jiri77 jiri77 komentáře u knih

Bajky a nebajky Bajky a nebajky Jiří Žáček

Veselá a odpočinková četba ,která mi velmi zvedla náladu a vytvořila úsměv na tváři,dokonce jsem se jednou zasmál ,no spíše zachechtal hlasitěji.

13.10.2020 5 z 5

Obrazy ze života Vůdce Obrazy ze života Vůdce kolektiv autorů

Kniha čtenáři jasně ukazuje nacistickou propagandu bez obalu.
Kniha je podána z pohledu různých nacistů jako např: J.Goebbels, A.Speer, O.Dieteich a dalších, kteří popisují Adolfa Hitlera v těch nejlepších ryzích vlastnostech ,takže si čtenář může udělat jasnou představu o tehdejší době a propagandě. V knize je i hodně fotografií ,které též hodně pomohly tehdejší propagandě a formovat mysl tehdejších Němců.

11.10.2020 5 z 5

Lolita komplex Lolita komplex Romain Slocombe

Velmi dobrá kniha ,která nakoukne do různých šuplíků a pak je všechny zasune do jedné komody. Čtení je to chvílemi velmi drsné a nechutné ,ale jak jinak popsat hnusný obchod s prostitucí. Zajímavá je, co jsou někteří lidé schopni udělat pro ''umění''.

09.10.2020 4 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Krásné a veselé básničky s krásnými obrázky od Adolfa Borna. Básně Jiřího Žáčka jsem měl vždy rád ,pro snadnou zapamatovatelnost .

07.10.2020 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Na knihu jsem se těšil i díky kladným komentářům ,ale opak byl pravdou. Kniha vůbec nesplnila mé očekávání, zbytečně natáhnutý děj a hlavně ''terminátor'' inspektorka Colomba, to už bylo trochu moc. Dlouho jsem nečetl takhle nadsazenou knihu, přesto jsem to dočetl celé a tím skončilo mé čtrnáctidenní trápení. Promiňte ,ale toto opravdu ne.

30.09.2020 2 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Opět naprosto skvělé čtení. Jezero mě bavilo a tohle dílko ,možná i o něco více. Zase neznámá doba a místo ,co ještě u čtenáře umocňuje představivost. I když mi Bellová dá někdy hodně zabrat abych jí vůbec pochopil ,tak jí přesto budu číst. Nemohu ,než dát plný počet hvězd.

15.09.2020 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Na knihu jsem se celkem těšil ,ale to co přišlo během čtení ,byla naprosto studená sprcha a rychlé vystřízlivění. At' se na mě autor nezlobí ,ale tohle byl naprostý úlet a slátanina ,jakou jsem opravdu hodně nečetl. Ale přesto dám dvě hvězdičky ,alespoň za čtivost.

14.09.2020 2 z 5

Hodně dobrá i šokující kniha. Velmi intimní výpověd' autorky o svém životě a to jak bojovala s anorexií.

06.09.2020 5 z 5

Vířící bludiště Vířící bludiště Adam Foulds

No já nevím ? Přišlo mi to jako taková natáhlá a přesto nedotažená novela,která začala z ničeho. Špatně se mi orientovalo i v postavách. Pro mě velké zklamání.

04.09.2020 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Jako vždy vtipná oddechová kniha a k tomu se ještě něco dozvíte o životě v jiných zemích. Kniha je krásně upravená a plná pěkných ilustrací. Hodně dobrých postřehů,které knihu hodně obohatí.

31.08.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moje třetí přečtená kniha od Petry Dvořákové a opět naprostá spokojenost. Naprosto skvělá psychologie postav ,hlavně jak se povrtala v hlavě hlavní postavy a vše hodí na papír ,jak to vidí a cítí ,to je naprosto skvělé. Co mě u autorky udivuje ,jak se dokáže přesně vcítit do myšlení mužských postav,prostě úchvatné !!! Další pecka za plných pět hvězd.

26.08.2020 5 z 5

Muzeum zkamenělin Muzeum zkamenělin Margaret Atwood

Moje druhé setkání s Margaret Atwoodovou a opět menší zklamání.
Kniha se mi četla velmi těžce a složitě jsem se jí prokousal až do konce. Někdy méně je ku prospěchu ,a u této knihy to platí dvojnásob.
Myslím si ,že kniha mohla bít kratší ,a pak by možná byla lépe čitelnější.
Někdy dám ještě autorce šanci,a snad to bude do třetice ono.

22.08.2020 2 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Tak tohle bylo naprosto silné čtení. Šest příběhů ,které jsou někdy až k neuvěření ,a co vše umí život pro člověka přichystat. Nejvíce mě zasáhla povídka Houbař a povídka Loutkoherečka byla asi z celé knihy nejdrsnější.
Hodně dobrá kniha, za sebe ji mohu jen doporučit !

17.08.2020 5 z 5

Rostlinná antibiotika si vyrobíme sami - Léčení a prevence kořením a bylinkami Rostlinná antibiotika si vyrobíme sami - Léčení a prevence kořením a bylinkami Claudia Ritter

Jednoduše a přehledně napsaná kniha o bylinkách a koření ,které mohou člověku pomoci v počátcích nemoci ,nebo jim i trochu předcházet a některé slabší nemoci, jako je třeba rýma i léčit. Kniha je krásně upravena se spoustu fotografií a návodu na čaje ,tinktury, štávy, obklady a atd.

12.08.2020 5 z 5

Pihy na vašem nosánku Pihy na vašem nosánku Jiří Glet

Příjemná a milá básnická sbírka ,která se čte lehce a hlavně to nezabere hodně času.

11.08.2020 4 z 5

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Naprosto skvělý dystopický román odehrávající se v současném Finsku.
Hodně se mi líbilo, jak autorka realisticky popisuje chod společnosti i díky různým fiktivním úryvkům, jako třeba výzkumy ,slohové práce a podobně, že jsem chvílemi věřil ,že je to vše realita.
A celkově do románu zasadit vše kolem chilli ,my přišlo naprosto zajímavé.

09.08.2020 5 z 5

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Nenáročné a oddechové čtení ,které určitě zaujme vice v první půlce knihy ,kde je větší napětí ,díky řádění hurikánu. Kniha se čte dobře ,ale celkově mě to připadlo až moc komerční a chvílemi i naivní.
Přesto mě kniha bavila a nakonec jsem byl i spokojen.

05.08.2020 3 z 5

Sobota Sobota Ian McEwan

Po rozvláčném začátku ,kdy jsem si myslel ,že knihu asi odložím mě začala kniha velmi bavit a už mě čtení nepustilo. Hodně zajímavý příběh vtěsnaný do jednoho dne,ale přesto je příběh hodně obsáhlý, plný myšlenek a filosofování hlavní postavy příběhu. Nechybí ani nějaká ta akce a napětí.
Budoucím čtenářům této knihy ,doporučuji knihu číst ,až na čtení budete mýt opravdu klid a čas. Ta četba opravdu stojí za to.

02.08.2020 4 z 5

Ponurý ranč Ponurý ranč Max Brand (p)

Slušný a pohodový western se vším všudy. Kniha mě bavila a užil jsem si trochu dobrodružného čtení na léto.

28.07.2020 4 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Tak jsem si konečně přečetl další rest z dětství a musím říci ,že jsem rád, že jsem knihu četl až v dospělosti. Myslím si ,že je kniha někdy hodně náročná pro pochopení dětského čtenáře, který nedokáže posoudit knihu celkově, jako je dopad chudoby a s tím spojené další neduhy.
Kniha mě velmi překvapila a čtení mě bavilo i když to není ,hlavně od poloviny knihy zrovna nejveselejší četba. Musím přiznat ,že se mnou citově zamávala hlavně ta část s Františkem.
Jinak můžu knihu všem doporučit.

24.07.2020 5 z 5