Kami33 Kami33 komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nemá cenu přidávat další komentáře, protože většinu z toho, co bych mohla ke knize říci, je zde už napsáno. A nutno dodat, že moc pěkně. Takže ve zkratce: skvělý příběh, čtivost, překvapení, prolínání s minulostí a perfektní sympaťák Harry Hole. Prostě super

18.02.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Hezká knížka, ale série s Bergmanem se mi líbí víc. Tady mi přijde, že potenciál knihy nebyl dostatečně využitý. A ne zcela souhlasím s chválou na vykreslení charakteru jednotlivých postav - naopak všichni mi přišli dost jednostranně vykreslení.

07.12.2023 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Už mám za sebou Vražedné pohádky, které se mi líbily. Toto je první díl série a za mě také velmi povedený thriller.

15.07.2023 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Je to milé čtení, které má své kouzlo. Všichni obyvatelé Three Pines mají svá tajemství, touhy, obavy a radosti... A každý z nich se občas malounko nepatrně dotkne vašeho srdce. Ale opravdu jen lehce, takže to nepůsobí nijak melodramaticky, pouze to ve vás zanechá pocit - ach ano, tomu rozumím.

28.01.2023 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Knížka je poměrně obsáhlá, ale při čtení vám to vůbec nepřijde. Děj příjemně ubíhá a než se člověk naděje, je tu rozuzlení. Byla jsem spokojená a určitě si přečtu další knihy autorky.

17.12.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Měla jsem ráda Eriku a mám ráda i Kate. Napínavé, čtivé, zábavné. Prostě super

10.07.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Napínavé, příjemné čtení.

02.07.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak to vypadá, že na knížky paní Marsons jsou dva různé pohledy. Část čtenářů její knihy miluje (Kim jim přijde zajímavá a děj napínavý) a části lezou na nervy (Kim jim je protivná a děj nic zvláštního).
Já se jednoznačně řadím do první skupiny. Tento díl se mi moc líbil a hned se přesouvám k dalšímu.

22.06.2021 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Je to jedna z těch knih, které se čtou skoro samy. Erika to nemá jednoduché, ale nebojte, ona to zvládne.

03.06.2024 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Děj rychle ubíhá a než se nadějete je konec. Možná se dá číst i bez znalosti předchozích dílů, ale určitě je lepší číst tuto sérii s Martinem Servazem postupně.

05.09.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět jiná destinace a jiné téma, ale stále čtivé a zábavné.

25.08.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Poslouchala jsem jako audioknihu. Pavel Batěk to četl hezky, ale děj mě až zas tak nezaujal. Doktor v krizi středního věku, který tak žije - nežije, pije - nepije...

03.08.2021 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Asi není, co nového napsat. Čtivé a napínavé.

22.06.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Bezvadné. Zajímavý pohled na případy psychologické manipulace, ke které není imunní asi nikdo.

30.05.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Drsné. ale výborné. Za mě dokonce jedna z nejlepších od Cartera. Možná to bude tím námětem, že boží mlýny melou....

16.09.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Moc hezké, čtivé, napínavé. Sněhulák je zřejmě nejznámější knihou Jo Nesbo a myslím že poměrně zaslouženě. (I když Žízeň a Spasitel se mi také moc líbili).

20.01.2020 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Kdysi jsem viděla v divadle s Janem Potměšilem v hlavní roli a už dlouho jsem si chtěla přečíst knihu. Trvalo to tak dlouho, protože jsem věděla, že mě vezme za srdce. A ano, je to tak. Knížka je skvělá - smutná, dojímavá, zajímavá. A nějak při čtení člověku dochází, kolik malicherných pseudoproblémů kolikrát zbytečně řeší a jak se má vlastně ve skutečnosti fajn.

14.12.2023 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Další napínavý příběh (spíše příběhy), které se točí kolem hlavy bez těla a těla bez hlavy. Nakonec se vše rozplete a vás čeká další příjemná Dánovka.

26.11.2023 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Příběh, který čtenáře rychle vtáhne do děje. Mě se to líbilo a určitě si přečtu i další knihy autorky.

19.11.2022 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Druhá přečtená knížka autorky a opět milé počtení. Částečně společenský román, částečně detektivka v takovém poměru, který je tak akorát, aby vás to bavilo.

05.08.2022 5 z 5