jiri77 jiri77 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje první setkání s autorkou, a musím říci ,naprostá spokojenost ! Čtivě napsané a příběh se mi moc líbil ,i když mi hlavní postava, vůbec nebyla sympatická. Určitě se ještě pokouknu po dalších autorčiných knihách.

22.02.2022 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Autorku mám poslední dobou ze všech českých spisovatelek nejraději ,a tak jsem se pustil i do čtení "Sítí". Opět naprosto skvělé napsané a senzačně vyobrazená psychologie postav. Nejvíce se mi líbil druhý příběh. Za mě mohu jen doporučit.

17.02.2022 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře An Leysen

Krásná pohádka s nádhernými ilustracemi. Prostě nedělní pohodovka u kávičky.

14.02.2022 5 z 5

Čile po Chile Čile po Chile Jiří Jiránek

Cestopis který čtenáři přináší nepřeberné množství informací, co je podle mě v některých případech, až na škodu. Při čtení mi chvilkami připadalo ,že nečtu cestopis ale učebnici. Na druhou stranu musím uznat, že si autor s knihou musel dát velkou práci ,plus mnoho krásných fotografií. Kniha si svého čtenáře určitě najde ,ale forma jakou byla kniha napsaná, mě moc nesedla.

13.02.2022 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Hodně příjemný komiks, kde se každý čtenář, tak trochu najde. U knihy jsem se mírně pousmíval, jak jsem se v situacích poznával, a přiznejte se ,kdo si při čtení strany 12 nečuchnul ke knize. Doporučuji všem knihomolům.

08.02.2022 5 z 5

Intuice Intuice Laurent Gounelle

Zatím mě každá kniha od autora velmi bavila, tak jsem si řekl, že zkusím i na autora neobvyklý žánr, který nám tentokrát předložil. A musím říci ,že mě i tentokrát kniha velice bavila. Příběh měl spád, zajímavé téma, myšlenky a nějaké to poselství.
Hodně doporučuji.

07.02.2022 5 z 5

99 dědečků a 1 babička 99 dědečků a 1 babička Jiří Žáček

Humorná knížečka, která navodí veselejší náladu. U knížky jsem se pobavil ,a splnila ,co jsem od ní očekával.

Byl jeden dědeček z Texasu,
a ten měl zvlášť mužnou okrasu.
Ale kdepak - žádný úd
tenhle starý Robin Hood
měl totiž vousy do pasu.

07.02.2022 4 z 5

Marie Curie: Průkopnice, nositelka Nobelovy ceny, objevitelka radioaktivity Marie Curie: Průkopnice, nositelka Nobelovy ceny, objevitelka radioaktivity Richard Gunderman

Jednoduše a stručně napsaná kniha obsahující plno fotografií a zajímavých informací o ženě ,která zasvětila svůj život vědě. Kniha mě bavila a pomohla mi rozšířit mé obzory.

05.02.2022 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Kniha ,která bude u jedné skupiny čtenářů vychvalovaná a u druhé skupiny zatracovaná. Já se přidávám ke skupině ,která knihu přijímá kladně. Jasně ,najdou se tam části, kde to mohlo být více dotažené ,ale celkově mě čtení této knihy hodně zaujalo. Kniha jasně naznačuje ,kam až může společnost dojít.

03.02.2022 4 z 5

Polštář z trávy Polštář z trávy Sóseki Nacume

Nádherné čtení plné krásné literatury a myšlenek. Takové knihy si prostě musíte vychutnávat ,slůvko od slůvka.

31.01.2022 5 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

Hodně drsný příběh adoptovaného dítěte. Tohle nikdy nepochopím ,jak někdo může být taková zrůda. Mají peníze a popularitu ,a ještě k tomu musí trápit nevinného člověka. Velmi smutná kniha.

28.01.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tak jsem si konečně přečetl tuhle vychvalovanou knihu a čekal jsem, jak na mě zapůsobí. Celkově se mi kniha líbila ale citově mě nějak nezasáhla. Nevím čím to bude, nejspíš stylem psaní ,který mi nějak moc nesedl. Nejvíce mě z příběhu zaujala linka o Ludwikovi. Druhý díl si asi přečtu ,ale dám tomu nějaký čas.

26.01.2022 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Naprosto nádherná a nesmrtelná klasika. Tak dlouho jsem se WS bál ,a nyní jsem se přesvědčil ,že zcela zbytečně. Rád si od autora ještě něco přečtu.

21.01.2022 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Poslední díly šly kvalitou hodně dolů, tak jsem se naivně těšil, že to ,,Ostrý řez'' trochu zachrání. S politování musím říct , že je to naprosto nejhorší Deaverův počin ,a sám sobě se divím ,že jsem tuhle slátaninu dočetl až do konce. Neuvěřitelně překombinované, nereálné, nadsazené scény ,a ta Rhymova genialita mi už šla dost na nervy. Pro mě velké zklamání a do dalších dílů se určitě pouštět nebudu.

18.01.2022 odpad!

Břišani Břišani Kristýna Mothejzíková

Zajímavá kniha o breberkách ,co máme ve střevě a jak ovlivňují naše zdravíčko. Kniha je vyprávěna pomocí příběhu ,aby ho lépe strávili i děti. Lehce stravitelné a přesto poučné.

14.01.2022 4 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Naprosto jedinečný psychologický román, který čtenáři obrazně popisuje chování člověka, který je citově zatlačen do kouta, a to jak ze strany soucítícího ale i nemocného. Autor skvěle popsal složitost lidských vztahů.

,, Žádná vina není zapomenuta, pokud o ní ví svědomí ''

13.01.2022 5 z 5

Život ve staletích - 12. století Život ve staletích - 12. století Vlastimil Vondruška

Krásně upravená kniha plná fotografií a kreseb. Kniha je napsaná stručně ,ale přesto poučně a zajímavě popisuje život ve dvanáctém století. Dozvíme se ,jak si lidé té doby připravovali potraviny, jaké si stavěli přístřeší, jakou měli zábavu ,rozkoše ale i víru, rodinu a ještě mnoho zajímavých informací. Všem co mají rádi historii, knihu mohu jen doporučit.

06.01.2022 4 z 5

Kokoro Kokoro Sóseki Nacume

Naprosto skvělé nakouknutí do zákoutí japonské duše. Konec jedné éry a začátek druhé. Kniha mě uchopila a četbu jsem si užíval slůvko za slůvkem. Kdo má rád kvalitní literaturu, tak Kokoro by mělo být jasnou volbou.

04.01.2022 5 z 5

Mexikopedie Mexikopedie Eva Kubátová

Mexikopedie je naprosto nádherná kniha o Mexiku. Kniha je rozdělena abecedně na dvacet sedm kapitol, které nám přiblíží to nejpodstatnější ze života místních obyvatel, jako je například kultura, gastronomie, zvyky ale i památky a příroda. V knize je plno nádherných ilustrací a fotografií. Co mě na knize hodně bavilo ,že autorka dala ke každému tématu i QR kód, tak jsem se mohl na dané téma podívat i pomocí videa. Jedna z nejzajímavějších a nejlepších knih ,které jsem tento rok četl.

30.12.2021 5 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Naprosto zdařile převedený klasický román do komiksové podoby. Je obdivuhodné, jak je román v dnešní době aktuální. Kam se člověk koukne, tam najde nějakou tu podobnost z románu, až je to zarážející. Knihu doporučuji všem a hodnotím nejvyšším počtem hvězdiček.

27.12.2021 5 z 5