JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Jako vždy u D.Browna poutavé! První polovinu knihy jsem plně hltala, pak jsem se začala strachovat, zda knihu nakonec pochopím, když se ze vsech stran hrnula taková spousta informací....ale ano, zaparkováno a skvěle.

08.11.2018 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Jako téměř vždy...čtivé, napínavé. V některých situacích a propletencích jsem se lehce ztrácela, ale zase se našla. Ještě mi zbývá poslední z knih s HH, tak hurá na ni.

14.09.2018 5 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Žádná krimi, ale stejně úžasná četba se zážitkem....cesta do duše ženy. Krásně propracované, jak hezké je "nastavené zrcadlo" nebo nebezpečné?

24.08.2018 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Nejsem asi správná čtenářka životopisů známých osob. Zajímaly mě jen názory na rodinu, společnost.

15.08.2018 3 z 5

Střípky Střípky Táňa Keleová-Vasilková

Oblíbená autorka nezklamala...děj ubíhá , ani člověk neví jak. Jako vždy příběh ženy, rodiny a propletence vztahů přátel, partnerů, dětí. V jednu chvíli jsem si říkala, zda už toho není moc na jednu hrdinku. A vážně tolik ženy o všem pochybují, hloubají a přehrávají si to, co zažily?Celkově na mě knížka působila tak nějak smutně.

09.08.2018 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Tento autor mi stále unikal,i když četla jsem na jeho knihy četla chválu. I já musím uznat, že styl vyprávění je zvláštně tajemný, až člověka pohltí. Povídky pěkné, poslední dvě ne tolik. Myslím, že zkusím i nějaký román.

17.07.2018 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Není třeba dlouhých komentářů....čtenáři přede mnou vše vystihli. Doporučuji.

22.04.2018 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Skvělý díl! Moje chyba, že knihy s HH nečtu postupně....následující díl, Žízeň, jsem už četla. V té se dost autor vrací právě k tomuto dílu. Mnohokrát jsem si nebyla jistá, zda jsem Policii už nečetla. Opět velmi napínavé, někdy jsem doufala, že se dějová linka nebude upírat tudy, kam to směřuje...v jednom připadě to tak bylo. Vraha jsem odhadla asi 10 stran před vlastnim odhalením. Jinak potenciálních vrahů je tam skoro nepočítaně.Těším se na další" Jo Nesbovskou"knihu.

11.03.2018 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Prečetla jsem spoustu knih z tohoto prostředí, v této stejně jako v předchozích, tu bylo mnoho bolesti. Na rozdíl ale od těch dříve čtených jsou tu i hezké, voňavé a někdy úsměvné pasáže. Knihu hodnotím velmi kladně.Zároveň by měla být kniha výstrahou pro ženy obdivující cizince s uhrančivým pohledem.

07.01.2018 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Povídání této autorky je zajímavé, ale je toho na mě moc..... Boha, modliteb i provázení anděly. V některé z prvních kapitol bylo toto:" zapomněli jsme, že máme duši, a uvěřili jsme, že jsme jen maso a kosti.“ Rozhodně vím, že má člověk duši, že duševno má velkou sílu.., ale říct to tak jednoznačně? Beru to jako čtenářskou zkušenost, nic víc.

13.12.2017 2 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Výborný člověk, aspoň co se dalo přes text vycítit a obdivuji úžasný přehled pana Honzáka!Kéž by takových lidí i knih bylo....

23.11.2017 5 z 5

Básně Básně François Villon

Spousta mně známých veršů a ještě další. Správné dávkování a taková četba přijde vhod.

16.11.2017 4 z 5

Recyklované pohádky Recyklované pohádky kolektiv autorů

Kniha je prvoplánovitá...napišme něco, ať je tam použito aktuální téma. Jistě se tyto pohádky nebudou předávat z generace na generaci.

01.11.2017 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha byl dárek, sama jsem ji ale měla vyhlidnutou, že si ji přečtu. Kniha je plná děje, který uhání, některé dějové linie jsou až neuvěřitelné, stejně jako některé činy hrdinů z knihy.

11.10.2017 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tak nevím, zda jsem nedozrálá nebo jinak nastavená, ale kniha, která je třeba zde většinou chválena a ceněna mi nějak nešla a neseděla. Hlavní hrdina, vlastně všichni tři, mi nebyli téměř ničím sympatičtí. Naopak všichni mi připadali tak nějak choří. Podobné pocity jsem měla z knihy Osudy a běsy. Samozřejmě kvalita jazyku v případě Styrona musí být vyzdvihnuta! „Sophiina Volba“ děsivá a pro osobu o tom rozhodující, zničující.

06.10.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Na tuto knížku jsem slyšela různé názory. Někdo ji zavrhnul, že je to děs a někdo, že je to úžasná kniha. Nic mezi. Proto jsem ji četla asi já, abych to "mezi" napsala. Četla jsem několik knih, které byly průřezem několika let partnerů, rodiny. Tato byla mezi nimi jedna z nejlepších. Je tam dost situací, nad kterými člověk kroutí hlavou, že to snad ne, ale spousta docela reálných věcí, včetně partnerských propletenců a komplikací. A kupodivu, některé výroky a situace mi připadaly úsměvné. Za mě tedy fakt dobrá, ale ne fantastická.

18.07.2017 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha opět plna dějových linií. Dobře se čte. Člověk ale marně hledá kousek krásna na oddych.

22.06.2017 5 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Aghata nezklame a Poirot také ne!Důkladné, zajímavé...jak jinak!

21.05.2017 5 z 5

Poslední návrat Poslední návrat Jan Cimický

Je to už nějakou dobu, co jsem knížku četla, ale mile mě pohladila po duši. Krásné čtení, i když nemají všechny vystupující osoby lehké žití.

21.05.2017 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Od Marquéze jsem už knihu četla, byla dobrá, a tak jsem si už tehdy řekla, že si nějakou další od něj přečtu. Tuto jsem začala a nedočetla....zkusím jinou. Příběhy o lásce a zase o lásce nemusím, nyní jsem se o tom přesvědčila. Ale autorovo líčení je ojedinělé to ano!

19.05.2017 2 z 5