Kami33 Kami33 komentáře u knih

Betonová blondýna Betonová blondýna Michael Connelly

Knížku jsem už jednou četla pod názvem Dvanáctá oběť. Ale ať se je název jakýkoliv, příběh je to napínavý, čtivý a kdo má Harryho Boshe rád, bude spokojený.

15.08.2023 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Za mě super od první do poslední stránky. Akce za akcí, samá bomba, spousta napětí. Při čtení vám to celé běží v hlavě jako film. Užila jsem si to.

15.07.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Sama jsem byla překvapena, jak se to skvěle četlo. Jen ten konec mi úplně nesedl.

05.06.2023 5 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Někdy mě mrzí, že většinu knih hodnotím 5 *, teď mi ta jedna chybí, abych mohla zdůraznit, že toto bylo opravdu skvělé. Zajímavé téma, napínavý děj, trošku smutku a obdiv k hrdince. Moc jsem si čtení užila.

14.05.2023 5 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Moje oblíbená série. Hlavní hrdinové zůstávají titíž, jen Jaroš se nám mění před očima. A to je určitě dobře. Těším se na další.

10.04.2023 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Čtivá knížka, která má vše, co má napínavý příběh mít.

31.03.2023 5 z 5

Tajemný závoj Tajemný závoj Dominik Dán

Růženka a čtenáři si budou muset počkat na další knihu. Ale to nám určitě nevadí.

05.03.2023 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Útlá knížka, která se rychle přečte a na konci máte pocit, že vás někdo jemně pohladil.

29.01.2023 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Některé z povídek by mohly být zpracovány jako samostatná kniha. Ty zbylé mi přišly, že mají za úkol doplnit knížku, tak, aby tam těch povídek nebylo málo. Přečteno rychle, ale čekala jsem víc.

01.01.2023 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Takové poetické čtení, ale říkám si proč ne. Třeba setkání s Bohem je velmi milé pohlazení. Na druhou stranu jsou zde i určité záhady, které se nám přenesou do dalších dílů. Celkový dojem - hezké, ale mohlo by to být o trochu kratší.

03.12.2022 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Seriál jsem neviděla a chystám se na něj podívat, teprve až dočtu všechny díly. Knížka je super. Vtáhne vás do děje během chvilky a už vás nepustí. Jako každý mám dějové linky, které mě baví víc, ale jsem zvědavá, jak to s každým z nich bude pokračovat.

09.11.2022 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Poklidné čtení, narušované postupným odkrýváním toho, jak to bylo s Paulem Morinem. Do toho vyšetřování v Three Pines. Tři dějové linky, z nichž ta Quebecká mě bavila nejmíň. Ale jako celek to fungovalo. Takže já si budu muset doplnit předchozí díly, protože tohle byl můj první Armand Gamache.

01.11.2022 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Pokračuji v započaté sérii a zatím jsem spokojená. Každý díl je jiný, ale všechny se čtou svižně. Tento díl nevyznává příliš pravděpodobně, ale to od tohoto druhu knížek ani nečekám.

05.06.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Nelze než souhlasit s předchozími komentáři. Zajímavý příběh a čtivost dělají z četby této knížky příjemný zážitek. Za mě i plus za konec, který není překombinovaný a ani schválně protahovaný.

23.05.2022 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Čtvrtou opici jsem četla před třemi lety, Pátou oběť před dvěma a Šesté dítě nyní. Bylo pro mě tedy trochu těžké se zorientovat v ději a čase. Ale na druhou stranu třeba ten odstup byl naopak lepší. Knížka mě okamžitě pohltila a od poloviny knihy jsem byla skutečně napnutá, jak to celé skončí. Čtení jsem si opravdu užila.

24.04.2022 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Návrat k Zaklínači jak pro autora tak pro čtenáře. Děj poněkud spletitý, ale důležité je, že Geralt zůstal svůj, stejně tak jako jeho přítel Marigold. Souhlasím, že jako povídková kniha by to asi dávalo větší smysl. Ale i tak milé čtení.

20.03.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Jsou knihy, které jsou napínavé a tato je super napínavá.

14.03.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka se četla dobře. Děj byl poměrně předvídatelný, chybělo mi tam nějaké to překvapení navíc. A po pravdě vůbec nevím, co Grace celou dobu (když jí Jack nevzal ven) dělala.

14.02.2022 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Moc se mi to líbilo. Nové postavy (mimochodem skvělé - lidské, i když co Regis a trpaslíci? - dobře, tak tedy skvělé s lidskými vlastnostmi), putování, tajemství a napětí, jak to vše dopadne. Takže honem do dalšího dílu.

31.01.2022 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tak v minulém díle jsem se trošku ztrácela, ale tady mi příslušnost čarodějů k jednotlivým vládcům dala zabrat ještě víc. Ono to nakonec nebylo až tak zásadní, ale ... No nic, sněm skončil, jak skončil, a kniha pokračovala dál. Četlo se mi to hezky a pokračuji dalším dílem.

14.01.2022 5 z 5