jprst jprst komentáře u knih

Hrozby a naděje (Válečná léta 1939–1941) Hrozby a naděje (Válečná léta 1939–1941) Eduard Čejka

Pro základní přehled a orientaci v událostech II. světové války velice dobrá kniha. a dá se číst i se zaujetím.

02.01.2012 3 z 5

Velký přelom (Válečná léta 1942–1943) Velký přelom (Válečná léta 1942–1943) Eduard Čejka

Pro rychlou orientaci ve válečných událostech let 1942-1943 velice dobrá kniha. Mě přivedka i k tomu, abych se o některé válečné události zde uvedené zajímal i blíže.

02.01.2012 4 z 5

Zlomená křídla Zlomená křídla Eduard Čejka

Hodnotu tohoto díla zvyšuje i to, že je doplněno seznamem 511 československých letců. kteří padli v boji s fašismem. Byl to seznam, který byl v Československu oficiálně otištěn poprvé. A když se podíváte na datum prvního vydání této knihy, tak se není čím chlubit.

02.01.2012 5 z 5

Posedlost Posedlost Milan Cais

Kniha poplatná době svého vzniku, pro dnešní generaci ztráta času nebo nepříliš kvalitní studijní materiál o tehdejší době.

01.01.2012 1 z 5

Říkali jí Motýlek Říkali jí Motýlek Milan Cais

Někteří z naší generace takové knihy četli i povinně. Dnes se nad tím můžeme leda tak pochechtávat.

01.01.2012 1 z 5

Farma na konci světa Farma na konci světa Milan Cais

Tehdejší doba si takové knihy asi žádala a tak je autoři psali. To je asi jediná informace z této knihy pro dnešní generaci.

01.01.2012 odpad!

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Tuctový thriller, to rozhodně ne. Naopak, výborně zpracovaný příběh a špička v tvorbě Fredericka Forsytha.

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

Tak dlouho čeští nakladatelé čekali s vydáním této knihy, až si byli jisti, že doba v ní popisovaná je vnímaná už jako doba minulá - pprvní vydání u nás v r. 1997, originál vydán v roce 1979. I přes jistou " předposr.nost" našich nakladatelů jde o parádní politický thriller, který se i dnes dá číst jedním dechem.

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Aby autor napsal knihu s tímto tématem, pro něj znamenalo sehnat hromadu údajů, fakt a možná i doměnek, ale především odvahy. A výsledek ? Podle mne dosud druhá nejlepší autorova kniha, hned po knize Den pro Šakala.

Žádné stopy Žádné stopy Frederick Forsyth

Autor je sice jeden z " mistrů " politického thrilleru,ale tato sbírka povídek dokazuje, že pro něj není problém dát dohromady příběh v podstatě s libovolným námětem. A to ještě navíc příběh poutavý a čtivý.

Vyjednavač Vyjednavač Frederick Forsyth

Po čtení autorových knih jsem mě pocit, že jejich kvalita se opakovaně pohybuje po jakési křivce: dobrá, lepší, nejlepší. Takže jasně lepší!

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Jedna z mistrovských knih Fredericka Forsytha. Jen jsem nikdy nepochopil, proč kniha s tímto obsahem, v originále vydané v roce 1972, byla u nás vydána poprvé až v roce 1991?

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Ačkoliv je autor mů j oblíbený, tato novela mě příliš nenadchla a ani nezaujala. Jedna z knih od Fredericka Forsytha, ke které se nevracím. Tím ovšem nechci říci, že by nebyla dobrá, ale stačí jednou.

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Pro čtenáře Forsythových knih další TOP. A prvá část? Pro nás Evropany a takřka sousedy bývalé Jugoslávie - slušný otřes.

Mistr klamu Mistr klamu Frederick Forsyth

Pro poznání, co autor zná a umí napsat ze zákulisí tajných služeb, je tato kniha dostačující. Pro čtenáře , který má tento žánr literatury rád, jsou jednotlivé příběhy zážitek. A pro milovníky Forsythových příběhů ? Těm by v knihovně chybět neměla.

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Nelze srovnat, která z povídek je nejlepší. Autor, označovaný za jednoho z mistrů politických thrillerů, v nich názorně předvádí, že ani jiné náměty mu nejsou cizí a umí je zpracovat tak, že řada čtenářů kteroukoliv z povídek neopustí, dokud ji nedočte. V mém případě to alespoň tak bylo.

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Tento další autorův román bych označil jako velice dobře "řemeslně" napsaný. Je z toho cítit, že autor dobře ví, co na čtenáře platí a za co je ochoten zaplatit. Ale i přes tyto připomínky jsem si knihu koupil, s chutí přečetl a určitě ne naposledy, i když mezi autorovy nejlepší určitě nepatří.

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Dosud se Forsyth ve svých dílech nepouštěl do příběhů, které by se odehrávaly v době, jež je vzhledem k době vzniku knihy budoucností( příběh napsán v roce 1996 a popisuje události v roe 1999). Ale i tento politický thriller se mu povedl a následný vývoj některých událostí, jak jej autor předvídal ve své knize, se až tak příliš od následné skutečnosti neliší. A to vede k zamyšlení nad tím, co by, kdyby...... Jinak poutavě napsané a špatně se četba přerušuje.

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Je to asi jediná autorova kniha, ke které se podruhé asi nevrátím. Zklamala mne, postrádá napětí i spád, chvílemi až nuda.

01.01.2012 2 z 5

Kostkovaný ideály Kostkovaný ideály Marie Vodičková

Pro "puberťáky" jak ušité, ale dobré i pro více-náctileté a myslím, že by si tam své našli i -cetiletí a - sátiletí. Možná, že by se pak na ty -náctileté dívali shovívavěji, a možná by v jejich paměti ťuklo i jejich - náct.

31.12.2011 5 z 5