jiri77 jiri77 komentáře u knih

Karel IV. – záhady a mystéria Karel IV. – záhady a mystéria Vladimír Liška

Jednoduše, nenáročně a přesto přehledně a čtivě napsaná kniha o Karlu IV.

16.04.2020 4 z 5

Židovský policejní klub Židovský policejní klub Michael Chabon

No ,nemohu tuhle knihu hodnotit úplně kladně. Zbytečné odbočky a popisy, které hodně narušují to ,aby čtenář více začetl do příběhu. Autor skvěle popsal postavy a prostředí ,ale samotná zápletka se mi zdála taková tuctová. Kniha mě moc nechytla ,a tři hvězdy budou ode mě ,až moc kladné hodnocení.

15.04.2020 3 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Budu asi jeden z mála ale u mě se nadšení z této knihy nekonalo. Průměrné,tuctové (komerční) čtení. Ta matka mi šla někdy až na nervy. Ke knize se určitě už nevrátím.

08.04.2020 2 z 5

Chceme to, co máte vy Chceme to, co máte vy John Lanchester

Hodně dobrý společenský román,který nás zavede do jedné londýnské ulice. Skvělé napsané příběhy lidí ,které postupně ovlivňuje společenské postavení a hlavně peníze. Kniha se mi četla velmi dobře a hodně mě bavila.
Akorát ten doslov mi přišel z mého pohledu trochu mimo a ke knize mi moc nesedl.

02.04.2020 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Velmi dobrý námět knihy ,který nám pomocí příběhu dvojčat ,vypráví nelehký život za druhé světové války a hlavně v koncentračním táboře Osvětim. Kniha se zaměřila i na Josefa Mengeleho a jeho pokusy na dvojčatech a lidech s různými ''zvláštnostmi''. Kniha není jen o hrůzách ,ale i o lásce a duševním propojení dvojčat a naději.
Co mě hodně vadilo ,je styl jakým byla kniha napsaná.Co mi nakonec pokazilo celkový dojem z knihy.

27.03.2020 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Klasický King jak ho známe. Temnější atmosféra ,jedinečný popis postav a prostředí a hlavně skvělý děj knihy. Kniha mě bavila ,a ted' se mohu v klidu kouknout na seriál.

24.03.2020 4 z 5

Nejjednodušší plán 29 dní Nejjednodušší plán 29 dní Tomáš Kosačík

Plán je celkem vymyšlený dobře, akorát pro některé zaměstnání není reálný, nevím jestli by někomu chutnala na svačinu studená polévka a ještě měl vykonávat fyzickou práci. Jinak se zdravou výživou nemám problém a jídla mi i chutnala.

21.03.2020 3 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Jako vždy pohodové a oddechové čtení. Tentokrát o mládí Fingala jako studenta medicíny. Jedna z nejlepších knižních sérií.

15.03.2020 4 z 5

Katyň: Státní zločin – státní tajemství Katyň: Státní zločin – státní tajemství Gerd Kaiser

Katyň asi bude vždy vyvolávat silné emoce,jak na polské ,tak na ruské straně. Důkazy jasně vedou k objasnění státního zločinu spáchaným stalinistickým režimem a autor knihy nám je předkládá pomocí nedávno otevřených tajných dokumentů.

08.03.2020 4 z 5

Utrpení podle Leonarda Utrpení podle Leonarda Maria Consolata Corti

Autorka předkládá celkem přesvědčivě ,že autorem Turínského plátna je Leonardo da Vinci. Je to hodně na uvážení každého čtenáře. Kniha je hodně zajímavá ,ale nečetla se mi nějak dobře.

05.03.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi silný příběh ,který se do mě nadlouho zapíše. Příběh vyprávěný z pohledu dítěte a matky. Kniha je plná smutku ,bezmoci a nepochopení. Hodně silná kniha plná emocí,které mě přímo pohltily. Má druhá přečtená kniha od Petry Dvořákové a naprostá spokojenost, tak se budu muset pustit do dalších jejích knížek.

01.03.2020 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Po přečtení ,,Tma mezi hvězdami'' ,jsem se pustil do této knihy a opět skvělé, i když ta předchozí ,se mi líbila o něco víc.

01.03.2020 4 z 5

Vlámské tajemství Vlámské tajemství Federico Andahazi

Naprosto propracovaná zápletka se stupňujícím napětím a s překvapivým rozuzlením. Moderní a zároveň historický román, s prolínáním faktů a fikce. Moc se mi líbilo téma malířství a umění. Kniha se mi četla velmi dobře ,a byl jsem naprosto spokojen. Hodně kvalitní literatura. Od autora si určitě ještě něco přečtu.

29.02.2020 5 z 5

České tajemno České tajemno Arnošt Vašíček

Hodně zajímavé a tajemné čtení. Hodně mě bavily kapitoly -Ztracený hrob Attily ,a Madony a létající talíře. Zajímavé bylo povídání i o výzdobě kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci a hradu Zvíkova. Celkově mě to hodně bavilo a zanechalo hodně otázek ,jak to může být.

27.02.2020 5 z 5

Tušení souvislosti Tušení souvislosti Ludvík Souček

Kniha trochu staršího data ,ale přesto pořád zaujme svou nápaditostí a snahou odtajnit záhady a události let minulých. Hodně zajímavé čtení.

25.02.2020 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Moje první kniha od této autorky a s politováním musím říci ,že asi poslední. Tohle mě vůbec nebavilo,hodně překombinované a propojení žánrů,které mi k sobě nějak nejdou. Dočteno z povinnosti, a to že nerad nechávám knihy nedočtené.

20.02.2020 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Život z dědiny jak vyšitý. Zcela na jedničku popsané chování lidí na vesnici, a vše,co se života týče. Moc se mi líbí ,jak se dokázala autorka vžít do myšlení obyčejných lidí a k tomu naprosto s přehledem popsat chování a myšlení mužských postav ,naprosto věrohodné !!! To že je kniha napsaná místním nářečím, dodává knize na autetičnosti.

15.02.2020 5 z 5

Oprátka za osm mrtvých Oprátka za osm mrtvých Roman Cílek

Naprosto skvělá kniha popisující čin Olgy Hepnarové a co ji k tomu vedlo.
Je velmi zarážející ,jak se zachovali někteří lékaři a nebylo jí pomoci. Přehledně napsaná literatura faktu s výpovědí rodiny ,psychologů a svědků.

11.02.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Zábavné a oddechové čtení ,které se mi četlo velmi dobře a chvílemi mě i pobavilo. Kniha splnila co jsem od ní očekával. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

07.02.2020 5 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Velmi krásné a hodně na zamyšlení ,plus krásné fotografie. Moc se mi to líbilo.

04.02.2020 5 z 5