jiri77 jiri77 komentáře u knih

Vřelé díky, Jeevesi Vřelé díky, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Nemohu si pomoci ale tohle mě vůbec nebavilo. Dočetl jsem to s velkým úsilím a pořád jsem hledal nějaký humor ale pořád nic. Pro mě je lepší Saturnin, u kterého jsem se alespoň pobavil.

12.11.2019 1 z 5

Největší skandály a aféry v českých dějinách Největší skandály a aféry v českých dějinách Vladimír Liška

Lehce a srozumitelně napsaná kniha o skandálech a aférách ,některých známých osobností ,naší země.

11.11.2019 4 z 5

Obdivuji autora a jeho odvahu cestovat neznámi zeměmi ,jen tak samotného a spát někdy jen pod širákem a nebo u neznámých osob. Cestopis se čte velmi lehce a je podaný s humorem ,přesto se čtenář hodně dozví o životě a kultuře místních obyvatel. Kniha je hezky upravená a má i plno krásných obrázků.

10.11.2019 5 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Hodně zajímavá kniha o životě manželů Fitzgeraldových ,podaná z pohledu Zeldy ( ..i když je to celkem neobjektivní, a je to v podstatě ''fikce''..) je to hodně zajímavý pohled ,na život v jazzovém věku a vše co musely některé celebrity té doby podstoupit ,proto aby se uživili, udrželi společenské postavení a jaký to na nich nechalo dopad v podobě psychických nemocí a alkoholismu. Kniha je jak jeden velký společenský večírek, samé koktejlové oslavy, zábavy a cestování. Ke konci je to už trochu smutnější ,ale to asi k takovému nezřízenému životu patří.
Kniha se mi líbila ,akorát ted' nevím ,jak mám po přečtení tohoto románu,pohlížet na Hemingwaye ?

04.11.2019 4 z 5

Doktore, to byste se divil! Doktore, to byste se divil! Patrick Taylor

Tak jsem se pustil do dalšího pokračování o doktorech ,tentokrát bez doktorů. Kniha se zaměřila na skvělou hospodyni Kinky, na její dospívání a první lásku. Naprosto skvělé, odpočinkové a pohodové čtení a ještě k tomu,nějaké ty Irské pověry a tradice.
Chvílemi až pohádkové četní ,až mi bylo líto ,že jsem si knihu nenechal na Vánoce, co by ještě více umocnilo atmosféru knihy.

31.10.2019 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Psychologický román ,který je plný bezmoci ,absurdity a byrokracie. Rozhodně to není lehké čtení a čtenář se musí hodně soustředit. Kniha to není špatná ale mě způsob, jak je román napsán ,moc nesedl. Proměna se mi líbila o hodně více.

28.10.2019 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Krásná kniha i když chvílemi smutnější ale příběh má v sobě i nějakou tu sladkost,která byla hlavně ke konci více sladší ale mě to nevadilo a knihu jsem neodložil ,dokud jsem nebyl na konci. Pokud si chce někdo něco přečíst o lásce,je tato kniha to pravé. Je paradox ,že někdy nám nemoc ještě více otevře oči a zjistíme ,koho opravdu milujeme a na kom nám záleží.

26.10.2019 5 z 5

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Kniha se mi líbila i když se mi nečetla zrovna lehce. Jinak je kniha obsahem naprosto zdařilá ,přiblížila mi Lurdský zázrak a život Bernadetty Soubirousové.

23.10.2019 4 z 5

Matka Matka Steinar Bragi (p)

Je to thriller pro náročnějšího čtenáře i díky mystickým epizodám. Celkově mě kniha bavila,chvílemi drsnější, konec knihy byl rozhodně zajímavý. Dobře popsaná psychologie matky ,která se nemůže vyrovnat se smrtí své dcery a zločinu ,který byl na ní spáchán ,a hlavně s mírnými tresty zločinců ,kteří se dopustili zla vůči ženám.

18.10.2019 4 z 5

Axolotl Roadkill Axolotl Roadkill Helene Hegemann

Tohle dočíst dá teda zabrat. Naprosto nesrozumitelné a nepřehledné. Jedna z nejhorších odeonek ,kterou jsem zatím četl.

13.10.2019 odpad!

Listy o umění, lásce a přátelství Listy o umění, lásce a přátelství Ludwig van Beethoven

Jak lépe poznat jednoho z nejlepších skladatelů ,než pomocí dopisů ,které výborně odkrývají skladatelovy pocity a vztah ke svým blízkým. Pro milovníky Beethovena povinnost.

13.10.2019 5 z 5

Jak se navždy zbavit paniky, úzkosti a strachu Jak se navždy zbavit paniky, úzkosti a strachu Klaus Bernhardt

Čtivě a jednoduše napsaná kniha. Lehké rady jak pomoci ,od úzkosti a strachu.

10.10.2019 4 z 5

Chrám divů Chrám divů Leslie Parry

Na jednu stranu skvělá atmosféra New Yorku a chudinských čtvrtí, a na druhou stranu pro mě trochu nepřehledný příběh,který se mi hůře četl. Naštěstí se to nakonec díky epilogu trochu vyjasní.

08.10.2019 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Celkem slušný thriller,který se dobře čte a udržel mě i v napětí, akorát mě některé činy postav přišli trochu nereálné. Určitě stojí za přečtení.

05.10.2019 3 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Další pokračování nelehkého ,ačkoli už trochu ''lepšího'' Davidova dospívání. Je velmi zarážející, jak se mohla takhle chovat vlastní matka. Kniha dobře popisuje chod pěstounských rodin a vše co je s tím spojeno.

03.10.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Na knihu jsem se těšil ale nakonec mě mírně zklamala. Moc mi vadilo přeskakování v dějových liniích ,lepší by bylo ,kdyby se příběh posouval pěkně postupně ke konci. Jinak celkem dobré čtení a hodně mě bavil Wernerův příběh.

01.10.2019 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Skvělé zakončení fantastické knihy. Úžasně vykreslené postavy a příběh ,který je sice někdy těžko pochopitelný a často jsem si říkal ,jak nato vůbec autor došel ,ale přesto je to naprosto čtivé a chytlavé.
1Q84 je podle mě ,jedna z nejlepších Murakamiho knih ,jestli ne nejlepší.

27.09.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Naprostá spokojenost. Kniha má spád a dobře se čte. Moc se mi líbilo prolínání dvou časových rovin,hlavně ta z dětství mě hodně bavila. Určitě si ještě něco od autorky přečtu.

23.09.2019 5 z 5

Maigret se brání Maigret se brání Georges Simenon

Jako vždy čtivá a oddychová knížka s jedním z nejlepších knižních komisařů.

20.09.2019 4 z 5

Ve skříni Ve skříni Tereza Semotamová

Na knihu jsem se těšil ale celkově mě zklamala. Hodně chaotické čtení ,kdy jsem chvílemi nevěděl co je sen ,nebo současnost a minulost. Kniha nebyla špatná ale styl psaní mi nesedl.

18.09.2019 2 z 5