kapllu kapllu komentáře u knih

Dokonalý dvojník Dokonalý dvojník Andreas Eschbach

Celkem neotřelý a záživný příběh, nechybí mu napětí ani originalita. Je to ale pořád jen celkem jednoduchý příběh, nesnaží se o nic víc, což je u tohoto tématu docela škoda. Hezká oddechovka.

21.01.2012 3 z 5

Kronos Kronos Jeremy Robinson

Já nevím... Začátek byl ještě zajímavý, ale po chvíli se to začalo opakovat a omílat stejné věci několikrát dokola. Už na obálce knihy se vlastně dozvíte, jak to celé dopadne, a tak závěr ani není překvapivý. Chybí tomu řádná dávka napětí, násilí by zase mohlo být trochu méně (nevím nevím, jestli by Attikus vůbec mohl pohnout očním víčkem po tom, kolikrát byl sražen..) A nakonec božská intervence? Děkuji, asi ne.

20.01.2012 2 z 5

Some Basic Facts about the English Speaking Countries Some Basic Facts about the English Speaking Countries Tomáš Chudý

Skvělá knížka k všeobecnému přehledu, informací obsahuje tak akorát, nic přeplácaného ani příliš málo.

09.01.2012 4 z 5

Ekonomika (Ekonomická a finanční gramotnost pro střední školy) Ekonomika (Ekonomická a finanční gramotnost pro střední školy) Petr Klínský

Učebnice obsahuje spoustu praktických příkladů. I když jsme ji používali na průmce, informace v ní nestačily (alespoň ne naší učitelce), a tak jsme tuto učebnici měli pouze jako doplňkovou. Je celkem přehledná, obsahuje i vtípky na odlehčení, ale zpracování moc nevydrží.

09.01.2012 3 z 5

Koně: Původ a vlastnosti 100 plemen koní z celého světa Koně: Původ a vlastnosti 100 plemen koní z celého světa Moira C. Harris

Kniha obsahuje krásné fotky, takže po té stránce si není nač stěžovat. Ale s textovou částí je to horší. Kniha by byla vhodná pro někoho, kdo se teprve s koňmi seznamuje. Poskytuje totiž pouze základní informace o jenotlivých plemenech. To mi už nestačí, chtěla bych se dozvědět něco podrobnějšího. Místo by se na text našlo (na každé dvojstránce je na celé jedné straně fotka a na druhé straně foto s popisem, které by mohlo být několikrát menší). Toť můj názor. Neberte moje hodnocení příliš vážně, je subjektivní, pro někoho jiného tato kniha může být zdrojem mnoha a mnoha nových věcí!

08.01.2012 2 z 5

Odysseus, jeden životní příběh Odysseus, jeden životní příběh Charles Beye

Nevšední pojetí Odyssea. Nezáleží přece až tak na dokonale přesných faktech, spíše na zprostředkování Odysseova příběhu širší čtenářské obci. A to se autorovi podařilo celkem vtipnou a nevtíravou formou. Rozhodně jsem neměla pocit, že čtu bibliografickou knihu, to ani není jejím účelem, více se soustředí na samotného hrdinu. Jistě, nikdo neví, zda-li Odysseus byl přesně takový, jak je zde popisován, stačí když vás ten příběh zaujme. Protože osobně se mi tento přepis zamlouvá mnohem více než původní Homérovo dílo.

04.01.2012 3 z 5

Lampionový průvod Lampionový průvod Jiří Slavíček

Tahle kniha mi dala nahlédnout do časů složitých. Jsem tomu vděčná, neboť jsem je nezažila, a když kolem sebe slyším narážky na minulý režim, možná si alespoň částečně představím, jak se lidé tehdy měli. Dobře? Špatně? Já bych spíš řekla - jaké si to uděláme, takové to máme.

04.01.2012 4 z 5

Není čas ztrácet čas Není čas ztrácet čas Michael Hoeye

Hermux potřetí a ve stejné formě. Ani jeden díl neoplývá originálním příběhem (krom toho že jsou zasazeny do originálního pozadí, což oceňuji velice), takových je tisíce, ale ta mluva! To je lahoda! Velmi úsměvná, milá, vtipná, zkrátka dokonalá. U všech koček, dejte se do čtení - nebudete litovat! :)

04.01.2012 5 z 5

V písku času V písku času Michael Hoeye

Skvělé pokračování. Hermux opět válí. Pohled z myší perspektivy je tak okouzlující, alespoň v podání M. Hoeye.

04.01.2012 5 z 5

Dohra Dohra Mika Waltari

Příliš ambiciózní náčelník chce vražednici pokořit za každou cenu, přitom ani nepřemýšlí nad jejími motivy, a tak by to přeci neměl být - každá mince má dvě strany.

27.12.2011 3 z 5

Liljecronův domov Liljecronův domov Selma Lagerlöf

Tahle kniha mě velmi překvapila. Ještě jsem snad nečetla nic podobného! Maja Lisa se chová velmi statečně, takových lidí se mnoho nenajde.

10.11.2011 4 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Přiznám se, že ze začátku se mi nečetla právě lehce. Kdybych měla v zásobě jinou četbu, nejspíš bych ji ani nedokončila. Nakonec se z toho vyklubalo vcelku příjemné počtení. Dixon má štěstí a Paní Štěstěna musí mít s Dixonem moc a moc práce, když ho pořád vyhrabává z jeho trablů.

24.10.2011 2 z 5

Carriina válka Carriina válka Nina Bawden

Ani nevím, čím mě tak chytla, ale četla se úplně sama. Skvělá knížka.

09.10.2011 4 z 5

Rozvedená paní Rozvedená paní Hervé Bazin

Skvělá knížka! Dokumentární forma mi naprosto vyhovovala, autor přitom dokázal být hodně osobní. Bohužel takových Alin je v tom našem světě mnoho...

06.06.2011 4 z 5

Cesty formana Šejtročka Cesty formana Šejtročka Václav Čtvrtek (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek.

16.05.2011 5 z 5

Cvoci zjara Cvoci zjara Richard Gordon (p)

Neurazí, nenadchne. Čte se lehce, pár komických situací se v ní najde. Ovšem když je mi proti mysli způsob jednání postav (Teddy, který snad nemá žádnou čest a chce si přese všechno vzít Abigail), tak to nikdy nebude má oblíbená knížka.

14.05.2011 2 z 5

Béowulf Béowulf neznámý - neuveden

Četla jsem to v anglickém originále a docela se mi to líbilo :)

15.04.2011 4 z 5

Připravená? Připravená? Chris Manby

Zajímavý námět, ale trochu moc breku, zdá se mi.

15.04.2011 2 z 5

Jednou přijde den Jednou přijde den Lynne Barrett-Lee

Na jedno přečtení dobrá, ale vracet se k ní se mi moc nechce.

15.04.2011 2 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Chudák Kulička. Tady jde vidět, že nezáleží na tom, jaké má člověk zaměstnání (postavení). I ti "vysoce postavení" jsou svině. A dobré srdce může mít i ta lehká děva.

15.04.2011 5 z 5