Kerberos Kerberos komentáře u knih

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Slabá napodobenina stylu Agathy Christie.

12.04.2022 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Janou Strykovou, krátké povídky s detektivní tématikou.

11.04.2022 4 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

V tuhle dobu aktuální a nepříjemné téma. Velmi obsáhlé dílo, ale historické romány Kena Folletta čtu raději.

09.04.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Rainer M. Schröder

Poslouchala jsem audio, zajímavý příběh, .jen jsem čekala historický román a ne fantasy

06.04.2022 4 z 5

Každému jeho hřivnu Každému jeho hřivnu Martin Nesměrák

Další osudy bratrů Oda a Benna při vyšetřování případu vraždy písaře na Landštejně. Všechny tři díly měly společné téma přepadávání kupců na obchodní stezce, doufám, že další díl bude mít jiné téma.

03.04.2022 4 z 5

Drsný chlap Drsný chlap Sandra Brown

Až na to přeskakování v ději dobrá detektivka. Romantická linka prostě u Sandry musí být.

02.04.2022 4 z 5

Mrtvá z Nevady Mrtvá z Nevady Harlan Coben

Coben má určitě lepší knihy. Čekáte zádrhele kolem trestaného Matta a je všechno jinak. Málokdy se potkají dva lidé s tak komplikovanou minulostí.

30.03.2022 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Tento příběh mi připadal jako složený ze dvou knih, které jsem četla .Nepřipadalo mi to tak originální jako dřív.

29.03.2022 3 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Po přečtení této knihy bych dítě nikdy nenechala studovat balet .Nezdravé prostředí plné tvrdého drilu, drog, alkoholu, šikany a pro co pro krátkou, nejistou kariéru.

24.03.2022 4 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Jedna z mála autorčiných knih ,která má relativně dobrý konec. Osudy postaršího manželského páru, zajištěného, slušně si žijícího až na ty nezdárné děti. Při řešení problémů vyjde najevo, že ani jejich život nebyl tak ideální jak to navenek vypadalo.

23.03.2022 4 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Po delší době díl se kterým jsem spokojená. Ota a Diviš chtějí studovat a jsou vtaženi do vyšetřování vraždy italského studenta, bandy okrádající mladé muže. Pomáhají mladé ženě, která přišla o dědictví. Případy spolu souvisí.

20.03.2022 5 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Pár dílů s Mitchem jsem četla už před lety a celkem se mi líbily. Tento díl je někde uváděn jako 1. nebo 12.,každopádně popisuje úplné začátky a důvod ,proč se nechal naverbovat.

19.03.2022 4 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Na amišské prostředí hodně krvavý díl plný vražd. Napínavé od začátku až do konce.

15.03.2022 5 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

Už několik dílů se mi zdá,že opakuje pořád stejný scénář,chtělo by to možná návrat k začátkům série.

13.03.2022 3 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Velmi brutální díl, gang specializující se na psí zápasy, kradení psů obchod s drogami ve spojení s novodobým Mengelem. Inspektorka Katie je vtažena do pasti, které se vyhne, ale není to pro ni výhra.

11.03.2022 3 z 5

Čas zrady Čas zrady Sabine Ebert

První roky vlády Fridricha Falckého, jeho císařská korunovace, nová svatba boje v Itálii, Polsku. Zajímavé historické čtení.

11.03.2022 5 z 5

Herecké eso Jaroslav Marvan vzpomíná Herecké eso Jaroslav Marvan vzpomíná Jiří Tvrzník

Poslouchala jsem audio, i když jsem čekala historky z jeho bohatého života, určitě nejsem zklamaná. Autor popisuje úplné začátky, práci poštovního úředníka na Podkarpatské Rusy, ochotničení, natáčení němých filmů a počáteční malé role.

10.03.2022 5 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Návrat komisaře Niemanse tentokrát s jinou parťačkou, ale námět trochu podobný se vztahem k nacizmu a čistotě krve. Napínavé, brutální a opět se tu objevují psi jako zbraň. Konečně je objasněna Niemansova fobie.

08.03.2022 4 z 5

Mladý sokol Mladý sokol Sabine Ebert

Neúspěšná účast na křižácké výpravě při níž zahyne hodně vlivných šlechticů zamíchá s politickou situací a osvobodí několik žen z nechtěného manželství. Do popředí se dere Fridrich Švábský, který se potřebuje zbavit manželky aby mohl uzavřít výhodnější sňatek.

07.03.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Trochu zvláštní příběh, tři osamělí lidé, kteří se potkávají na hřbitově spojí své životy. Dojemný příběh, který bych s Backmanovým Owem nesrovnávala,protože ten mi připadal humorný.

04.03.2022 4 z 5