jiri77 jiri77 komentáře u knih

Homer a Langley Homer a Langley E. L. Doctorow

Dům jehož zdmi projde dvacáté století ,z ''pohledu'' slepého člověka ,který žije se svým bratrem a prožívají spolu různé úsměvné i neveselé příhody a touhy. Kniha mě velmi bavila a mohu ji jen doporučit.

04.10.2018 5 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Mankella mám rád ,tak jsem se pustil do čtení holínek. Kniha mě mile překvapila a čtení o stárnoucím člověku mi sedlo. Kniha skvěle popisuje bilancování života, vztahy v rodině a soužití se sousedy na ostrovech. Depresivní nálada a vesměs špatné počasí navodí tu pravou atmosféru příběhu ,který jen tak nepustí. (Po zjištění ,že se jedná o druhý díl, jsem měl ze začátku strach ,že mi to nesedne ,ale opak byl pravdou a proto se musím ohlédnout po prvním dílu.) Akorát jedna scéna mezi otcem a dcerou byla absolutně mimo, kterou popisuje DominaCZ a dávám ji za pravdu, celkově mi to snížilo dojem z knihy a dávám o hvězdu méně.

03.10.2018 4 z 5

Láska k životu Láska k životu Jack London

Na knize se mi hodně líbili hlavně první dvě povídky. Láska k životu je dost drsná a popisuje divokou přírodu a člověka co bojuje o přežití ,hlavně ten popis hladu je opravdu síla. Druhá povídka Odpadlík ,popisuje zaměstnávání dětí a zneužívání pracovních sil v rané kapitalistické společnosti. Poslední dvě povídky popisuji autorovo naklonění k socialismu ,a co ho k tomu vedlo. Kdo má rád Londona, tak by si měl tuto knížku přečíst.

30.09.2018 4 z 5

Domov Domov Toni Morrison

Tenká knížka ale plná bolestných témat,jako jsou traumata z války,rasismus a segregace. Příběh je podaný dost syrově a právě v tom je jeho velké plus. Kniha mě bavila ,a určitě se ještě pokouknu po dalších knihách autorky.

29.09.2018 4 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Po přečtení této povídkové knihy ,jsem byl celkem zklamán. Bavila mě celkem první povídka Momentka a druhá půle povídky Nabyto,u povídky Déšt' jsem ocenil dobrou postapokalyptickou atmosféru,jinak povídka V nebi u mě absolutně propadla. Celkově průměrná kniha s nějakými světlejšími momenty a dál u mě zůstává nejlepší kniha od Hilla ,,Černá krabice''.

26.09.2018 2 z 5

Tajný deník Tajný deník Sebastian Barry

Krásná ukázka jak se dá dívat na historii a nebo ji měnit ,nebo prostě ji známe jen z jednoho zdroje a nemůžeme si na ní udělat jiný pohled. Autor nám jasně ukazuje ,jak je historie Irska bolavá věc pro místní obyvatele ,a předkládá nám to pomocí příběhu Roseanne a doktora Greena.

22.09.2018 4 z 5

Světové krimipovídky Světové krimipovídky * antologie

S lítostí musím říci ,že je to asi nejhorší povídková kniha, kterou jsem četl. Kniha má obsahovat krimi povídky ,ale někdy jsem vůbec uvažoval jestli čtu krimi. Velké zklamání a ztráta času.

17.09.2018 1 z 5

Zdařilá a čtivá kniha o jednom záhadném konci jedné výpravy. Autor nabízí různé možnosti a čtenář at' si udělá vlastní úsudek, jak se to mohlo přihodit. Kniha je plná fotografií ,které mohou čtenáři pomoci se v ději lépe zorientovat. Kniha nezklamala a nechala ve mě hodně otázek.

17.09.2018 4 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Je zajímavé ,jak dokázal autor mezi prasečinky zakomponovat hlubší myšlenky a rodinné vztahy. Není to rozhodně čtení na každý den ,ale proč si někdy nedat změnu. Kniha mě bavila a splnila mé očekávání.

14.09.2018 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

No hodnotit tuhle knihu je pro mě oříšek. Začátek příběhu mě začal bavit ,ale jak se přišlo k cirkusu a pak ke spále Péťi a jeho snovému vyprávění ,tak se příběh stal pro mě až nudným ,a dočetl jsem ho silou vůle.

12.09.2018 2 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Na téma druhé světové války a holokaustu jsem četl i lepší knihy. Ne, že by kniha byla špatná ,ale připadlo mi ,jak kdyby chtěl autor z hlavní postavy udělat tu největší zrůdu na světě ,a to i podle mě zbytečnými icestními a různými sexuálními úchylkami a představami ,které zbytečně prodlužovali knihu a zhoršili mi celkový dojem z románu. Na druhou stranu se mi na románu líbilo ,jak hlavní postava prochází místy a bojišti od Polska přes Ukrajinu, Rusko a pomalu zpět do Německa a do posledních bojů v Berlíně a názorně zobrazuje chování lidí během nejkrvavějšího konfliktu všech dob.

10.09.2018 3 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Odpočinková a zároveň kniha ,která nutí čtenáře hledat něco v sobě samém a snažit se alespoň trochu změnit. Lehké nahlédnutí na psychologii a teologii neuškodí i když je zasazena do jednoduchého příběhu pro lepší pochopení. Kniha se mi líbila a splnila mé očekávání.

30.08.2018 4 z 5

Mrtvý muž Mrtvý muž Bianca Bellová

Silně emotivní kniha. Moc se mi líbí, že se autorka s ničím nepáře a klidně to ,,hodí'' na papír. Je to taková jednohubka ale plná emocí a skvělé i když trochu depresivní atmosféry. Po Jezeru moje druhá přečtená kniha od autorky a opět spokojenost.

28.08.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívka ve vlaku mě bavila ,tak jsem se pustil do další knihy autorky a s lítostí musím říci,že už to taková pecka nebyla. Hodně rozvláčné ,velké množství postav, ve kterých jsem se chvílemi ztrácel a hlavně,nějak jsem tam postrádal děj. S tím koncem to také není neslavnější a tak knihu hodnotím průměrně. Za přečtení stojí ale jen jednou a dost.

27.08.2018 2 z 5

Návrat slov Návrat slov Goce Smilevski

Tak tomu říkám kvalitní literatura ,která musí každého čtenáře pohladit po duši. Krásný romantický příběh ze středověku ,který se musí číst velmi pozorně a hlavně si užívat každé slovo. Lehké nahlédnutí na filozofii a teologii. Doslov autora,pozvedl můj pohled na knihu ještě o něco výše.

25.08.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Bohužel se musím přidat k menšině a říci, že kniha je taková poslepovaná směska všeho co právě letí. Téma holokaustu ,láska jak z Hollywoodu a samozřejmě vsuvky příběhu o upírech,kteří jsou dnes u mladých IN. Některé části příběhu mi přišly až nereálné. Co nemohu knize upříst je opravdu dobrá čtivost.

22.08.2018 3 z 5

Krásné a zajímavé nahlédnutí na finské podivno. Nejvíce se mi líbily Transit a Temná zhouba, uzda smrti. Celkově povedená oddechová knížka,plná atmosféry severu a její přírody.

16.08.2018 4 z 5

Řekni ano Řekni ano Danny Wallace

Je pravda ,že mě ke čtení této knihy dostal film ale musím říci ,že i přesto ,že je kniha úplně jiná než film mi to vůbec nevadilo,spíše naopak. Ze začátku mi dělalo problém se vůbec začíst ale pak mě kniha chytila a bavila mě až do konce. Velmi pozitivní myšlení a kladný pohled na překážky v životě a hlavně poselství do života at' lidé více říkají ano mě nakoplo. Akorát s tím humorem jsem se nějak nesetkal,možná okrajově.Kniha za mě rozhodně ANO.

14.08.2018 4 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Druhý díl jsem si dal na audiu a musím říci ,že se mi líbil o něco více jak předešlý. Zajímavě podaná detektivka,kde se vrah zná od začátku a postupně se dostáváme k důvodu, co ho k vraždě vedlo. Atmosféra příběhu je ponurá,depresivní a postavy také nejsou nějak sympatické ,přesto skvělý poslech a to díky Jaromíru Medunovi.

14.08.2018 3 z 5

Soudci Soudci Elie Wiesel

Těžké čtení o hledání pravdy v sobě samém a identity. Náročná kniha ,která mi moc nesedla ale přesto jsem rád ,že jsem si ji přečetl.

08.08.2018 2 z 5