jiri77 jiri77 komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nenadchla a ani neurazila. Odpočinkové a chvílemi i úsměvné čtení o jedné rodince.

29.04.2021 3 z 5

Afrika - Na jih od Zambezi Afrika - Na jih od Zambezi Václav Špillar

Zajímavé čtení o jižní Arice. Hodně mě bavili informativní kapitoly. Kniha je plná krásných fotografií.

26.04.2021 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Tak tohle mě vůbec nebavilo a do čtení jsem se musel neustále nutit. Čekal jsem něco jiného a ne zbojnickou romantiku.

23.04.2021 1 z 5

Divočina - Povídky pro Duhu Divočina - Povídky pro Duhu * antologie

Když to vezmu celkově ,tak mě kniha nějak nechytla až na několik povídek. Nejvíce mě zaujali : Z lesa - Miroslav Pech, Melinda - Jiří Kratochvíl, Tři třicet tři - Vladimir Arsenijevič a celkově pro mě nejlepší povídka z celé knihy je : Poté - Jakuba Katalpa. Co se mi na knize hodně líbilo, jsou ilustrace.

17.04.2021 2 z 5

Očkování - hrozba nebo záchrana? Očkování - hrozba nebo záchrana? Tomáš Kašpar

Knihu jsem přímo zhltnul. Toto by si měl přečíst každý a utvořit si vlastní názor. Informace z knihy jsou velmi zarážející ! Rozhodně doporučuji !

16.04.2021 5 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla John Verdon

Kniha nebyla úplně zas tak špatná ,ale na můj vkus zbytečně natažené a chvílemi až naivní.

11.04.2021 3 z 5

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

Jako vždy příjemná oddechovka z městečka Ballybucklebo.

06.04.2021 4 z 5

V Caracasu bude nejspíš stále tma V Caracasu bude nejspíš stále tma Karina Sainz Borgo

Rozhodně to není žádná odpočinková četba. Příběh plný beznaděje, násilí, touze po svobodě, naději k návratu k míru a své vlasti. Některé části knihy jsou popsány dost realisticky ,až z toho mrazí. Hodně silná kniha.

01.04.2021 4 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Tenčí knížka ,která má v sobě naprosto silný psychologický příběh a je velmi čtivá ! Výborně zachycena atmosféra venkova devatenáctého století a dvojí pohled na život, jak chudiny, tak té vzdělanější části společnosti. Marii jsem si oblíbil a držel ji pěsti do konce.

30.03.2021 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Novela na jedno odpoledne, které mě hodně bavila a splnila vše co jsem od ní očekával.
Myslím si ,že se to dalo více rozvléct ,mohl z to být skvělý román.

28.03.2021 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Je jasné ,že kniha není žádná literární perla ,ale na druhou stranu ,pokud motivuje někoho aby se nad sebou zamyslel ve spotřebě alkoholu ,nebo dokonce přestane pít ,tak stálo vydání této knihy za to. Velká poklona autorce ,že šla s kůži na trh ,a hodně ji fandím. Kniha byla velmi čtivá a zároveň i informativní.

27.03.2021 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nakonec musím říct ,že se mi kniha líbila a splnila co jsem od příběhu očekával. Psychologický příběh zaměřený spíše pro mladší čtenáře ,ale i mě o něco staršího čtenáře neurazil. Celkově mě John Green hodně baví.

25.03.2021 4 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Skvělá kniha ,která čtenáři rozšíří obzory o době a životě Jana Žižky. Nikdy jsem o době husitství nečetl lepší knihu, jako je zrovna táto od Petra Čorneje. Je obdivuhodné jakou práci si s touhle knihou musel autor dát. Úžasné dílo naučné literatury.

22.03.2021 5 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Některé básně se mě celkem líbily ,ale celkově mě kniha moc nezaujala, i když je to dobré obohacení mého čtenářského života.

18.03.2021 3 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Velmi zdařile napsaný příběh z prostředí cirkusu a zvířat, obohacený dobrodružstvím, romantikou a realitou první poloviny dvacátého století ve spojených státech amerických. Cirkus nemám rád ,tak kniha byla pro mě velká výzva ,ale děkuji autorce ,že napsala velmi dobrý román ,který se velmi dobře čte a navíc mě i hodně bavil. Určitě někdy zkouknu i film.

17.03.2021 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Hodně dobře napsaná kniha ,která má ponurou atmosféru i díky počasí na Islandu, ale hlavně kvůli ději a popisu pocitů postav knihy. Musím přiznat ,že jsem ke knize přistupoval s obavami ,ale po chvilce čtení jsem se do příběhu začet a už mě nepustil.
Navíc zjištění ,že je kniha napsaná podle skutečné události ,učinilo z knihy ještě zajímavější četbu.

13.03.2021 5 z 5

Polévky Polévky Blanka Poláčková

Z knihy jsem už vyzkoušel hodně receptů a jsem naprosto spokojen. Recepty jsou popsány srozumitelně, s touhle knihou se mi velmi dobře vaří. Jóó, polévka je grunt!

10.03.2021 5 z 5

Murakami mě snad nikdy nezklame. Jeho knihy jsou naprosto senzačně odvýprávěné příběhy na pomezí reality a snů. Kniha byla tentokrát chvílemi drsnější ,díky dějové lince z druhé světové války. Kniha mě bavila a za mě naprostá spokojenost.

06.03.2021 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Příjemná a čtivá oddechová kniha ,která nabídne čtenáři naprostý klid a užívá si pozvolný příběh. Něco tak pohodového jsem dlouho nečetl a moc se mi líbila i ta mírná ironie.

18.02.2021 4 z 5

Jmenuji se Maryte Jmenuji se Maryte Alvydas Šlepikas

Při čtení knihy se na mě nabalila ponurá nálada ,a prožíval jsem na stránkách této hodně dobré knihy ,těžký život v poválečném Prusku. Příběh Renaty a dalších vlčích dětí je hodně smutný a jsem rád ,že mi je autor alespoň trochu přiblížil. Opět skvělý doslov ,na jaký jsem si u edice světové knihovny už zvyk.

10.02.2021 5 z 5