jiri77 jiri77 komentáře u knih

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Nádherný vánoční příběh pro děti ale i dospělé čtenáře. Musím uznat ,že autorka má naprosto neuvěřitelnou představivost. Knížka mě bavila hodně, a navodila mi pohádkovou a vánoční atmosféru, plus nádherné ilustrace. Nakonec má příběh v sobě i malé poselství. Myslím si ,že by příběh mohl někdy skončit, jako krásný animovaný film.

25.12.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Příběh zasazený do přírody Aljašky, je opravdu velmi drsný ale i plný lásky. Kniha mě celkem bavila ale očekával jsem asi něco jiného. Něco mi přišlo ,až moc přitažené za vlasy. Jsem rád, že jsem si knihu přečetl ,ale určitě se k ní už nevrátím.

21.12.2021 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Do knihy jsem se hned začetl, a postupně jsem měl hlavní hrdinku více a více v oblibě. Kniha se čte velmi dobře a stránky ubíhají. Hodně dobrý psychologický román s mírně úsměvnými situacemi, plus trochu romantiky. Eleanor si musí každý zamilovat. Knihu všem doporučuji !

15.12.2021 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Nějak tak má vypadat napínavý psychologický thriller. Autorka nechává čtenáře v neustálém oparu pochybností ,až do rozuzlení příběhu ,který mě opravdu překvapil.
Knihu mohu jen doporučit, čte se jedním dechem.

,,Matka udělá všechno, aby ochránila své dítě''

09.12.2021 5 z 5

Chlapec ze Salcburku Chlapec ze Salcburku Karel Vladimír Burian

Velmi nádherně napsaná kniha o jednom z největších skladatelů klasické hudby. Autor se drží faktu ,ale nebojí se rozvíjet svou fantazii a poutavě popisuje i myšlení Mozarta. V knize je obsaženo vše důležité ,co Mozarta v životě potkalo. Kniha je ideální pro začínající čtenáře ,co se chtějí seznámit se životem Mozarta ,a nechtějí se zbytečně zatěžovat obsáhlými romány. U četby jsem si pro atmosféru pouštěl Mozartovu hudbu ,a prožil jsem s knihou pohodový víkend.

05.12.2021 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Román psaný ve formě dvou časových rovin. Děj se odehrává v současnosti a v období druhé světové války. Prostřednictvím knihy si přiblížíme masakr v Životicích na Těšínsku, kde se odehrává příběh ,který je smyšlený ale je postaven na historických faktech. Postavy v příběhu jsou fiktivní, přesto kniha na mě zapůsobila kladně. Jsem rád ,že jsem se dozvěděl zase něco nového o čem jsem neměl ani tušení. Knihu mohu jen doporučit.

03.12.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběh vyprávěný z pohledu milého pejska. Vyprávění Gumpa mě hodně zaujalo a nečekal jsem, že to bude tak drsné ( miluji zvířátka ,a každý popis utrpení němých tváří mě hodně zabolí na srdíčku ) nakonec jsem rád ,jak to dopadlo. Moc se mi líbily i ilustrace, velmi povedená kniha.

01.12.2021 5 z 5

Šest hvězdiček Šest hvězdiček Joost Zwagerman

Příběh na téma sebevraždy. Velmi dobře popsané myšlení a činy pozůstalých. Hlavně vyrovnání s něčí sebevraždou ,co ho k tomu vedlo, a jestli za to nemohu? Příběhem nás provází synovec Justýn, který pracoval se svým strýcem v magazínu Dobré ráno, a vzpomíná ,co se strýcem prožil a hledá odpovědi. Hodně dobrá novela.

30.11.2021 4 z 5

Sněhová královna Sněhová královna Michael Cunningham

Při četbě knihy jsem se mnoho natrápil. Vůbec mi nesedla forma ,jakou je kniha napsaná a příběh se mi nakonec zdál nějak zbytečný. Snad příští kniha bude lepší.

28.11.2021 2 z 5

Vyprávění za měsíce a deště Vyprávění za měsíce a deště Akinari Ueda

Zajímavá sbírka japonských povídek s mírně hororovým nádechem. Některé povídky mě hodně zaujaly, ale našlo se tam i něco ,co mi zas tak úplně nesedlo. Nakonec knihu hodnotím, jako lepší průměr.

24.11.2021 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Seriál jsem neviděl ,a abych řekl pravdu ,ani potom moc netoužím. Zato kniha mě bavila velmi hodně a čtení jsem si užíval. Je hodně zajímavé číst knihu na téma šachů, myslím si, že jich asi moc nebude. Velmi dobrý román, který mohu jen doporučit.

22.11.2021 5 z 5

Chvíle závrati Chvíle závrati Jana Moravcová

Sbírka poezie ,která mě moc nezaujala, až na pár drobných střípků.
- Otázka -
Naivní otázka. Spíš úkol pro počítače:
kolik by asi bylo poloprázdných listů
učebnic historie a encyklopedických slovníků,
kdyby nebylo válek?
..........

20.11.2021 2 z 5

Záhady na dosah ruky Záhady na dosah ruky Arnošt Vašíček

Jako vždy poutavě napsaná kniha plná záhad, pan Vašíček mě prostě baví.

20.11.2021 5 z 5

Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Jaroslav Petr

Hodně pozoruhodná kniha o smyslech lidí a zvířat. Při čtení jsem jen koukal ,čím vším nás a zvířata příroda vybavila. Kniha je doplněna i obrazovou částí. Všem milovníkům přírody, anebo těm ,co mají rádi hodně zajímavých informací, mohu knihu jen doporučit.

16.11.2021 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Tak jsem se konečně dostal k četbě Purpurových řek ,a musím souhlasit ,že je to naprosto
senzační detektivní thriller. V knize není žádné hluché místo, a příběh mě udržoval v neustálém napětí. Film jsem zatím neviděl, ale až budu mít někdy možnost, rád se na něj podívám. Doporučuji !!

16.11.2021 5 z 5

Veliké černé ryby a dlouhý bílý chrt Veliké černé ryby a dlouhý bílý chrt Oldřich Mikulášek

Pěkná básnická sbírka, z které se mi nejvíce líbily miniatury.

- Pohled -
Očima na mně spočinula,
Očima nehnutýma.

Tak utkvívá do noci luna.

Čistý průstřel nebe.

15.11.2021 4 z 5

Dobrých 100 Dobrých 100 Renáta Fučíková

Kniha se stručnými informacemi a plná krásných ilustrací. Kniha je určená spíše pro děti, ale četbu jsem si užil i já, a něco se i dozvěděl.

14.11.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Nevím čím to je, ale jak je kniha z prostředí psychiatrické léčebny,nějak mě přitahuje! Hned jsem si knihu půjčil v knihovně ( i pro její nádhernou obálku ) a pustil jsem se do čtení. Velký klad knihy je její snadná čtivost a stránky opravdu ubíhají. Zato obsahově mě kniha moc nepotěšila, čekal jsem asi trochu temnější atmosféru, která nakonec nepřišla. Zato té ''sladkosti'' pomalu přibývalo ,a ten konec byl na mě ,až moc přeslazený ,plus předvídatelný a někdy možná, až nereálný děj. Celkově velké zklamání.

13.11.2021 2 z 5

Něco si vymysli Něco si vymysli Chuck Palahniuk

Chuck Palahniuk mě bud' uchvátí ,nebo mě zklame. Tahle kniha povídek je na výjimku, tak něco uprostřed. Našlo se tam pro mě několik hodně dobrých povídek, které mě opravdu bavilo číst ,ale na druhou stranu jsou tam i povídky,které mě vůbec nebavily a dočítal jsem je s vypětím všech sil. Nejvíce mě bavilo čtení povídek ve stylu zvířecích bajek a zároveň se mi nejvíce líbila povídka ,,Jak se opice provdala, koupila dům a našla štěstí v Orlandu''. Celkově hodnotím knihu tak na 45 %.

09.11.2021 3 z 5

Držíce v drzých držkách cigarety Držíce v drzých držkách cigarety Franz Werfel

Velmi těžké čtení, často smutné, ponuré a někdy trochu nechutné. Jinak zajímavé nahlédnutí na německou poezii.
Malá ukázka:

Nerozlučně