jiri77 jiri77 komentáře u knih

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Tak jsem si přečetl druhý díl ,a musím souhlasit s většinou komentářů, že je lepší, poutavější a napínavější. Čtení mě hodně bavilo a užíval jsem si tento skvělý společenský román. Určitě si přečtu i další pokračování.

31.08.2021 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Po přečtení této povídkové knihy jsem celkem spokojen a čtení mě i bavilo. Nejvíce se mi líbila povídka ''Telefon pana Harrigana'' ,naopak nejslabší pro mě byla povídka '' Krysa''.

Telefon pana Harrigana *****
Chuckův život ****
Když teče krev ****
Krysa **

24.08.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Kniha mě bavila a splnila mé očekávání. Hodně dobrá kniha ze života a chodu jedné rodiny, a jak to může dopadnout.

20.08.2021 4 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

Kniha mě hodně bavila a to i díky tomu ,že se příběh odehrává v Polsku osmdesátých let, plus homosexualita hlavního hrdiny příběhu dodává na zajímavosti. Hodně dobrý debut.

13.08.2021 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Do čtení této knihy jsem se vrhl jen ze zvědavosti, pro její kladné recenze a dokonce i natočený seriál ( který jsem naštěstí ještě neviděl, nechám si to až po přečtení knihy ).
Nakonec to nebylo zas tak špatné ,atmosféra Neapole padesátých let minulého století a zajímavé vyprávění přítelkyň mě hodně bavilo ,tak se určitě pustím i do dalšího pokračování.
Jen mi někdy dělalo problém se vůbec orientovat v postavách ,ale naštěstí je na začátku knihy vytištěný seznam postav ,který mě hodně pomohl.
Hodně dobrý společenský román. Doporučuji.

01.08.2021 4 z 5

Knihu jsem si chtěl už dlouho přečíst a jsem nakonec rád, že se mi konečně podařilo. Příběh mě naprosto strhl a knihu jsem si opravdu užil. Skvěle popsané myšlení hlavní postavy ,plus trocha astrologie a básní Williama Blakea.
Kniha se hlavně točí okolo ochrany přírody, ke které má hlavní hrdinka velmi kladný vztah a podřizuje tomu svůj život a činy. V knize je i hodně zajímavých myšlenek.
Velmi dobrá kniha a od autorky si rád ještě něco přečtu.

,, Novinám jde o to, aby nás udržovaly ve stavu neustálého neklidu, abychom své emoce prožívali jinak, než bychom měli. Proč bych se měla podřizovat jejich moci a myslet tak, jak chce někdo jiný.''

24.07.2021 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Další velmi čtivá a napínavá kniha ze série '' Strašidelné domy''.
Opět skvělé odpočinkové až horrorové počteníčko. Ne že bych se zrovna bál, ale popis prostředí a nadpřirozené postavy je velmi dobrý.
Autorka mě velmi baví a určitě si něco od ní rád přečtu.

19.07.2021 4 z 5

Atlas prokletých míst Atlas prokletých míst Sibylle Le Carrer

Kniha popisuje různá místa na zemi, která jsou svým způsobem prokletá. Autor se zaměřil na tři různé způsoby prokletí a to mystiku, přírodní důvody a následky lidské činnosti.
Každé místo je popsáno celkem stručně a je k němu přidělena mapa staršího data, asi pro dokreslení atmosféry. Já bych spíše očekával nějaké fotografie pro lepší orientaci, ale na velkou škodu v knize chybějí.
Celkově kniha není špatná a čtení mě i bavilo, ale asi jsem očekával něco trochu jiného.
Za mě 65 %.

18.07.2021 3 z 5

Co dělá tenhle knoflík? Co dělá tenhle knoflík? Bruce Dickinson

Iron Maiden je moje srdcovka, tak nemohla táto kniha chybět v součtu mých přečtených knih. Bruce Dickinson je živel ,který naprosto musí oživit každou scénu,nebo vidíte ,jak z tohoto člověka září skvělá energie a chut' se pořád v něčem zdokonalovat, nebo se s něčím vypořádat. Kniha se mi četla velmi dobře, jen mi chybělo vice informací z rodinného života ,i když se Bruce nechtěl do soukromí rodiny moc pouštět. V knize mi chyběly fotografie, které by více oživily četbu této skvělé knihy. Jinak mohu knihu jen doporučit ,a to nejen fanouškům Iron Maiden a Bruce Dickinsona.

16.07.2021 5 z 5

Psí park Psí park Sofi Oksanen

Moje třetí přečtená kniha od Sofi Oksanen , a s politování musím říct ,že to asi nebude má nejoblíbenější autorka. Kniha mě moc nebavila ,možná kdyby byla o polovinu kratší, mělo by to větší spád. Hodně mě vadili pohledy na politiku, kazilo mi to dojem z knihy.
Snad další kniha '' Očista'' na kterou se chystám, mě bude alespoň trochu bavit.

10.07.2021 2 z 5

Doživotí Doživotí Martin Jun

Kniha která mě na jednu stranu pobavila a na druhou stranu mě nudila. Hodně se mi líbila dějová linka Michala ,a nebyla špatná ani Anna. Na druhou stanu linka s K. mi vůbec nesedla a vůbec mě nebavila. Celkově za mě 50 %.

02.07.2021 3 z 5

Stroje jako já Stroje jako já Ian McEwan

Celkově hodně zajímavá kniha s alternativní historií , politikou, láskou a sci-fi žánrem na téma roboti. Příběh je hlavně o pocitech robota a člověka, a že to někdy nepůjde úplně skloubit. Váhal jsem mezi čtyřmi a třemi hvězdami ale nakonec dávám tři ( 70 % ), podle mě napsal Ian McEwan lepší knihy.

27.06.2021 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Určitě báječný nápad ,napsat knihu z pohledu dvou sourozenců. Kniha se mi četla dobře, akorát co mě vadilo, že příběh sklouzával ke zbytečným klišé a těch náhod,tam bylo nějak moc. Knihu jsem začal číst od dějové linky Veroniky a musím za sebe říct, že se mi líbila více, jak linka Jáchyma.

20.06.2021 3 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Knihu jsem si koupil v antikvariátu pro její kladné recenze a i proto ,že jsem měl chut' si přečíst nějaký dobrý dystopický román. Kniha naprosto předčila mé očekávání. Něco tak dobrého ,co mě přirazilo ke knize, jsem dlouho nečetl. Naprostá spokojenost a mohu jen doporučit.

Tento úryvek z knihy mě hodně zaujal :
''Cítím se volný a silný. Kdybych se nestal čtenářem knih, nikdy bych ten pocit nepoznal. At' už mě v budoucnu potká cokoli, díky bohu za to ,že umím číst, že tak mohu vpravdě vstupovat do mysli jiných lidí ''

07.06.2021 5 z 5

Rýmy pro kočku a pod psa Rýmy pro kočku a pod psa Jiří Žáček

Žáček mě hodně baví, a jako vždy naprostá spokojenost.

Triumf chemizace

A co potom ?
To se uvidí -
pouštíme se právě
do lidí.

A hodně dalších skvělých básniček.

31.05.2021 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Jiří Žáček

Jiřího Žáčka mám hodně rád ,pro jeho veselejší poezii, i když v této sbírce trochu přitlačil i vážnější notu. Knížečku jsem měl půjčenou z knihovny. Po přečtení jsem se rozhod ,že si knížku koupím, abych se k ní mohl vracet.

20.05.2021 5 z 5

Zpověď kleptomanky Zpověď kleptomanky Florence Noiville

Mě se to líbilo hodně ,akorát mě vadil hodně odfláknutý konec příběhu. Jinak mě kniha bavila a pomohla mi ,alespoň trochu nakouknout na kleptomanii.

18.05.2021 4 z 5

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Moc pěkná romantická a zároveň i dramatická kniha. Knihu jsem si chtěl přečíst už delší dobu ,ale nějak jsem měl z knihy obavy ,že mě nebude bavit, ale po přečtení jsem zjistil, že jsem se bál zbytečně. Doporučuji.

11.05.2021 5 z 5

Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků Josef Lowag

Krásná sbírka lidových pověstí z jesenických hor. Nejvíce se mi líbila pověst ,,Hradní slečna z Fürstewalde '' ,kde se děj pověsti odehrává na bývalém hradu nad naším městečkem.

03.05.2021 5 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Naprosto geniální. Celá hra vypadá, že je to o ničem ,ale je v ní skryté přemýšlení o životě a smyslu života. Od knihy jsem moc neočekával ,ale naprosto mě ohromila.

02.05.2021 5 z 5