jiri77 jiri77 komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

No teda ,nic moc. Kniha je podle mě zbytečně natažená do tři sta dvaceti stran, možná kdyby byla o polovinu kratší ,hodnotil bych ji kladněji. Do čtení jsem se neustále musel nutit ,a celkově byla kniha pro mě naprosto nezáživná. V dalších dílech určitě pokračovat nebudu.

27.11.2020 1 z 5

Země lidí Země lidí Antoine de Saint-Exupéry

Filozofické dílko s nádechem dobrodružství. Hodně pěkná kniha na pohlazení duše.

27.11.2020 4 z 5

Heavy metal: kapesní příručka Heavy metal: kapesní příručka Jacques de Pierpont

Útlá a krásně upravená příručka ,plná ilustrací o heavy metalu. Naprosto skvělá knížečka ,kde je vše vysvětleno stručně a naprosto srozumitelně. Jsou tu dobře popsány různé žánry metalu a skupiny ,které se v žánru proslavily. Nechybí i stručný popis těch nejslavnějších, jako byli například Led Zeppelin ,Deep Purple, Black Sabbath, Kiss, AC/DC ,Iron Maiden ,Judas Priest, Metallica, Megadeth ,Slayer ,Guns n' roses, Pantera, System Of Down a mnoho dalších.
Skvělá příručka pro všechny fonoušky rockové - metalové muziky ,ale i pro ty ,co se chtějí o tomhle hudebním žánru ,něco narychlo dozvědět.

24.11.2020 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Kniha je vlastně cestopis spojený s osobní výpovědí autorky. Kniha se mi četla dobře,akorát mě mrzelo ,že se v knize málo popisuje okolní příroda a převažuje více emoční stránka. Jinak spokojenost a před autorkou smekám co dokázala.

22.11.2020 4 z 5

Hranice lesa Hranice lesa Vratislav Kadlec

Sedmnáct povídek ,kterým nechybí velká čtivost a naprosto opravdu velká představivost autora. Kniha to nebyla špatná ale chvílemi jsem si říkal ,že to autor s tou představivostí přehnal ,a méně je někdy více ku prospěchu. Z knihy se mi nejvíce líbila povídka Vedlejší příznaky.

19.11.2020 3 z 5

Ústav Ústav Kamil Vondrášek

Asi nejvíce bizarní kniha ,se kterou jsem se dosud setkal. Kniha to nebyla špatná a ten konec my připadl naprosto šílený a zároveň nejvíce humorný, jen jsem kroutil hlavou ,jak tohle dokáže někdo vymyslet.

18.11.2020 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Do dalšího dílu o městečku Medvědín ,jsem šel trochu s obavami. Pokračování vesměs nebývá tak dobré ,jak první díl, co se naštěstí u této knihy nestalo.
Velmi dobrá kniha, která pokračuje dál v příběhu odehrávajícího se v Medvědíně a trochu i v Hedu (Medvědi proti Býkům). Opět senzační společenský román se vším všudy. Hlavně ten konec je hodně na emoce ,to jsem teda nečekal. Za mě největší spokojenost. Doporučuji !

17.11.2020 5 z 5

Země žulových křížů Země žulových křížů * antologie

Poezie protkaná přírodou a životem na Jesenicku. Zajímavé nahlédnutí na poezii ,mého domovského kraje.

17.11.2020 3 z 5

Milion melounů Milion melounů Daniela Fischerová

Krásné básničky a říkadla s ilustracemi ,které určitě potěší každého, bez ohledu věku čtenáře.

14.11.2020 5 z 5

Malované dějiny Evropy Malované dějiny Evropy Vít Haškovec

Jednoduše a stručně napsané dějiny Evropy, podané formou komiksu. Kniha určitě pobaví a čtenář se něco i přiučí. Jen co se mi nelíbilo ,byl výběr více ilustrátorů, Nějak mi to nešlo dohromady. Myslím si ,že knihu mohl ilustrovat jeden umělec a knize by to vůbec neuškodilo (ale to bude možná, jen můj pohled). Například ilustrace k antice a pozdnímu věku -20 století, se mi moc nelíbily a pokazilo mi to celkový dojem z knihy.

06.11.2020 3 z 5

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Depresivní a zároveň chvílemi i úsměvný román s prvky filozofie ,sexuality ,sci-fi a všeho co do knihy autor namíchal. Kniha mě bavila a určitě se kouknu i po dalších knihách Michela Houellebecqa.

05.11.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Medvědín je špičkový psychologický a společenský román, který čtenáři nabídne naprosto skvělé nahlédnutí do života jednoho městečka ,kde vše ovlivňuje hokej a vše co je sním spojeno.
Atmosféra příběhu a psychologie postav je naprosto jedinečná. Při čtení této knihy se mnou často cloumaly emoce a nutilo mě to číst dál a dál.
Jedna z nejlepších knih, které jsem četl.

04.11.2020 5 z 5

Noc s Věstonickou Venuší Noc s Věstonickou Venuší Jan Skácel

Krásné i když někdy složitější na pochopení ale celkově je kniha takovým pohlazením po duši, plus hezké ilustrace.

Váhy
Ticho na přesných vahách váží
co lásce bylo a co jest
na jedné misce lidská touha
ta druhá zbývá pro bolest

30.10.2020 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Knihy od japonských autorů mám hodně rád, tak proč to jednou nezkusit naopak a přečíst si knihu od českého autora, jejíž děj se odehrává z časti v Japonsku a tak trochu japonským stylem. A ono to vyšlo na jedničku! Kniha mě naplno strhla a bavila, hlavně ty reálné konverzace ,no prostě nádhera. Chvílemi mi to připomínalo styl jakým píše Murakami. Naprosto zasloužená Magnesia Litera.

29.10.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Knihu jsem si poslechl jako audioknihu a můžu říci ,že jsem rád , že jsem zvolil tuhle variantu. Kdybych knihu četl klasicky ,asi bych to nedotáhl do konce. Hodně depresivní a často nudné čtení, které se ale vůbec nikam neposouvá a děj se natahuje úplně zbytečnými popisy ,a když se děj konečně posune ,tak je to o velký skok. Konec příběhu mi přišel už takový narychlo sesmolený. Za mě velké zklamání.

28.10.2020 2 z 5

Kalendář Kalendář Luděk Zlesák

Pěkná básnická sbírka s krásnými černobílými ilustracemi. Nejvíce mě zaujali básně - Hrozny, Zimní nálada a Vázy.

28.10.2020 4 z 5

Obrázky z československých dějin Obrázky z československých dějin Jiří Černý

Dějiny Československa (1918-1945) v komiksu ,který doplňuje text napsaný pod obrázky. Jednoduše sepsané dějiny ,které by měl znát snad každý. Co se mi na knize moc nelíbilo ,byly ilustrace, které mi pokazili celkový dojem z knihy.

28.10.2020 3 z 5

Struska Struska Ivan Motýl

Velmi zajímavě podaný komiks s poezií Ivana Motýla. Poezie je hodně zaměřena na těžký život lidí v Ostravě.

26.10.2020 4 z 5

Vždycky přece někde Vždycky přece někde Vlasta Dvořáčková

Básnická sbírka ,která je protkaná přírodou a lidskými pocity. Chvílemi hodně náročné na pochopení ( možná jen pro mě :-) ). Ze sbírky mě nejvíce zaujaly - Černý bez, Planý pelyněk, Osud, Životopisy, Odjíždím vlastně já, Odbočka z dálnice, Zatím a Plátno.

Planý Pelyněk

Upřímná duše polosmetišt'. Pokud vím,
nemá ho nikdo v erbu,
je však vznešenější
než heraldické lilie: po staletí se snaží
o jedno jediné-odstříbřit zoufalství.

21.10.2020 4 z 5

Freud Freud Richard Appignanesi

Velmi zdařilá kniha ,která čtenáři formou komiksu ,velmi dobře přiblíží Freuda a to jak jeho život, tak jeho teorie. Doporučuji.

18.10.2020 5 z 5