Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých přehled

Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332538/bmid_svuj-vuz-i-pluh-ved-pres-kosti-mrtv-aJA-332538.jpg 4 541 541

Hlavní hrdinkou příběhu je Janina Duszejko, stavební inženýrka, která si musí vydělávat na živobytí jako učitelka angličtiny a zeměpisu na škole v Kladské kotlině, na česko-polském pomezí. V zimě pracuje také jako správkyně letních bytů. Její vášní je astrologie a nade vše miluje zvířata. Snaží se jim všemožně pomáhat a chránit je, bojuje proti lidem, kteří jim ubližují. Varuje před nerozvážným ničením přírody, vidí lidské osudy vepsané do hvězd. Patří k okruhu nadšených čtenářů anglického básníka Williama Blakea (název knihy je citát z jeho básně). Jednoho dne je Janinin soused nalezen mrtvý. Následuje další vražda a pak další... Pytláci i významní členové společnosti záhadně umírají. Jen zvířata jsou němými svědky. O těchto vraždách hrdinka něco ví, policie ji však ignoruje - jenže Janina Duszejko dokáže číst ve hvězdách... Vydání s filmovou obálkou Film Přes kosti mrtvých je natočen na motivy knižního morálního thrilleru spisovatelky Olgy Tokarczukové ze současného česko-polského pohraničí, který vyšel v českém překladu Petra Vidláka v nakladatelství Host pod názvem Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých. Premiéra filmu je 20.4.2017... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Prowadź swój pług przez kości umarłych , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých. Přihlašte se a napište ho.

roso.mak
19.04.2024 5 z 5

I když mi ke konci knihy začalo být jasné, kdo je vrahem, chuť ze čtení mi to nezkazilo.

Tahle kniha není v první řadě detektivkou. Je spíš o touze po nápravě věcí, touze, která se stává pomstou.

Slibuji, že mrtvé budete nenávidět a bláznům fandit. Slibuji, že rozhodně nebudete mít mit pocit, že čtěte detektivku.

kolacky
15.04.2024 4 z 5

000nugatovej má fantasticky přesný komentář.

Vypravěčka je výborná mystifikátorka, co se jejích aktivit týče, miluju ji a její kamarády Mátohu, Diona, Borose a Dobrou zprávu. Popravdě, možná bych na jejím místě provedla něco podobně nepříčetného, protože vražda je vražda, natož takhle sprostá.

Moc se mi líbila ukázka těžkého života překladatelů - Blakeova báseň na straně 84.

martina8425
06.04.2024 3 z 5

Tohle dílo ve mně vzbudilo rozporuplné pocity. Chvílemi jsem myslela, že už knihu ani nedočtu, astrologické pasáže mě moc nebavily. Ale v závěru knihy zjistíte, že všechny ty, někdy zdlouhavé, popisy měly svůj důvod. A všechno se hezky propojí. Každopádně ve mně příběh vzbudil emoce a o to ve výsledku jde. Dneska asi vynechám maso k obědu.

Oceňovaný film Přes kosti mrtvých vstupuje do českých kin

18.04.2017

Někdy si myslím, že jen nemocný Člověk je opravdu zdravý.

Kniha Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech8x