jprst jprst komentáře u knih

Maryša naruby Maryša naruby Pavel Verner

Knihu autor vydal pod pseudonymem Helena Farská a teprve později ( v roce 2007) pod vlastním jménem a novým názvem Jak nezabít manžela.

Zázrak nasycení Zázrak nasycení Pavel Verner

Poezie nemusí být složitá a náročná, stačí když je lidská a to potvrzuje Verner ve své básni Duše:
" co se stane s mou vzácnou duší, až budu jednou mrtvý?
Že se tak ptám, když stejně tuším, že o tom každý prd ví."

09.01.2012 4 z 5

Láska v cizím pokoji Láska v cizím pokoji Pavel Verner

Po přečtení mne nejdřív napadlo, že tohle se mi stát nemůže. Po chvilce přemýšlení jsem došel k tomu, že by se za první větu tohoto komentáře hodil spíše otazník.

Kumprechtova broučkiáda Kumprechtova broučkiáda Pavel Verner

Podtitul: Drama poslance Parlamentu České republiky na hoře Vítkově ve dnech 12. - 14. července L. P. 1420. Vtipné a někteří poslanci jsou tam jako živí.

David a Goliáška David a Goliáška Pavel Verner

V této knize stylizované jako politická reportáž využil autor svých zkušeností, ale především informací a poznatků, které získal při práci v tiskovém oddělení Ministerstva zdravotnictví v letech 1998 - 1999.

09.01.2012 2 z 5

Milost se neuděluje Milost se neuděluje Alfred Döblin

Příběh svou stavbou připomíná Balzacovy romány a vede čtenáře k úvaze, jak až může změnit člověka chorobná ctižádost. Ale kvalit autorovy knihy Berlín, Alexandrovo náměstí zdaleka nedosahuje.

08.01.2012 2 z 5

Berlín, Alexandrovo náměstí Berlín, Alexandrovo náměstí Alfred Döblin

Působivý román, který se stal předlohou pro natočení filmu a televizního seriálu

08.01.2012 4 z 5

Dobrý mukl Švenk Dobrý mukl Švenk Mirko Ryba

Nechal jsem se tehdy nalákat upoutávkou v katalogu Knižního klubu a výsledek? Škoda času a peněz.

05.01.2012 1 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

O problému zvaném Sudety byla napsaná již pěkná řádka knih, ve kterých se názory měnily a fakta vykládaly tak, jak si žádala doba jejich vydání. I proto také mnoho z nás nemá dodnes svůj názor na problém Sudet urovnaný a zcela jasný. A v tom mi Šmídův román docela pomohl.

05.01.2012 4 z 5

Bílé břízy na podzim Bílé břízy na podzim Arnošt Lustig

V podmínkách a za situací, které autor popisuje, je asi hodně těžké být lidský.

04.01.2012 4 z 5

Balada o panence Balada o panence Jan Kostrhun

Jestlipak autor v této knize zužitkoval i své poznatky a zkušenosti z práce sněmovního poslance, kterým v té době byl ?

Černé ovce Černé ovce Jan Kostrhun

Podle námětu tohoto románu natočil režisér Hynek Bočan film Tvář za sklem, ale je to stejná slabota jako kniha.

Beseda se čtenáři Beseda se čtenáři Jan Kostrhun

Z knihy jsem dost zřetelně cítil velké a sebevědomé autorovo " JÁ " doplněné přesvědčením o správnosti jedině jeho postřehů a argumentů.

Svatba století Svatba století Jan Kostrhun

Je to jedna z lepších autorových věcí, ale ne tolik, abych měl chuť se k ní někdy vrátit.

04.01.2012 2 z 5

Dívka a dívka Dívka a dívka Alžběta Šerberová

Nenechte se mýlit názvem a anotací, je to slabota. A obrázek o autorce podle této knihy ? Asi by to dopadlo špatně. Zkuste něco jiného.

03.01.2012 1 z 5

Ptáci na zemi a ryby ve vodách Ptáci na zemi a ryby ve vodách Alžběta Šerberová

Pro starší generaci je to ještě možná ke čtení, ale pro ty mladší jen pouhá ztráta času.

03.01.2012 1 z 5

Tobrucké krysy Tobrucké krysy Toman Brod

O účasti v bojích a osudech československých vojáků v severní Africe a na středním východě v průběhu II. světové války až tak moc knih nevyšlo. Před rokem 1989 na to stačilo dokonce jen pár řádků v učebnicích dějepisu. Proto pro čtenáře, kterého tento námět zajímá, je tato kniha plná informací, mnohdy ještě neznámých. A navíc se to dá i číst.

03.01.2012 4 z 5

Ještě že člověk neví, co ho čeká: Života běh mezi roky 1929-1989 Ještě že člověk neví, co ho čeká: Života běh mezi roky 1929-1989 Toman Brod

Obrovsky " lidská " kniha především v třetí části, i k takové zpovědi je zapotřebí velký kus statečnosti.

03.01.2012 5 z 5

Intriky buržoazie a Slovenské národní povstání Intriky buržoazie a Slovenské národní povstání Eduard Čejka

Při šmejdění v nejmenovaném antikvariátě jsem objevil tento spisek. Na to, že byl takřka zadarmo, je docela "hodnotný", neboť jde o jeden z příkladů, jak se i historická ( a podle laikova názoru nezvratná) fakta dají zkroutit, obrátit, využít a zneužít.

03.01.2012 odpad!

Na západní frontě Na západní frontě Eduard Čejka

K doplnění pohledu na dějiny II. světové války je dobré přečíst i tuto knihu a porovnat ji s jinými - vydanými o nějakou desítku let později.

02.01.2012 2 z 5