kapllu kapllu komentáře u knih

Z kroniky města Jaropolu Z kroniky města Jaropolu Jurij Ščerbak

No, abych se přiznala, moc nevím, co napsat. Po prvních dvou kapitolách jsem se s Kronikou chtěla rozloučit, ale zbytek mě naopak nadchl. Mísí se tam smyšlenka a snaha o zdání realismu v takovém zvláštním poměru, že člověk občas tápe, co si vybrat. Jako plus vidím povedené ilustrace, a vlastně celé grafické zpracování.

08.03.2013 3 z 5

Fasáda Fasáda Karel Ptáčník

Neumím si reálně představit to Oldovo šerifování, Jirkovo pámbíčkářství a proutnictví pana spisovatele. Je to napsáno moc přímočaře, moc nadšeně.

31.01.2013 1 z 5

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Kouzelná knížka :) Hned bych si dokázala představit i večerníček s těmito dvěma pány. A až někdy někde uvidím lekárnu, hned do ní zamířím ;-). Taky musím pochválit ilustrace Jiřího Votruby, báječně knížce sednou.

19.12.2012 4 z 5

Doktor Meluzin Doktor Meluzin Bohumil Říha

Nejdříve jsem zhlédla film a knížku jsem četla až potom, ale i tak se mi líbila víc než film. Je to příjemné čtení s příjemným doktorem, který ze sebe potřebuje shodit obrannou městskou vrstvu necitelnosti a nezájmu. Přestože místy je dost znát vliv socialismu a budovatelského nadšení, celkový dojem to příliš nekazí.

24.11.2012 3 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Carole Matthews

Tak tahle romantika mě nechytla ani v nejmenším. Až příliš trapností zavánějící story je jen ztráta času.

19.11.2012 odpad!

Případ manželky ve středních letech / The Case of the Middle-Aged Wife Případ manželky ve středních letech / The Case of the Middle-Aged Wife Agatha Christie

Všechny tři příběhy s mi líbily, těžko říct, který nejvíce. Agathu Christie mám ráda a její originální nápady mě vždycky překvapí, v téhle knížce tomu bylo nejinak.

19.11.2012 4 z 5

Dům bez pána Dům bez pána Heinrich Böll

V tomto příběhu se mi strašně těžko orientovalo mezi oběma hochy. Oba dva mi jaksi splývali dohromady. Ke konci už jsem taky měla dost omastků, polévek atp...

10.11.2012 2 z 5

Hrbáčovo mládí Hrbáčovo mládí Paul Féval ml.

Skvěle vystavěný příběh se spoustou napětí, zajímavou zápletkou i zakončením. Příběh by klidně mohl být i podrobnější, aby si čtenář mohl déle vychutnávat Févalovo psaní :). Stojí za to si tuto knížku přečíst před Hrbáčem.

16.09.2012 5 z 5

Já, tvůj bližní Já, tvůj bližní František Skorunka

Některé z příběhů zaujmou a některé.. prostě ne. Povídka, která je i titulem knihy, patří k těm lepším. I když byla knížka vydána před více než 30 lety, není jisté, zda se systém zdravotnictví a přístup lékařů zlepšil..

23.07.2012 3 z 5

Klub sebevrahů (9 povídek) Klub sebevrahů (9 povídek) Robert Louis Stevenson

Skvělé počtení se spoustou zajímavých rozuzlení. Třeba Jekyll a Hyde - to si prostě musíte přečíst!

11.07.2012

Lovec kuguárů Lovec kuguárů Jim Kjelgaard

Skvěle napsaná dobrodružná knížka, na kterou mám ty nejlepší vzpomínky. A popravdě, kdo z vás věděl, co to vlastně ten kuguár je? :)

09.05.2012 4 z 5

Výcvik koní podle Bey Borelle Výcvik koní podle Bey Borelle Gudrun Braun

Bea Borelle popisuje, jak s koněm pracovat tak, aby to byla zároveň i zábava pro obě zúčastněné strany. Když to zkusíte, určitě poznáte rozdíl, optimismus při výcviku vás totiž doslova nakopne svými výsledky.

07.05.2012 4 z 5

Ostrov uklízeček Ostrov uklízeček Milena Moser

Každý někdy sáhne vedle, ale doufám, že podobné excesy se mi příště vyhnou.

07.05.2012 1 z 5

Artur a Leontýna Artur a Leontýna Ignát Herrmann

Hezké odpočinkové čtení, hlavně ta mluva, ta už se dnes nenosí.

07.05.2012 3 z 5

Jsou chvíle... Jsou chvíle... Frank Hardy

I když je z knížky silně cítit náklonnost k dělníkům, ke komunismu, tak povídky neztrácejí na lidskosti a čtou se velmi příjemně.

01.05.2012 3 z 5

Co se přihodilo zvěrolékaři Co se přihodilo zvěrolékaři Pavol Fabian

V očekávání podobných story jako od Jamese Herriota mě tohle značně zklamalo. Většinu jsem přečetla spíše jen ze setrvačnosti, jestli se to náááhodou ke konci nezlepší. Bohužel.

17.02.2012 2 z 5

Isabela Isabela Jan Knob

Nádherná knížka. Nejvíc si ji užije asi ten, kdo má kladný vztah ke koním. Určitě stojí za přečtení.

17.02.2012 3 z 5

Ticho hrocha Ticho hrocha David Böhm

Úžasná knížka! Akorát bych řekla, že dětmi se tu rozumí až tak náctiletí, mladší by z toho mohli mít noční můry :-). Docela by mě zajímalo, kolik bylo těm školákům, kteří příběhy psali. Nejvíc se mi líbily asi "O Anie a Danie" a "O Pavoukovi, jeho ženě a dětech". Pokud máte rádi černý humor, určitě si přijdete na své. Když se nad těmi pohádkami ale zamyslím, tak si tak říkám, co ty děti-pisatelé asi zažily a zažívají každý den. Ono totiž když u nás by dítě napsalo ve školním slohu, že "pak se lidé vrátí domů a Daniinu maminku umlátí k smrti", tak by se učitelky i rodiče začali strachovat o duševní stav dítka a ještě by se na něj dívali jako na psychopata. V Africe to asi berou trochu jinak, smrt tam je nejspíše přirozenou součástí života..

16.02.2012 5 z 5

Hovno sapiens Hovno sapiens Zdeněk Durek

Já jen nechápu, jak jsem si kdy mohla vůbec myslet, že toto by se dalo číst. Vtipné to není, historky jsou přitažené za vlasy a nedávají moc smyslu. Ke koupi či vypůjčení vás možná přiměje mírně provokativní obálka, ale ten obsah nestojí za nic.

21.01.2012 odpad!

Už nikdy  dlužníkem Už nikdy dlužníkem Lucie Vrbková

Celkem "obyčejný" příběh. Nedělá si ambice na dokonalou knížku, ale má za cíl informovat o možnostech co dělat, když vás zasáhnou dluhy. Není to jednoduché, někdy si to zaviníte sami, jindy ne. Paní Vrbková to nevzdala a vypořádává se se svým osudem se ctí a jak nejlépe umí. Klobouk dolů.

21.01.2012 3 z 5