jiri77 jiri77 komentáře u knih

Pohádky pro nehodné děti Pohádky pro nehodné děti Jacques Prévert

Nakonec nevím přesně ,co mě na této knize tolik zaujalo, ale mě se to líbilo hodně, má to snad v sobě nějaké to skryté poučení. Na druhou stranu ,to pro děti asi úplně nebude.

10.02.2021 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Hodně dlouho jsem se chystal na tohle vychvalované dílko ,a nakonec je to pro mě celkem zklamání. Kniha mi přišla velmi chaotická a humoru jsem tam také moc nepotkal. Postavy knihy mě také moc neoslovily ,a tak mě nakonec nejvíce bavil depresivní robot Marvin ( škoda ,že neměl v knize více prostoru ) a popis funkcí prezidenta galaxie. Snad dám dalšímu pokračování šanci ,a možná si ho časem přečtu.

08.02.2021 3 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Hodně dobrá kniha , která nás zavede do bojů konce druhé světové války a pohled na jednu partyzánskou skupinu a jejich osudy. Příběh je napsaný chvílemi velmi drsně. Co ještě dodává na síle prožitku ze čtení,že je většina psaná podle skutečných událostí a autorových pamětí.

06.02.2021 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Krásné a chvílemi i smutné čtení o životě a praxi jedné veterinářky, která se musí potýkat s předsudky ale vypořádá se tím s přehledem a humorem.

03.02.2021 4 z 5

Freud Freud Ruth Sheppard

Zajímavá a krásně upravená kniha o Sigmundu Freudovi. Kniha popisuje jednoduše a přehledně Freudův život , jak rodinný ,tak ten profesní a je plná fotografií a medailonků Freudových společníků.

01.02.2021 5 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Hodně dobrý společensko - psychologický román s přídavkem krimi. Kniha se opravdu musí číst pomalu a pozorně ,není to klasická severská krimi. Chvílemi jsem se ztrácel v postavách ,ale naštěstí je na začátku knihy seznam všech postav ,co k oživení paměti určitě pomůže. Kniha mě bavila a splnila mé očekávání ,a en počet stran,nebyla nakonec taková hrůza.

31.01.2021 4 z 5

Pro tebe, má lásko Pro tebe, má lásko Jacques Prévert

Naprosto nádherná a úchvatná poezie. Příjemné čtení na odpočinek u kafíčka.
Jedna z nejlepších básnických sbírek, kterou jsem četl.

24.01.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět lehké a pohodové čtení s humorem ,který mě opravdu baví. Kniha nezabere hodně času a určitě si přečtu i pokračování. Tento díl hodnotím, jako druhý nejlepší.

21.01.2021 5 z 5

Hawking Hawking Jim Ottaviani

Velmi krásný a zajímavý grafický román o geniálním fyzikovi. Kniha nabízí základní informace o Hawkingově životě a práci ,a navíc čtenáři předloží základy o fyzice a kosmologii.
Pro všechny co mají rádi vědu v zjednodušené formě ,mohu knihu jen doporučit.

19.01.2021 4 z 5

Pastva pro oči Pastva pro oči Myla Goldberg

Hodně dobré čtení ,které mě hodně bavilo. Moc se mi líbil popis fotografií, kde si každý čtenář muže udělat vlastní představu o fotkách,a to se mi na této knize líbilo asi nejvíce.

15.01.2021 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Velmi čtivý sci-fi román s přídavkem romantiky. Kniha mě bavila a jsem rád ,že jsem si ji přečetl. Knihu hodnotím velmi kladně ,akorát ten konec se mi chvilkami zdál ,až moc přeslazený ,ale možná je to jen můj pohled. Jinak mohu knihu jen doporučit !

09.01.2021 4 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Díky této knize jsem alespoň málo ,a to opravdu velmi málo, porozuměl v kostce moderní vědě a fyzice. Je pravda ,že něco nemohla ani má představivost pobrat ,ale i tak jsem rád , že jsem se s knihou popral a pochopil přinejmenším základy.

03.01.2021 4 z 5

Starožitníkův krám Starožitníkův krám Charles Dickens

Romány Charlese Dickense mám hodně rád a v čase vánočním mi navozují tu pravou atmosféru. Starožitníkův krám je hodně dobrý a čtivý román, který mě hodně bavil.

28.12.2020 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nečetlo se to špatně a první polovina knihy mě hodně bavila ,ale čekal jsem trochu jiný vývoj příběhu a konec byl asi nejslabším místem knihy.
Celkově jsem rád ,že jsem knihu četl a věřím ,že další kniha autorky bude alespoň o trochu lepší.

19.12.2020 3 z 5

Honba za meteorem / Doktor Ox Honba za meteorem / Doktor Ox Jules Verne

Verne tak trochu jinak než ho znám ,a to hlavně v druhém příběhu ,,Doktor Ox'' . Jde vidět ,že i Verne měl smysl pro humor. Kniha mě bavila a splnila vše co jsem od ní očekával.

15.12.2020 4 z 5

Ochechule s ukulele Ochechule s ukulele Daniela Fischerová

Veselé básničky pro dobrou náladu s krásnými ilustracemi. Knížka se mi hodně líbila.

12.12.2020 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Povídková kniha ,která určitě čtenáře zaujme naprosto skvělým popisem postav, psychologií a atmosférou povídek.
Nejvíce mě zaujali povídky ,,Vrátíš se?'' a ,,Zbytečný člověk'' ,která je pro mě naprostou jedničkou z celé knihy.
Přesto nemohu knihu hodnotit úplně kladně, protože mi přišly některé povídky takové nedotažené a něco mi tam chybělo.
Jinak mohu knihu doporučit !

09.12.2020 3 z 5

Piknik na Hanging Rock Piknik na Hanging Rock Joan Lindsay

Na knihu jsem se velmi těšil a to byla asi velká chyba. Kniha je celkově hodně nudná. Nějak mi na knize chyběla taková ta atmosféra ,co čtenáře vtáhne do čtení. Celkově jsem rád ,že jsem knihu přečetl ,ale setkat se sní teda už nemusím.

07.12.2020 1 z 5

Palladium Palladium Boris Razon

Sám sobě se divím ,že jsem tuhle míchanici představ a fantazmagorií dočet až do konce. S autorem samozřejmě soucítím a nemoc ,která ho zasáhla ,musela být něco strašného ,ale to co napsal se vůbec nedá srovnávat s takovými autory ,jako byl Lewis nebo Homér. Ke knize se určitě už nevrátím ,a naprosto souhlasím s komentářem od uživatele 3497299.

02.12.2020 1 z 5

Tesla Tesla Richard Gunderman

Biografie plná ilustrací a fotografií, jednoduše a přehledně popisující život Nikoly Tesly. V knize je i nahlédnuto na Teslovi současníky ,kteří se též hodně zapsali do historie vědy, nebo ovlivnili jeho život ,jako například T. A. Edison ,M. Twain, G.Marconi ,nebo finančník J.P.Morgan a mnoho dalších. Kniha mě velmi bavila a jednoduše mi přiblížila život tohoto velikána moderní elektřiny.

28.11.2020 5 z 5