jiri77 jiri77 komentáře u knih

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Klasická detektivka ,která se odehrává v Bretaňi. Příběh se odvíjí pozvolna ,a je to celkově pohodové čtení. Možná si ještě za nějakou dobu přečtu další případy komisaře Dupina.

10.05.2022 3 z 5

Spravedliví zrádci. Sousedé z Volyně Spravedliví zrádci. Sousedé z Volyně Witold Szabłowski

Velmi dobrá kniha o Volyňském masakru. Jen jsem s hrůzou četl, co dokáže udělat člověk druhému člověku, a to doposud žili vedle sebe celkem v pohodě. Vběhnout do vesnice a vyhladit ji sekyrami, vidlemi, holemi a nebo upálit lidi zaživa v budovách, prostě strašné !!! Autor nám odkrývá tuhle hrůznost pomocí vyprávění a vzpomínek pamětníků.

05.05.2022 5 z 5

Osud tažných ptáků Osud tažných ptáků Maarten Hart

Knihu jsem si koupil někde ve výprodeji, tak jsem čekal nějakou průměrnou knihu. Naštěstí se mé obavy nesplnily. Hodně dobrá kniha, která mě pohltila ,a užíval jsem si krásné popisy ptáků a přírody. Krásně melancholicky napsaný příběh o životě samotářského člověka. Hodně dobrý psychologický román.

,,Na smrti je nesnesitelné, že ostatní žijí dál.''

02.05.2022 5 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Cestopisný román ,který skvěle doplňují krásné fotografie. Na příběhu se mi líbilo, že trochu rozebírá mysl člověka, a kniha se tak mírně stává i motivační a o hledání smyslu života.

30.04.2022 5 z 5

Ještěrčí ocásky Ještěrčí ocásky Juan Marsé

Kniha na kterou si musíte udělat čas. Četl jsem ji hodně pozorně a přesto ,jsem se občas ztrácel v ději. Konec knihy dává vše do pořádku , ale i tak některé postavy zůstanou nejasné, jako například inspektor Galván. Kniha se mi celkově líbila a splnila mé očekávání.

26.04.2022 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Tak jsem knihu konečně dočetl. Nebylo to úplně špatné ale určitě nejsem cílová skupina. Kniha mě nijak zvlášť neoslovila a myslím si, že si od autorky ,jen tak něco nepřečtu. Přesto jsem rád, že jsem si přečetl i něco, po čem jen tak běžně nesáhnu.

21.04.2022 3 z 5

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Tak , knihu jsem přečetl s donucením až do konce ,ale opravdu nevím ,co si mám myslet. Hodně špatná ,překombinovaná a podprůměrná kniha. Dávám jednu hvězdičku ,a to s přivřeným okem.

16.04.2022 1 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Zajímavé čtení o člověku ,který hledal smysl života v samotě s přírodou. Forma jakou je kniha napsaná mě moc nesedla ,ale přesto jsem rád , že jsem si ji přečetl. Film jsem neviděl.

11.04.2022 3 z 5

Atlas ohrožených živočichů Atlas ohrožených živočichů Radek Malý

Krásná kniha o smutném tématu. Jak už je z názvu knihy známo, kniha popisuje živočichy ,kteří to nemají na naší planetě lehké a hrozí jim vyhynutí. V drtivé většině za to může člověk a jeho odlesňování planety, znečištění životního prostředí a nesmyslný lov. Někdy mi bylo při čtení opravdu smutno. Velkým plusem knihy ,jsou její krásné ilustrace.

11.04.2022 5 z 5

Kolibřík Kolibřík Sandro Veronesi

Hodně dobrý román o lidském osudu a životě hlavního hrdiny. Skvostně popsaná psychologie postav. Příběh je sestavený z dopisů, esemesek, e-mailů a záznamu telefonních rozhovorů. Kniha se mi četla naprosto skvěle, i když má depresnější atmosféru. Kdo má rád více psychologičtější četbu, bude táto kniha pro něj to pravé.
,,Vlci nezabíjejí jeleny, co mají pech, zabíjejí ty slabé.''

07.04.2022 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Hodně dobrý detektivní thriller, kterému nechybí naprosto nic. Velmi dobře popsaná psychologie postav ,napínavý děj a zápletka. Kniha mě bavila a určitě budu v sérii (roční období) pokračovat.

04.04.2022 5 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Tak jsem si konečně přečetl patnáctiletého kapitána. V dětství jsem Verneovky hltal ,ale táhle kniha šla nějak mimo mě a nechával jsem si ji na příště.
Velmi dobrá kniha plná dobrodružství a odvahy. Příběh mě bavil a koukal jsem, jak je příběh chvílemi drsný. Knihu řadím k jedné z nejlepších ,které Verne napsal.

28.03.2022 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Nadějný začátek ,který mě hodně bavil. Pak přišla druhá polovina knihy a příběh začal být překombinovaný. A konec příběhu, ten byl pro mě hodně nereálný. Kniha to není špatná a za přečtení určitě stála, ale není to zrovna kniha ,ke které bych se někdy vrátil.

23.03.2022 3 z 5

Povídka o sedmi oběšených Povídka o sedmi oběšených Leonid Andrejev

Sedm čekajících na smrt a každý si to čekaní přebírá po svém. Je to příběh plný bolesti, několik hodin před smrtí. Velmi kvalitní literatura, určitě se časem pokouknu po dalším dílku tohoto autora.

,,Berou, chytají, vedou, věší, tahají za nohy. Odříznou provaz, pokládají, vezou, zakopávají.''
Ze světa zmizel člověk.

20.03.2022 5 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Tak jsem se protančil s hlavním hrdinou touto skvělou knihou ,a opět skvostné čtivo. Murakamiho mám poslední dobou velmi rád, hodně se mi líbí, jak píše čtivě a prolíná reálný svět s fantazii.

19.03.2022 5 z 5

Tajemství karet Tajemství karet Jostein Gaarder

Zajímavý příběh plný fantazie a dobrodružství, zamyšlení nad svým osudem a mírně okořeněný filozofií. Kniha se mi líbila a příběh okolo karet mě hodně zaujal.

10.03.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Začátek knihy mi moc nesedl a myslel jsem si, že to bude velmi nezáživné čtení. Naštěstí se kniha začala ubírat správným směrem a čtení jsem si užíval až do poslední stránky. Velmi krásný příběh o holce z bažiny. Krásný popis přírody, emoce a hodně napínavé čtení, hlavně ke konci. Jasných pět hvězdiček.

07.03.2022 5 z 5

Svět je kulatý Svět je kulatý Gertrude Stein

Hodně zajímavé a zábavné čtení ,nejen pro děti. To hraní se slovy ,se mi hodně líbilo.

02.03.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Tentokrát půjdu s názorovou menšinou. Kniha mi přišla absolutně nejhorší ,co jsem od autorky doposud četl. Moc mě to nebralo, hlavní postava je opravdu někdy na facku ,a ten její přítel, o tom se raději bavit ani nebudu. Nějaký čas si dám od autorky pokoj, a snad někdy časem si přečtu další počin a ten doufám,bude o trochu lepší.

28.02.2022 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje první setkání s autorkou, a musím říci ,naprostá spokojenost ! Čtivě napsané a příběh se mi moc líbil ,i když mi hlavní postava, vůbec nebyla sympatická. Určitě se ještě pokouknu po dalších autorčiných knihách.

22.02.2022 5 z 5