá a vše co je sní spojené ,a tak jsem si tuhle knihu se zvědavostí přečetl. Nedá se říci ,že bych se ''dozvěděl'' ,až moc nového. Autor se snaží více objasnit důvody odboje a osob do něj vtažených a co je k tomu vedlo. Kniha se dobře čte a určitě dá čtenáři zajímavý pohled na odboj proti Hitlerovi a nacizmu.

07.12.2019 4 z 5

Johann Sebastian Bach Johann Sebastian Bach Ernest Zavarský

Koho zajímá život Johanna Sebastiana Bacha ,nebo má rád knihy o hudbě ,tak je tahle kniha, určitě to pravé. Kniha obsahuje životopis i podrobnější pohled na mistrovo dílo a jeho ovlivnění dalších skladatelů a vývoje hudby.

03.12.2019 5 z 5

Zimní krypta Zimní krypta Anne Michaels

Nádherně napsaná kniha. Když si bude někdo chtít přečíst kvalitní literaturu,tak mu tuhle knihu určitě doporučím.

30.11.2019 5 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Tak tohle mě hodně bavilo. U mě knihy ,které obdržely Pulitzerovu cenu, vždy nějak zabodují. Skvěle napsaná kniha ,příběh několika generací se skvělou psychologií postav a ten popis atmosféry Detroitu ,naprostá nádhera.

25.11.2019 5 z 5

Ashley Bellová Ashley Bellová Dean Koontz

Deana Koontze mám rád,tak jsem se rozhodl ,že si něco od něho přečtu. Kniha začala dobře a čekal jsem ,že mě to začne bavit ale ono přišlo velké zklamání. Roztahané,nudné a samotný děj nesrozumitelný. Knihu jsem dočetl vší silou a řadím ji k nejhorším od autora.

17.11.2019 2 z 5