jiri77 jiri77 komentáře u knih

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Další duchařina od Darcy Coates a opět jsem se skvěle bavil. Prostředí a popis domu je naprosto super. Kniha mě bavila a úžíval jsem si skvělou duchařskou atmosféru. Další knihy si určitě přečtu.

21.07.2020 4 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Hodně dobrá kniha, která se čte sama. Trochu mi to připomnělo Silent Hill, ale ve slabším provedení, přesto napětí a atmosféra příběhu je hodně dobrá. Pro mě milé překvapení ,s knihou jsem byl naprosto spokojen.

18.07.2020 5 z 5

Království Elmet Království Elmet Fiona Mozley

Naprosto skvělá kniha. Příběh o rodině ,která hledá svůj klid a žije podle vlastních pravidel. Hlavně ke konci dostává čtení drsnější ráz a napětí.
Opět skvělý doslov ,který je u Odeonek neodmyslitelnou součástí a kolikrát mi ještě dokáže změnit pohled na knihu.

11.07.2020 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Nemohu si pomoci ,ale tohle dílo mi nějak nesedlo a pořád jsem čekal ,kdy se konečně zasměji. Nakonec jsem se nezasmál ani jednou ,a to je u humoristického-satirického románu trochu na pováženou. Nakonec asi největší humorná stránka příběhu ,byla vizáž hlavní postavy a hlavně jeho všudypřítomná zelená lovecká čepice :-)

05.07.2020 2 z 5

Úžasná planeta Úžasná planeta Filip Kulišev

Úžasná planeta je úžasná kniha plná krásných fotografií a jednoduchých a přesto poučných popisků ,které čtenáře seznámí s lokalitou odkud fotky pochází. Knihou se pohodově listuje ,a užíváte si při ní naprostý relax !!!
Přesto nemohu dát plný počet hvězdiček, vynechat takové lokality, jako jsou například amazonské deštné pralesy ,Norské fjordy, Finská jezera, Tajga a Sibiř ,mi přišlo trochu škoda.

05.07.2020 4 z 5

Musím přiznat ,že se mi tahle kniha hezky četla a navodila mi chvíle klidu a pohody.
Hezké pokračování s krásným koncem.

28.06.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Slušný a hodně čtivý detektivní thriller. Kniha mě bavila a čtení jsem si celkem užíval,přesto mi to chvílemi přišlo ,až moc ujeté( možná nereálné ) a nemohu dát plný počet hvězdiček. Přesto musím přiznat ,že mě linka deníku bavila asi nejvíce z příběhu a od autora si možná časem něco přečtu.

24.06.2020 4 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Sonda do života jedné nymfomanky. Kniha není určitě čtení pro puritány, autorka se s tím vážně nepárala a napsala velmi zajímavou knihu bez servítků. Kniha mě celkem bavila a musím hodně vyzdvihnout komentář na konci knihy ,který napsal Richard Olehla.

21.06.2020 4 z 5

Za mě pěkná a oddechová knížka ,která se dá přečíst na jedem zátah. S hlavní hrdinkou jsem se nějak sžil, a fandil jsem ji až do konce příběhu. Romantiku čtu jen příležitostně, protože fakt někdy potřebuji opravdu vypnout ,a tahle kniha mě opravdu bavila ,že si určitě přečtu i pokračování. Někoho štvou vykouřené cigarety,mě to nevadilo. Ruku na srdce, kolik máte opravdu okolo přátel ,nebo členů rodiny co kouří, a přesto to snášíte, je to prostě realita ,nejsme všichni nekuřáci.
Milý a přesto smutný příběh ,který mě bavil.

15.06.2020 4 z 5

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Kniha o lásce ,která se tak trochu vymyká normálu a pohledu tehdejší společnosti. Láska mladého studenta a starší ženy ,je ze začátku jako ''pohádka'' ,ale pak autor trochu přitlačí na psychologii a úvahy o lásce a životě.
Hodně zajímavých úvah a myšlenek. Kniha mě bavila.

13.06.2020 4 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Velmi zajímavá kniha ,ke které jsem se dostal díky čtenářské výzvě. Čtení mě velmi bavilo a styl psaní mi naprosto sedl. Od autora si určitě ještě něco přečtu.

07.06.2020 5 z 5

Sbohem, přízraky Sbohem, přízraky Nadia Terranova

Hodně dobrý psychologický román. Hlavní hrdinka se ztěžka vyrovnává ze ztráty svého otce. Po příjezdu domů vzpomínky ožívají a postupně se snaží se ztrátou vyrovnat.
Autorka skvěle popsala myšlenky a pocity hlavní postavy ,a navodila i celkově ponurejší ,až depresivní atmosféru knihy.

,, ... život je ein Augenblick ,jeho jediným pravidlem je nepravidelnost, události kolem nás plynou, zatímco si namlouváme ,že je jednoho dne ovládneme''

05.06.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Pohodová oddychovka ,která se celkem lehce čte a nemusí se u čtení tolik přemýšlet. Příběh mě celkem bavil ,a nejvíce se mi na příběhu líbilo,jak spolubydlící komunikují pomocí vzkazů.
Ten konec se mi chvílemi zdál ,až moc přeslazený.

02.06.2020 3 z 5

Louka: Vábení do tajuplného světa Louka: Vábení do tajuplného světa Jan Haft

Nádherná a poučná kniha o loukách. Autor je velký milovník přírody a následovně nám to předkládá při čtení této skvělé knihy. Je pravda ,že když jsem byl dítě ,tak byla louka plná života,různých květů, zpívali ptáci, cvrkali cvrčci a kobylky ,bzučel hmyz a létalo hodně druhů motýlů. Dnes je tato nádherná scéna už jen ve vzpomínkách a autor nám čtivě a jednoduše předkládá proč tomu tak je ,a jak je to možné vrátit zpět.
Doporučuji všem co je zajímá příroda a hlavně její ochrana.

29.05.2020 5 z 5

Co svět světem stojí Co svět světem stojí Colum McCann

Společenský román, který čtenáře přivede do New Yorku a nabídne mu příběhy,které se nakonec propojí.
Děj začíná výstupem provazochodce ,který je zachycen v každém příběhu.
Skvělá kniha ,kde je naprosto věrohodně popsané prostředí a hlavně psychologie postav.

25.05.2020 5 z 5

Pro dnešek a pro příště zavřeno Pro dnešek a pro příště zavřeno Martin Janda

Jednoduše ,srozumitelně a hlavně čitelně napsaný příběh ze Sudet.
Jasně ukázáno ,že v každé národnosti ,nebo smýšlení se vždy najdou ,jak špatní, tak i dobří lidé.
Na druhou stranu ,je to dnes s odstupem času lehké hodnotit. Sám nevím, jak bych se v té době zachoval sám.

19.05.2020 4 z 5

2666 2666 Roberto Bolaño

Po přečtení této knihy ,koukám jak blázen, co se dá v jedné knize všechno spojit.
Musím přiznat ,že mi čtení dalo teda hodně zabrat ,hlavně ta čtvrtá kniha pro mě byla nekonečná. Naopak první a pátá kniha ,byla pro mě naprostá pecka. Kdo touží po kvalitním čtení ,mohu tuhle knihu doporučit ,jen at' se čtenář připraví na knihu u které se musí opravdu hodně soustředit ale stojí to za to.

17.05.2020 4 z 5

Andělé všehomíra Andělé všehomíra Einar Már Gudmundsson

Velmi zajímavě podaný příběh v ich formě ,člověka trpícího schyzofrenií.
Ta část odehrávající se na Útesu mi přišla hodně zajímavá a dobře se k němu hodí i citát z knihy, str. 123
,,To že jsme přátelé,dokazuje nejlíp,že žádné přátelé nemáme.''

02.05.2020 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha se skvělou atmosférou a postupným rozuzlováním zápletky. Hlavě druhá polovina knihy, mě bavila asi nejvíce.

29.04.2020 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení, někdy se i člověk zasměje a zamyslí. Celkově mě kniha nějak moc nenadchla, takový průměr.

27.04.2020 3 z 5